ile czasu zejdzie aby wyciąć alfabet liter wysokich na 5 cm?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: CFA » 11 mar 2014, 16:15

balbini pisze:zapomniałeś że firma musi płacić:
No niestety, podane mało elegancko, ale Grawer ma rację. Nikogo nie obchodzi ile kto czego płaci, tylko jaki ma wynik końcowy. Jest stawka godzinowa czy coś wg czego opiera się kalkulację i ona zawiera tę masę dupereli. Nie sądzisz chyba, że jak będziesz miał w jednym miesiącu posuchę, to za dwie godziny roboty klient zapłaci Twój ZUS czy prąd -najlepiej za kwartał. Stawka godzinowa też o niczym nie świadczy: zapytuję często o detale i jedni robią szybko i mają drogą godzinę a inni potrzebują o wiele więcej godzin, ale dają finalnie taniej wyrób o tej samej albo i lepszej jakości. Jeśli ktoś jest w stanie zrobić uczciwie coś za 30zł, to ma do tego takie samo prawo jak ten co żąda 300zł. Ostatnio ktoś szukał wykonawcy jakiejś blaszki, którą ja wyceniłem u siebie na kilkanaście złotych - obecnie oferty są od 5zł do 20zł co i tak jest kilkakrotnie więcej niż płaci do tej pory. Więc bez żadnego kantu - wszystkie ceny są możliwe - jest rynek.



Tagi:


balbini
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:44

#12

Post napisał: balbini » 11 mar 2014, 16:27

Grawer.Gift pisze:filantrop????? nie za trudne słowo?...

nie masz pojęcia o temacie a jedynie chcesz mnie obrazić.
Dla ciebie za trudne?...no to się sam obrażasz :mrgreen:
CFA pisze:wszystkie ceny są możliwe - jest rynek.
Ujemne też? Rynek to nie antyekonomia! Powodzenia w biznesie! :razz:


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#13

Post napisał: CFA » 11 mar 2014, 17:12

balbini pisze:
CFA pisze:wszystkie ceny są możliwe - jest rynek.
Ujemne też? Rynek to nie antyekonomia! Powodzenia w biznesie! :razz:
Nie bardzo wiem co chciałeś przekazać, ale są też ceny ujemne.
Nie przytrafiło Ci się nigdy zamówienie, do którego byś dopłacił, żeby tylko go nie robić? :-)


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#14

Post napisał: Grawer.Gift » 11 mar 2014, 17:27

balbini pisze: Ujemne też? Rynek to nie antyekonomia! Powodzenia w biznesie! :razz:
Dostrzegam w tych wypowiedziach kompletny brak pojęcia o zasadach biznesu, postaram sie wiec rozwiać mroki ciemności.
Tak , ujemne też ALEŻ OCZYWISCIE ZE TAK

W grudniu pozwoliłem sobie na ujemne ceny bo ..... mogę.
Sprzedawałem po 1 zł z bezpłatną wysyłka to co lider rysku sprzedawał po 100zł za 10 sztuk
To ja robiłem to w odniesieniu do pojednynczych sztuk wiec i taniej i w detalu a nie w pakiecie po 10 i bezpłatnie wysyłałem.

Filozofa małego Kazia podpowiada pewnie ze nie potrafiłem ,,skalkulować " albo byłem desperatem?
Nic bardziej błędnego. Moje celowe działania ( przy ujemnych cenach ) dało efekt reklamowy, za który bym pewnie musiał zapłacić kilka tysięcy złotych, a tak moi klienci mieli okazję do prawie darmowych zakupów za symbolicznego złotasa.

Tyle że musi to mieć sens.
Polecam rozkminienie tego pojęcia, kolego.
CFA pisze: Nie przytrafiło Ci się nigdy zamówienie, do którego byś dopłacił, żeby tylko go nie robić? :-)
Dokładnie tak. Czasem robi się dla kogoś czy to dopłacając czy po kosztach licząc że moze to zaowocować w przyszłości dobrym , dużym zamówieniem.
Bo taki jest biznes, nie tylko zapierdol , nie tylko kasa ale też ,,gra" - czasem się wygra czasem przegra , liczy się aby w ogólnym rozrachunku się opłacało.


balbini
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:44

#15

Post napisał: balbini » 11 mar 2014, 17:37

Grawer.Gift pisze:Czasem robi się dla kogoś czy to dopłacając czy po kosztach licząc że moze to zaowocować w przyszłości dobrym , dużym zamówieniem.
Bo taki jest biznes, nie tylko zapierdol , nie tylko kasa ale też ,,gra" - czasem się wygra czasem przegra , liczy się aby w ogólnym rozrachunku się opłacało.
Tylko i wyłącznie CZASEM!

Ciekawe czy też tak powiesz jak mały Kazio w czasie kontroli fiskalnej...szczególnie VAT...poczekamy, zobaczymy :mrgreen:


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#16

Post napisał: Grawer.Gift » 11 mar 2014, 17:45

balbini pisze:
Grawer.Gift pisze:Czasem robi się dla kogoś czy to dopłacając czy po kosztach licząc że moze to zaowocować w przyszłości dobrym , dużym zamówieniem.
Bo taki jest biznes, nie tylko zapierdol , nie tylko kasa ale też ,,gra" - czasem się wygra czasem przegra , liczy się aby w ogólnym rozrachunku się opłacało.
Tylko i wyłącznie CZASEM!

Ciekawe czy też tak powiesz jak mały Kazio w czasie kontroli fiskalnej...szczególnie VAT...poczekamy, zobaczymy :mrgreen:
wystarcza ze ,,czasem " zarobie kilka tysięcy -:) nic nie robiąc
a kontrola to może panu majstrowi ........
sprzedąjąc na portalach aukcyjnych WTEDY BYŁBYM DESPERATEM gdybym nie wystawiał faktury na te 1 zł , mając przy nicku podane ile sprzedałem

ale widać są tacy co tak kombinują
SĄ -:)


balbini
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:44

#17

Post napisał: balbini » 11 mar 2014, 17:51

Grawer.Gift pisze:wystarcza ze ,,czasem " zarobie kilka tysięcy -:) nic nie robiąc
a kontrola to może panu majstrowi ........
Takie bajeczkonumery Bruner to do pierwszej szczegółowej kontoli fiskusa...potem już poleciiii!
I nie musisz już nic potem robić :mrgreen:
Tylko lansować swoje teorie :mrgreen:


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#18

Post napisał: Grawer.Gift » 11 mar 2014, 18:19

A możesz tak zamiast bić pianę , wysilić deczko umysł i napisać coś zgodnie z tematem ?
Ja domyślam się ze z braku własnego życia próbujesz się moim fascynować tylko to nie temat ani miejsce.
Napisz coś zgodnego z tematem albo ...turlaj beret.
Tematem nie są moje ,,ciekawe przygody z us" a i parę osób zwróciło uwagę że głupio gadasz. Może czas się poprawić ?
-:)


balbini
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:44

#19

Post napisał: balbini » 11 mar 2014, 18:43

Grawer.Gift pisze:Ja domyślam się ze z braku własnego życia próbujesz się moim fascynować ...
"Fascynować" się twoimi pierdołami i ptasim móżdżkiem?... ale bufon...
end


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#20

Post napisał: dance1 » 11 mar 2014, 20:13

balbini nie kompromituj się już bardziej, masz takie podejście do biznesu że szkoda komentować, pojęcia nie masz o czym piszesz.
Wstydu sobie oszczędź.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”