Zgrzanie magnesiku w grubej folii

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
kutnik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2014, 14:45
Lokalizacja: Elbląg

Zgrzanie magnesiku w grubej folii

#1

Post napisał: kutnik » 23 paź 2014, 14:50

Tak jak w temacie.

Poniżej załączam zdjęcia o co chodzi.

Na zdjęciach folia wokół magnesów jest zgrzana kilkanaście razy zgrzewarką liniową. Ten sposób oczywiście nie jest zbyt praktyczny, tym bardziej, że potrzebna jest mi spora wydajność.

Oczywiście interesują mnie jak najtańsze rozwiązania i z góry bardzo dziękuję za pomoc, bo siedzę już nad tym tematem od wielu dni.

Całość potrzebna jest do wszycia wewnątrz zabawki dla dzieci, więc musi być wytrzymałe, aby magnesik nie wypadł.

Myślałem o jakieś zgrzewarce jednak nie liniowej, tylko okrągłej, niestety nie znalazłem niczego takiego:/

Obrazek

Obrazek



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 23 paź 2014, 16:30

Witam
Do tego powinieneś użyć tzw. spawarki do tworzyw sztucznych lub zgrzewarki do plandek. Są to urządzenia które rozgrzewają powietrze o odpowiednim ciśnieniu do odpowiedniej temperatury i łączy w trwały sposób plastiki, plandeki oraz ten materiał z którego wykonuj się szyldy reklamowe(nie wiem dokładnie jak to płótno się nazywa). Do Twoich potrzeb będzie jeszcze potrzebna odpowiednia dysza kształtowa. Przynajmniej ja w ten sposób łączyłem folie na tunele ogrodowe. Po trzech latach i dwóch zimach szwy są całe i się nie rozdwajają. Więc chyba sposób godny polecenia.

robert


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: Zgrzanie magnesiku w grubej folii

#3

Post napisał: peritus » 23 paź 2014, 19:17

kutnik pisze:Całość potrzebna jest do wszycia wewnątrz zabawki dla dzieci, więc musi być wytrzymałe, aby magnesik nie wypadł.
Zamiast zgrzewania rozważyć zastosowanie "rękawa" z folii termokurczliwej http://www.folchem.pl/folie.php , nadmuch gorącego powietrza ok 100°C (nie "zaszkodzi" magnesom) i ciąć wymagane odcinki rękawa z obkurczonymi detalami, które nie wypadną z takiej powłoki.
Parametry i wymiary rękawa z folii termokurczliwej można uzgonić z dostawcą/producentem.


minian
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 17 lip 2009, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: minian » 27 paź 2014, 20:34

Wydaje mi się że najlepsza będzie termorformierka z możliwością zgrzewania " skin"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”