wykonanie ślimaka

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
brykiet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2006, 20:15
Lokalizacja: lubuskie

wykonanie ślimaka

#1

Post napisał: brykiet » 25 gru 2006, 20:30

Jak wykonać ślimaka z blachy nawijając go na rdzeń z wykorzystaniem konwencjonalnej tokarki?

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

metalex
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: Wielkopolska

#2

Post napisał: metalex » 25 gru 2006, 20:57

nie wiem czy dobrze rozumiem koledze chodzi o wykonanie przenośnika ślimakowego?


Walter
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:26
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: Walter » 25 gru 2006, 22:18

Wycina się z blachy kółka z otworem oraz nacięciem. Otwór tym większy im większy skok ślimaka podobnie z nacięciem. Te kółka składa się pokolei razem i spawa. Dalej się je rozciąga i naciąga na trzpieniu i spawa do niego :smile:

Jak dam rade postaram się o zdjęcia.

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

Re: wykonanie ślimaka

#4

Post napisał: Piotrjub » 26 gru 2006, 02:16

brykiet pisze:Jak wykonać ślimaka z blachy nawijając go na rdzeń z wykorzystaniem konwencjonalnej tokarki?
Tylko aby otrzymać odpowiedz to pytanie musi być zadane konkretnie.
Choćby o wymiar ślimaka z blachy, wymiar rdzenia.

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#5

Post napisał: gmaro » 26 gru 2006, 07:26

sprawa dość prosta , tylko więcej szczegółów chociażby wymiary blachy "płaskownika" bo jest coś takiego jak wskaźnik zginania jeśli chcesz to nawijać na rdzeń ...
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Autor tematu
brykiet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2006, 20:15
Lokalizacja: lubuskie

Ślimak cd.

#6

Post napisał: brykiet » 26 gru 2006, 17:34

Fi rdzenia 28 mm,fi zewnętrzne 78 mm,grubość płaskownika 4 mm,skok 40 mm.



Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-12-26, 17:47 ]
Moje hobby to brykietowanie słomy i siana.Posiadam brykieciarkę i chciałbym ją trochę zmodyfikować.Dziękuję za rady i proszę o więcej.Ponieważ jestem bardziej frezerem niż tokarzem dlatego też nie pogardzę wskazówkami jak wykonać ślimak w całości z jednolitego wałka a w szczególności jakim nożem ;składak czy jednolity z HSSCo.

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#7

Post napisał: skoti » 27 gru 2006, 00:15

brykiet pisze:Ponieważ jestem bardziej frezerem niż tokarzem dlatego też nie pogardzę wskazówkami jak wykonać ślimak w całości z jednolitego wałka a w szczególności jakim nożem ;składak czy jednolity z HSSCo.
Kolego do tego zadania będzie ci potrzebne więcej jak jeden nóż . Zgrubnie polecałbym jakiś przecinak z lutowana płytka , szerokości ok 5-7mm odpowiednio zeszlifowany . Chodzi o to żeby nie tarl dupka :) Po wykopaniu odpowiedniego rowu będziesz potrzebował noży kształtowych z SW żeby wykończyć boczne powierzchnie . Jeżeli ślimak ma być długi nie obejdzie sie bez podtrzymki ruchomej . Tak na oko mogę zaryzykować stwierdzenie ze bez podtrzymki nie zrobisz dłuższego niż 300mm przy tej grubości rdzenia .
U mnie w pracy robimy podobne ślimaki tyle ze z POM-u i są frezowane a nie toczone . Tokarka jest odpowiednio przystosowana do tego zadania . Tzn na czas tej roboty jest za pomocą sprzęgła podpięty do napędu motoreduktor który napędza tokarkę zamiast standardowego silnika chodzi o uzyskanie bardzo małych obrotów. W imak jest zapięty silnik z założonym na wale frezem , można to nazwać wrzecionem :) . No i tokarz sobie frezuje ślimaki :) Najdluzsze maja tyle ile rozstaw w kłach czyli ok 1000mm przy średnicy rdzenia ok 25mm .
Tobie radziłbym jeżeli masz takie możliwości frezować ten ślimak na frezarce przy użyciu podzielnicy . Zdaje sobie sprawę ze malo kto posiada odpowiedni osprzęt do podzielnicy ale być może ty masz takie możliwości .


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 27 gru 2006, 00:28

witam !! ale musi być rzeźnia !! pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Autor tematu
brykiet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2006, 20:15
Lokalizacja: lubuskie

Ślimak cd.

#9

Post napisał: brykiet » 27 gru 2006, 10:28

Dzięki.Gdybym miał oś napędzaną w podzielnicy nie byłoby pytania.Nadal szukam odpowiedzi jak nawinąć płaskownik na rdzeń i wykonać ślimak?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-03-28, 20:11 ]
Jest rok 2009 i wreszcie powstał ślimak,jeśli mi się uda to załączę filmik lub zdjęcie.




Pozdrawiam

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#10

Post napisał: k-m-r1 » 23 kwie 2009, 14:39

sam jestem ciekawy jak by to wyglądało i jak powstało możę podeślij jakieś materiały na [email protected]
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”