Wiertarka stołowa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Wiertarka stołowa

#1

Post napisał: chaos » 28 maja 2005, 22:37

Witam

Rozglądam sie za wiertarką stołową. Przeglądałem Allegro oraz rozglądałem sie w okolicznych sklepach z takim sprżetem i nie wiem co wybrać. Interesuje mnie wiertareczka niedroga abym mógł wiercić w stali.
Wiertarki, które oglądałem w sklepach miały jakby na oko za duże luzy na wrzecionie, były wyczuwalne w ręce.
Dodam jeszcze że cena urządzeń, które mnie interesowały nie przekraczała 300zł. Do tej pory otwory, których nie da sie wywiercić ręczną wiertarką robiłem w zaprzyjaźnionym zakładzie na maszynie WS-15, kupił bym taką ale średnia cena na Allegro jest w okolicy 1000 zł a to dla mnie za duży wydatek.

Prosze o opinie na temat tanich wiertarek stołowych, prosze w opisach podać nazwy oraz ewentualnie gdzie można taki sprzęt nabyć.



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 28 maja 2005, 23:15

witam !! kolega zajmujący sie lutnictwem zakupił wiertarkę stołową prod. Niemieckiej niestety marki nie pamiętam . i tak rozpoczęła się się jego (i moja) droga przez mękę . wiertarka kosztowała 290 zeta. kolumna (na której był silnik wrzeciono itp.) była zrobiona z cienkościennej rury - rzecz jasna nie była pod kątem 90 stopni do podstawy wrzecionko miało luz że hej !! ale po kilku dniach pracy (mojej)doszliśmy do ładu - rura zalana epoksydem z piaskiem + pręt fi 30 , tuleja z brązu do głowicy itp. itd. jak masz kogoś kto Ci pomoże to dojdziesz do ładu ale niestety metodą P. Adama Słodowego( zrób to sam ). pewnie inni mieli inne doświadczenia może lepsze . pozdrawiam !! ps . nie mam zamiaru Cię zniechęcać !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#3

Post napisał: webserver » 30 maja 2005, 15:54

Witam ostatnio kupilem wiertarke za 200zl na allegro i jest calkim cakiem chodz troche musialem podokrecac srubki bo luzy miala w wiercilem w stali mocy ma dosc ale luzy tez sa ale glownie wierce nia w alu. jak za 200zl to jest warta :wink:
Pozdrawiam PlotComplex.com


cncracing
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 21 mar 2005, 15:35
Lokalizacja: kielce

#4

Post napisał: cncracing » 30 maja 2005, 16:13

Witam
To zależy do jakich celów ma ci służyć np ja kupiłem w Makro małą stołową polską wiertarkę (cena 214zł silnik 230V 350W) i tak jak zauważyłeś są luzy na wrzecionie , konstrukcja zdaje się wszystkich tych wiertarek jest podobna bo i u mnie kolumna jest na rurce ze ścianką 2mm ale to jakoś specjalnie nie wpływa na wiercenie po mękach jakie przeszedłem z wierceniami wiertarkami ręcznymi to i tak rarytas. Pasek klinowy padł po około 100 roboczo-godzinach.
Mam też WS-15 zapłaciłem za nią 500zł i mniej więcej w takich cenach widziałem w prasie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#5

Post napisał: webserver » 30 maja 2005, 16:18

Tak wogule to moja ma 750W i oczywiscie 230V glowiczka do wiertla fi16
Pozdrawiam PlotComplex.com


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#6

Post napisał: pukury » 30 maja 2005, 23:29

witam !! i oto chodzi !! jak trafisz tak będzie - ale wszystko będzie lepsze od "stojaka celmy" lub od wiercenia wiertarką ręczną ! a jak jeszcze ktoś popracuje nad "wytworem" to całkiem spoko da się wszystko powiercić. a w tę rurę to najlepiej naprawdę wlać epidian z piaskiem plus rurkę np 3/4 cala większy ciężar = mniejsza skłonność do drgań . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#7

Post napisał: chaos » 31 maja 2005, 20:42

Dzięki za odpowiedzi.
Czyli kupować co pod ręke najdzie ;). Narazie coś ostatnio na Allegro brakuje tych sprzętów ale będe obserwował aukcje i jak się tylko coś pojawi w rozsądnej cenie to łykne :).

Powiedzcie mi jeszcze z kąd wziąźć ten epidian, w takiej ilości aby wypełnić tą rure. Czy to normalna żywica taka co się łodzie robi? A może by cementem to wypełnić, było by taniej ale czy zdało by takie wypełnienie egzamin?


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 31 maja 2005, 21:10

witam !! chodziło mi o Epidian5 bardzo popularna żywica. łodzie terz laminują epidianem ale niektórzy stosują polimal - jest to żywica poliestrowa . polimal jest" szybszy" od epidianu . do związania tej ilości piasku potzeba bardzo mało żywicy co najwyżej 200g. oprócz piasku+żywicy możesz dodać kamyki,nakrętki,gwożdzie itp. cement ma chyba większy skurcz przy schnięciu (nie wiem tego napewno, z cementem raczej się nie "zapoznałem" pozdrawiam !! dodaję -piasek MUSI być SUCHY koniecznie (inne wypełniacze też)
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#9

Post napisał: webserver » 31 maja 2005, 21:18

chaos pisze:Narazie coś ostatnio na Allegro brakuje tych sprzętów ale będe obserwował aukcje i jak się tylko coś pojawi w rozsądnej cenie to łykne .
Jak bys chcial to moge ci podac namiary na kolesia co od niego kupilem swoja napewno ma jeszcze nie jedna :wink:
Pozdrawiam PlotComplex.com

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#10

Post napisał: chaos » 31 maja 2005, 21:23

Zapodaj ten adresik, napisze zobacze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”