Breton NC260, Breton SmartCam Plus, Pegasus, Toolmis

Dyskusje dotyczące obróbki kamienia, szkła, itp.

Autor tematu
jarek_tr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2007, 17:48
Lokalizacja: leyland

Breton NC260, Breton SmartCam Plus, Pegasus, Toolmis

#1

Post napisał: jarek_tr » 16 mar 2011, 20:33

Witam!

Od jakiegos czasu pracuję na Bretonie NC 260 z kontrolerem Sinumerik 840D.
Borykam się z kilkima problemami. Być może ktoś z was miał styczność z oprogramowaniem Bretona SmartCam (BSC) lub znany jeszcze jako Pegasus bazujący na AlphaCamie. Słowa bazujący jest tu bardzo ważne bo jest sporo różnic. Wiem że podobny temat już był, lecz z tego co widać nie został rozwiązany bądz nie wszystko zostało powiedziane - dlatego odgrzewam.

1. Przez ponad dwa lata pracowałem na wersji BSC 1.3.0. no i w koncu przyszedł czas na aktualizacje do wersji 1.3.7. Wszystkie stare pliki konfiguracyjne do narzedzi, PolishPlus oraz Gestionale przeniosły sie bezbłednie na nową wersje. Natomiast wersja 1.3.7 za chiny nie chce czytac plików *.PGM z wersji 1.3.0. A w drugą strone działa ok. Wiem ze to dziwne ze nowsza wersja nie czyta starszych plików natomiast starsza czyta nowsze. Obie wersje oczywisci obsługuja format *.PGM. Wygląda na to że starsza wersje plików mają jakiś unikatowy nagłówek ale to tylko mój domysł. Byc moze istnieje jakis konwerter? Niestety BSC 1.3.0 nie miał jeszcze eksportu do DXF'a. Więc jestem w czarnej d...
To taki bardzo aktualny temat.

Z innych to
2. czy może ktoś z was potrafi edytowac cykle a dokładnie ich ilość w przypadku braku miejsca w PolshPlus - konkretnie zakładka sink cutting?

3. Czy ktos z was używał modułu ToolMis do pomiaru i określenia profilu narzędzi (typu sharknose bullnose itp)?

4. Czy ktos z was robił powtórny tzw bed leveling - czyli wyrownywanie powierzni roboczej cnc narzędziem dostarczonym przez Breton?

Szukam osob pracujących na takich maszynach bądź podobnych w celu wymiany doświadczeń. Chętnie pomogę w wielu innych sprawach dotyczących np:
polerowania powierzchni kamienia - takze kamieni sztucznych typu SileSton, CesarStone itp
Wyboru narzędzi. Dokładne parametry pracy. Określania cykli i łączenia ich, grawerowanie itd, itd

Dziękuje z góry za zainteresowanie.



Tagi:


Lucenty
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2010, 21:17
Lokalizacja: Toruń

#2

Post napisał: Lucenty » 17 lip 2012, 12:55

A kolega jarek ma jakieś dokumety indtrukcje do tego programu?
Ja dopiero zaczynam zabawę na takiej malusiej frezarce Conturfive Nc 700 z simensem 840
a do CAD/CAM jest właśnie Breton smart cam 3.25
jak mogłbyś pomóc to będe wdzięczny

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka kamienia”