Termoformowanie problem!!!!

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
mar1372
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2009, 18:13
Lokalizacja: Polska

Termoformowanie problem!!!!

#1

Post napisał: mar1372 » 20 mar 2009, 18:21

Witam wszystkich.Mam mały problem z formowaniem na formie o wymiarach 2600x160,a dokładniej z vacum.Krawędzie na formie nie przylegają dobrze a manometr podczas produkcji pokazuje mi 5,5 bar,wydaje mi się że przewody doprowadzające vacum do formy są zbyt długie ok 5 m,(odległość zbiornik-forma).Pompa ma wydajność 300m,średnica otworu przewodu doprowadzającego vacum wynosi 60,a drugi problem wygląda tak:po nagrzaniu płyty robi się ona jak zawsze elastyczna i opada na grzałki.Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to proszę o pomoc



Tagi:


No_bo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 07 sie 2009, 19:57
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: No_bo » 07 sie 2009, 20:19

co do pierwszego problemu - nie wiem czy przewody (może odciągi w formie są zatkane) ?
drugi problem - nadmuch gorącego powietrza od spodu rozwiązuje problem (mam styczność z maszyną co prawda leciwą, ale posiadającą grzałki od góry i od dołu + podmuch powietrza co zapobiega opadaniu tworzywa na dolne grzałki.
Jest także inna metoda: tworzywa po nagrzaniu zaczyna się rozciągać i wtedy trzeba odjechać wózkiem z grzałkami i od razu podjechać ze stołem i zaciągać (tworzywo nie zdąży się wychłodzić).

pozdrawiam,

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”