Koszty eksploatacji wtryskarki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Pawel Ulicki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2013, 11:50
Lokalizacja: Łódź

Koszty eksploatacji wtryskarki

#1

Post napisał: Pawel Ulicki » 24 lip 2013, 11:56

Witam

Ktoś może mi szacunkowo określić jakie są koszty użytkowania wtryskarki? Planujemy wdrożenie tego procesu u siebie, na początek jedna maszyna 1000t-1100t. Poszujue kosztów związanych z pracą urządzenia - energia elektryczna (praca na 3 zmiany), chłodzenie itp oraz z jej maintenancem - czyli ile mnie będą mniej więcej kosztowały części zamienne, które muszą być na magazynie oraz koszty przeglądów, napraw.

Maszyna będzie używana, po remoncie generalnym, producenta i modelu jeszcze nie znam. Potrzebuje tylko szacunkowe koszty.

pozdrawiam



Tagi:


DanAmigo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2006, 13:32
Lokalizacja: Z Beskidów

Re: Koszty eksploatacji wtryskarki

#2

Post napisał: DanAmigo » 10 sie 2013, 21:00

Pawel Ulicki pisze:Witam

Ktoś może mi szacunkowo określić jakie są koszty użytkowania wtryskarki? Planujemy wdrożenie tego procesu u siebie, na początek jedna maszyna 1000t-1100t. Poszujue kosztów związanych z pracą urządzenia - energia elektryczna (praca na 3 zmiany), chłodzenie itp oraz z jej maintenancem - czyli ile mnie będą mniej więcej kosztowały części zamienne, które muszą być na magazynie oraz koszty przeglądów, napraw.

Maszyna będzie używana, po remoncie generalnym, producenta i modelu jeszcze nie znam. Potrzebuje tylko szacunkowe koszty.

pozdrawiam
Trochę za mało danych ! Po pierwsze trzeba moc zainstalowaną, po drugie szacunkowy czas cyklu, po trzecie materiał przetwarzany, po czwarte czy detal będzie produkowany w automacie czy też w półautomacie? Pełno putań!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”