Projekt tarczy sprzęgła

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
MacGayver
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Projekt tarczy sprzęgła

#1

Post napisał: MacGayver » 30 lis 2011, 21:56

Na wstępię się przywitam bo to mój pierwszy post i powiem szczerze że nie wiedziałem nawet że takowe forum istnieje i myślę że nie jeden raz mi pomoże a może i ja do czegoś komuś się przydam. Przedstawię swój problem.
Sprawa polega na tym że mam do opracowania projekt tarczy sprzęgła samochodowego. Na jego całość składają się piasta żeliwna z wielowpustem, stalowe tarcze (mniemam że z wypraski) I tu pojawia się zadanie przed którym stanąłem. Z jakiego żeliwa musi być wykonana piasta i dlaczego z takiego, jak wykonać wielowpust i wszystkie procesy technologiczne po kolei muszę wymieć. Czyli odkuwka (chyba), frezowanie itp. A drugi element to te tarczki, z jakiego materiału i dlaczego i każdy proces technologiczny czyli wycięcie (laserem?) z blachy (jakiej?) itp itd

Czy ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć co i jak? szukam materiałów ale nic konkretnego nie mogę znaleźć a myślę że wiecie coś na ten temat :) W razie czego mogę wrzucić zdjęcia każdego elementu bo rozłożyłem całą tarczę sprzęgłową na części pierwsze.
Z góry dzięki za pomoc


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: mariuszbroda » 30 lis 2011, 23:53

Witam,źle szukasz...
sposobów wykonywania tarczy jest tyle ilu producentów się do tego zabiera...
piasta ze staliwa uszlachetnionego ( żeliwo też,samosmarownosć)
otwór przeciągany(wieloklin),
tarczki-wykrojniki,prasa...stal(blacha ze stali sprężynowej),
tłumiki drgań skrętnych-stal sprężynowa..
okładziny-kompozyt ferodo
nity stalowe rurkowe lub klejenie..
wyważenie..
poszukaj stary,gruby poradnik mechanika pojazdów samochodowych,dziś nie ma komu takich książek pisać i nie ma kto pisać...
poz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”