Felga/koło jakie tworzywo?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
gutowski88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2015, 01:08
Lokalizacja: Olsztyn

Felga/koło jakie tworzywo?

#1

Post napisał: gutowski88 » 07 kwie 2016, 00:02

Witam. Planuję zrobić felgę/ koło z tworzywa sztucznego i zastanawiam sie jaki materiał wybrac. Chodzi o to zeby byl wytrzymaly ,dobrze sie obrabiał i oczywiscie zeby byl niedrogi. Felga ma miec wymiar fi 180 oraz wys 100. Początkowo mialo byc to wykonane z jednego wałka ale wydaje mi sie ze bedzie to kosztowne i dlugotrwale. Teraz jest koncepcja: dwa stoczone na wymiar "talerze" skręcone z sobą na specjalnej piaście. Teraz pytanie jakie tworzywo i gdzie niedrogo moge kupic? Widzialem gdzies plyty poliamidu 200x200 wys ok 20 z tym ze sa bardzo drogie. Mozecie polecic cos wytrzymalego? Dzieki za pomoc.



Tagi:


marianf
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2016, 16:47
Lokalizacja: google

#2

Post napisał: marianf » 08 lip 2016, 16:54

Nie wiem do czego ma być ta felga, jakie mam mieć parametry ale zerknij tutaj:
https://www.plastech.pl/wiadomosci/Pier ... znego-5403


Marcin Polaster
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2016, 01:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Felga/koło jakie tworzywo?

#3

Post napisał: Marcin Polaster » 28 lip 2016, 18:36

gutowski88 pisze:Chodzi o to zeby byl wytrzymaly ,dobrze sie obrabiał i oczywiscie zeby byl niedrogi.
Takiego Swietego Graala szuka kazdy z nas. Pokaż rysunek techniczny i jakies parametry. To decydujace o doborze materialu i sposobu wykonania.
Marcin Polaster
http://www.poliuretanowe.pl --- > "Zmniejsz koszty produkcji o minimum o 34% dzięki wykorzystaniu POLIURETANÓW!"

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#4

Post napisał: ONATOS » 28 lip 2016, 19:01

gutowski88 pisze:Chodzi o to zeby byl wytrzymaly ,dobrze sie obrabiał i oczywiscie zeby byl niedrogi
gutowski88 pisze:Początkowo mialo byc to wykonane z jednego wałka ale wydaje mi sie ze bedzie to kosztowne
gutowski88 pisze:eraz pytanie jakie tworzywo i gdzie niedrogo moge kupic?
gutowski88 pisze:Widzialem gdzies plyty poliamidu 200x200 wys ok 20 z tym ze sa bardzo drogie
Spore wymogi,..... jest taka prosta zasada - jak chcesz mieć coś dobrego to trzeba zapłacić, jak tanio to zazwyczaj g.. warte.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”