Poszukuję ciekawych rzeczy do wylalenia w pliku .lst

Tutaj prosze umieszczać rysunki, kody i inne prace, które można wykonać na maszynie CNC

Autor tematu
Damar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2015, 13:04
Lokalizacja: Szczecin

Poszukuję ciekawych rzeczy do wylalenia w pliku .lst

#1

Post napisał: Damar » 21 lut 2015, 13:13

Witam

Mam kolegę który jest operatorem lasera TRUMPF i wypali mi ciekawe elementy jednak prosi o rysunki z rozszerzeniem .lst bo podobno ten laser tylko takie obsługuje.
Mam za tym prośbę czy ktoś posiada takie ciekawe elementy z tym rozszerzeniem ponadto ciekawi mnie jakim programem można tworzyć takie pliki poza TRUTOPS /który jest niedostępny/ czy istnieje jakiś program który zmienia plik dxf na lst

Zbigniew



Tagi:

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Post napisał: zacharius » 21 lut 2015, 13:22

Damar pisze:rzeczy do wylalenia
najnowsza metoda obróbki "wylalanie" :neutral:
Ostatnio zmieniony 21 lut 2015, 14:07 przez zacharius, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#3

Post napisał: Grawer.Gift » 21 lut 2015, 13:34

Jakąż to niewiarygodną sumę pieniędzy zechcesz przeznaczyć, aby stać się posiadaczem ciekawych elementów do wylalania.

Niech twoja szczodrość nie ogranicza mojej wyobraźni .


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Poszukuję ciekawych rzeczy do wylalenia w pliku .lst

#4

Post napisał: dance1 » 21 lut 2015, 14:31

Damar pisze:Witam

Mam kolegę który jest operatorem lasera TRUMPF i wypali mi ciekawe elementy jednak prosi o rysunki z rozszerzeniem .lst bo podobno ten laser tylko takie obsługuje.
Mam za tym prośbę czy ktoś posiada takie ciekawe elementy z tym rozszerzeniem ponadto ciekawi mnie jakim programem można tworzyć takie pliki poza TRUTOPS /który jest niedostępny/ czy istnieje jakiś program który zmienia plik dxf na lst

Zbigniew
rysunki nie są zapisywane jako .lst, to już gotowy program do wycięcia, nie ma możliwości exportu do dxf. Jakby kolega miał dostęp do trutopsa (moduł cad) to on odczyta DXF, DWG, MI, IGES, DSTV. Mogę wygenerować .lst ale do niczego się nie przyda, jak nie wiem co to dokładnie za maszyna, jaki materiał itd.....
I don't like principles, I prefer prejudices


apacz514
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 226
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Lubelskie

#5

Post napisał: apacz514 » 21 lut 2015, 14:33

Damar pisze: czy istnieje jakiś program który zmienia plik dxf na lst
tak włąśnie trutops do tego służy i inny program się nie nadaje do tego
Damar pisze:prosi o rysunki z rozszerzeniem .lst
jeszcze takiego rysunku z takim rozszerzeniem nie widziałem rozszerzenia .lst jest plikiem zawierający kod maszyny do wypalenia detalu poza tym na każdej maszynie są inne parametry tabele i nikt nie zrobi programu nie wiedząc na jaką maszynę trumpf ma wiele maszyn proponuje poszukać sobie rysunków z rozszerzeniem dxf i dać koledze albo udać się do firmy xxx z rysunkami o dziwo wycinanie laserem nie jest mocno drogie
Niema rzeczy niemożliwych czasem potrzeba tylko więcej czasu....sinumeric 840..ctx 310 v3 eco, dmc 635 ,nef400,durma 30160, trumpf 3030 ...fanuc 0i

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „DXF, NC, HPGL, itp”