Symulator wypalarki plazmowej.

Oprogramowanie symulacyjne

Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

Symulator wypalarki plazmowej.

#1

Post napisał: Remen » 27 kwie 2007, 01:34

Hej. Jestem kompletnie świeży od dwóch dni bawię się wypalarką w pracy.Proszę o namiar na symulator. Przejrzałem pobieżnie posty i nie udało mi się takowego znaleźć. Z góry dzięki:)

pozdrawiam

CośNaCodzień



Tagi:


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#2

Post napisał: pop9 » 27 kwie 2007, 18:19

w czym ja programujesz?? jaki CAM i w jakiem jezyku jest plik nc ESSI czy G?? najlepiej wrzuc pliczek no i jakiej firmy ta maszynak!!


Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: Remen » 28 kwie 2007, 12:28

hej. dzieki za odpowiedz. uzywam g i m kodow. najpierw rysuje w cadzie a potem wrzucam do lazy cam i wygenerowany kod do macha3. co do tego jaka to maszynka to nie wiem ale bede sie z nia widzial w poniedzialek to dam znac. z gory dzieki

CośNaCodzień


remen
Posty w temacie: 2

#4

Post napisał: remen » 29 kwie 2007, 13:25

hej. to znowu ja. sciagnalem i odpalilem cnc simulator. mam kilka pytan. moim zadaniem w pracy bedzie takie skalibrowanie ustawien uzadzenia bym morl wypalic elementy o zadanych wymiarach najszybciej i "najtaniej" jak się da (ograniczyc zuzycie dyszy i elektrody). na razie mialem do wypalenia 120 elemtow w blasze 20 milimetrow (stal ST3S jak mniemam)o wymiarach 100 x 100 z otworem 32 w srodku . zadalem w autocadzie wymiary 102 x 102 gdyz "sznit" jest 2 milimetry wiec troche materialu mialo odpasc. jak sie okazalo "sznit" byl 4 mm i blachy wyszly 98 x 98 ale to byl tylko trening wiec ok :). chce na poczatek umiec zaprogramowac produkcje np 36 elementow (nie rysujeac ich w autocadzie). mysle ze przydal by mi sie do tego symulator. chce rowniez poznac lepiej kodowanie. cnc simulator wyglada na poierwszy rzut oka calkiem o. k. ale mam problem bo mach czyta pliki z rozszezeniem .tap i w takim formacie koduje. moze przydalby sie program ktory przetransponuje rysunek z cada na ko nc? sam nie wiem. czy cnc simulator symuluje parametry takie jak "sznit" :) cisnienie i amperarz pracy plazmy? prosze o pomoc z gory dziekuje. acha dajcie znac jak moje posty sa za dlugie


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#5

Post napisał: pop9 » 29 kwie 2007, 16:49

parametrów procesu cięcia raczej nie symuluje bo to dla plamy zmienn w zaleznosci od elektrody, amperarzzu itd!!
A co do kosztrów w rachubę wchodzą zaawansoweane operacje technologicze, których na pewno nie zrobisz szybko i dokładnie za pomocą AC, a jak domniemam MAch steruje wypalarką i tu jest problem bo dla jakiego sterowania potrzeba Ci wygenerowac ten kod, czy w standracie np. Zinser czy Haidenhaim czy innym!! A pozatym każdy przyzwity Cam posiada wbudowany symulator


remen
Posty w temacie: 2

#6

Post napisał: remen » 03 maja 2007, 13:17

Hej. Dzięki za pomoc. Wiesz, tak myślę że póki co jestem chyba wstrzymam sie zzadawaniem pytań bo to nie ma sensu. Psiedze troche nad ta plasma poczytam i zglebie temat. Poprostu jak czytam odpowiedzi to czuje sie jak wszedl do lasu. Im dalej tym wiecej drzew (poprostu nie wiele kumam :). Dzieki za pomoc mimo to:)


CosNaCodzien


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#7

Post napisał: pop9 » 03 maja 2007, 19:39

Napisz przynakmiej jaka maszyna?? i sterowanie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Oprogramowanie symulacyjne”