Kopyta szewskie- wykonanie

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
meechaw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Kopyta szewskie- wykonanie

#1

Post napisał: meechaw » 02 wrz 2012, 13:19

Witam serdecznie. Zajmuję się produkcją obuwia domowego a w wolnych chwilach chciałbym wykonać kilka par kopyt szewskich. Nie wiem jak się do tego zabrać. Nie musi być to jakieś profesjonalne wykonanie, ma służyć tylko i wyłącznie mnie. Mam wzory kopyt, których używam do tej pory.Nie wiem z czego wykonywane są profesjonalnie. Myślałem, żeby je odbić na wzór np. w gipsie lub silikonie odlewniczym i po utwardzeniu zalać.
I tu pojawia się problem. Czym to zalać żeby się nie "rozleciało" i nie wyszło zbyt drogo.
Nie dysponuję wtryskarką. Myślałem o przetopie jakiegoś tworzywa w piecyku elektrycznym lub użyciu żywicy.

pozdrawiam



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 02 wrz 2012, 14:28

pamiętam starego szewca u nas na dzielnicy, kopyta miał drewniane. Może jakaś kopiarka?, lub też skan 3d. Tylko że to już koszty.


qrba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 197
Rejestracja: 09 lut 2010, 15:11
Lokalizacja: krakow

#3

Post napisał: qrba » 02 wrz 2012, 18:00

najtansza wersja
forma z laminatu poliestrowegi i maty szklanej
gotowe kopyto dobrze zrobiz czegoś lepszego np laminatu epoxydowego - zrobisz dobrze masz na lata - nie do zniszczenia


Autor tematu
meechaw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:03
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: meechaw » 02 wrz 2012, 20:07

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Czyli ten gips i plastik sobie darować? Lepsza forma będzie z laminatu? Zakupiłem na próbę po kilogramie żywicy poliestrowej i epoksydowej i 5m maty. A żeby wyszło jak najmniej materiału może by się udało to puste w środku zrobić? Nie załamią się takie kopyta jeśli ścianki będą miały powiedzmy 2cm grubości? Nie miałem z żywicą nigdy styczności przez to te pytania mogą się głupie wydawać :smile:


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#5

Post napisał: kak » 03 wrz 2012, 19:13

Jak będziesz miał 2mm ściankę, to możesz to zalać żywicą z jakimś wypełniaczem, które też można kupić.
Widziałem kiedyś mieszankę żywicy i piasku, ale sam nie próbowałem, więc nie wiem jak to się kupy trzyma.
Dużo żeczy tam można wepchnąć :-) Starą pościel bawełnianą pociąć i zmieszać z epoxy, wiórki i resztki drewniane, w sklepach budowniczych też sprzedają takie małe twarde kulki o średnicy ok. 1cm, które wyglądają jak kora, nie pamiętam nazwy ale też je widziałem zmieszane z epoxy.

I jakiś rozdzielacz będzie potrzebny, żeby forma się nie przykleiła z tym co w niej zrobisz.


Autor tematu
meechaw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:03
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: meechaw » 04 wrz 2012, 22:19

Formę już zrobiłem z żywicy poliestrowej i maty szklanej, fajnie to wyszło. W środku wyszpachlowałem, wyczyściłem papierem na gładko i jest lepiej niż myślałem. Skoro można żywicę mieszać z takimi wynalazkami to jeszcze lepiej ale w sporą ilości maty również się zaopatrzyłem. Jutro będę dokańczał dzieła. Myślę, że będzie dobrze.
Dziękuję Panowie za pomoc, pozdrowionka.


qrba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 197
Rejestracja: 09 lut 2010, 15:11
Lokalizacja: krakow

#7

Post napisał: qrba » 08 wrz 2012, 22:55

moze jakies fotki gotowego wyrobu???

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”