przerobka zdjecia na 3d i kostka plexi

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
livestrong79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2008, 22:28
Lokalizacja: anglia

przerobka zdjecia na 3d i kostka plexi

#1

Post napisał: livestrong79 » 03 sty 2010, 14:15

mam pytanie.. bylem ostatnio na wakacjach i widzialem takie kostki z plexi...
robisz sobie zdjecie , programik robi z tego 3d i na koniec wychodzi zarys twojej buzki w 3d... w kosce z plexi.. orientuje sie ktos jak to sie robi. bylem glupi ze nie kupilem sobie jednej zeby pokazac. mialem to zrobic pozniej ale jakos nie bylo okazji.



Tagi:


Merc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2009, 19:55
Lokalizacja: Tarnów

#2

Post napisał: Merc » 03 sty 2010, 18:04

Będąc w zeszłym roku za granicą miałem okazje widzieć jak to robią, efekty były wyjątkowe ale cena trochę odpychająca. :roll:
Wyglądało to tak, że na początek robili kilka zdjęć twarzy (nie wiem dokładnie ile), każde z innej strony tak
aby po przerobieniu ich przez program wyszło jedno z całą twarzą.
No i później laser w plexi robił swoje... W domowych warunkach nie do zrobienia.
Samo grawerowanie niżej:


gaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 315
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:25
Lokalizacja: łódzkie

#3

Post napisał: gaski » 03 sty 2010, 19:22



Autor tematu
livestrong79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2008, 22:28
Lokalizacja: anglia

hmmm

#4

Post napisał: livestrong79 » 03 sty 2010, 21:18

a czy orientujecie sie ile taki laserek + osprzet moze kosztowac.. bo cena wyrobu jest dosc duza.. za kosteczke 4 cm na 4 brali 40 euro... wiec moze warto zainteresowac sie takim bajerem


szron
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2010, 21:12
Lokalizacja: Suwałki

#5

Post napisał: szron » 10 lis 2010, 21:13

Z tego co słyszałem to taki laser to cholernie droga zabawka, jest przeznaczony specjalnie i tylko do takich rzeczy (więc cena razy dużo). W Polsce mało kto to ma w ogóle. Sam laser po przez odpowiednie skupienie wiązki graweruje/wypala punkty w odpowiednich miejscach na odpowiednich wysokościach i tak oto masz 3D...

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#6

Post napisał: pitsa » 10 lis 2010, 22:08

http://www.cerion-laser.de/ - tu masz cenę. Był też sprzedawca na alegro, ale się zmył (reklamował się że tylko 5 tego typu maszyn jest w Polsce). Zabawka może droga, ale sporo już tego sprzętu jest w Polsce, czego dowodem jest wiele sklepów internetowych i budek w pasażach handlowych przepełnionych kryształami ze zdjęciami w środku. Niedługo będą takie maszynki stać na Monciaku w Sopocie i na Krupówkach coby turyści mogli na miejscu zrobić sobie portrecik w krysztale. ;-)


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#7

Post napisał: pltmaxnc » 11 lis 2010, 16:26

Taka maszyna już w Chnach kosztuje kilkadziesiąt tysięcy $.
Mała ilośc takich urządzeń w Polsce wynika również z faktu że w Chinach koszt jednego kryształu to kilka $ przy zamówieniu kilkuset szt.
http://www.9crystal.com/
Jedno wypalone zdjęcie "narzeczonej" może być nieco kosztowne ale 300szt niedżwiedzia z Krupówek czy klasztoru z JG za 1000 $ może być warte zastanowienia.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post napisał: diodas1 » 12 lis 2010, 03:43

Miś z Krupówek jest jakimś pomysłem ale klasztor z JG jest podobno nietykalny. Zarządcy w habitach tego obiektu nałożyli embargo na wszelkie pamiątki turystyczne gdzie wykorzystane są elementy klasztoru. Tak mnie poinformowano kiedy sam wpadłem na pomysł żeby "poepełnić" walizkę pamiątek i wyruszyć tam na poszukiwanie nowego rynku zbytu. Nie wiem jaka jest cena pozwolenia wydanego przez skromnych i ubogich mnichów :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”