Proces technologiczny wała Pomocy

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
DsxSoft
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:30
Lokalizacja: Tychy

Proces technologiczny wała Pomocy

#1

Post napisał: DsxSoft » 30 maja 2008, 13:00

Witam potrzebuje waszej pomocy chodzi o to żebyście pomogli mi zrobić proces technologiczny na podstawie rysunku po niżej. Proces ma się składać z kart technologicznej i kart zabiegowych.

Jakie obrabiarki zastosować jak uzyskać chropowatości, jakie zamocowanie itp. Żeby było to dobrze bo już dostałem 2 kapy za to :sad:

Obrazek
Obrazek



Tagi:


dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

#2

Post napisał: dell » 30 maja 2008, 18:06

i jeszcze ci napisac program jasnee

Skorzystaj z opcji szukaj na forum lub google a napewno znajdziesz


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#3

Post napisał: kaleena » 31 maja 2008, 00:21

1. Półfabrykat - pręt ciągniony, stal konstrukcyjna 55 fi55, L=300mm
2. Tokarka CNC z przelotem powyżej fi55 i narzędziami obracanymi - najlepiej!!!
3. Planowanie czoła pręta i nakiełek w/g PN nawiertakiem.
4. Podparcie kłem obrotowym, mocowanie w tuleji zaciskowej lub w uchwycie szczękowym z lewej strony rysunkowej, toczenie wałka: płytki CNMG r0.8 lub większy (zgrubnie), DCMT r0.4 (wykańczająco), jakiś prosty przecinak do przetoczenia średnicy za kołnierzem i frezowanie wpustu - frez (węglik, 4-piórowy, krótki) na wpust mniejszy od szerokości wpustu, żeby rozbić na gotowo - nie widać wymiaru.
5. Na średnicach w tolerancji j6 zostawiasz naddatek (parę dych) na szlifowanie na wałówce, reszta na gotowo.
6. Obracasz wałek, łapiesz szczekami przed kołnierzem za fi50 i odcinasz czop, za który wcześniej łapałeś (dlatego L=300mm) i planujesz na wymiar lewą stronę rysunkową i nakiełek.
7. Szlifowanie fi45j6 na wałówce.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#4

Post napisał: CNCRob » 31 maja 2008, 22:58

kaleena pisze:jakiś prosty przecinak do przetoczenia średnicy za kołnierzem
:shock: :shock: :shock:
chcialbym zobaczyc jak ty to toczysz przecinakiem.srednica z fi54 na fi45 dlugosci 40mm. masz na takie rzeczy po godzinie czasu? co jesli takich walkow robisz 50 szuk? w dodatku powierchni 0,63 nie uzyskasz z przecinaka. natomiast szlifierka o jakiej mowisz to raczej szlifierka klowa, nie wiem czy kolega znajdzie cos w necie po nazwie walowka... :cool: co do dlugosci materialu, zaloze sie, ze nie toczysz z wlasnego? bo 50mm materialu ktory pozniej zostanie odciety i wyrzucony jakos nie bardzo lezy mi na sumieniu... ot polska pszczednosc... pracodawca placi to po co bede oszczedzal...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#5

Post napisał: Wodzu » 01 cze 2008, 07:19

dawno się nigdzie nie wypowiadałem, ale czytam dalej posty i coraz bardziej nie chce mi się tutaj juz zagladac :razz: czy to forum schodzi juz na psy. Za niedługo ktoś wejdzie i zapyta się ile jest dwa plus dwa. To jest kur#@ forum dla amotorskich konstrukcji maszyn, a nie forum dla uposledzonych umysłowo dzieci kwiatów których rodzice wysłali do szkoły technicznej bo moze beda mogli niezle zarobic a pozniej mecz sie brachu z takimi antyinteligentami w pracy, napisze Ci tak nie pomoge ci bo mam na ciebie wyjeb$#@ ucz sie sam, dostałes juz dwie pały, a co jak pozniej nie dostaniesz wypłaty bo Cię wypierd.... z pracy. Masz książki nauczycieli i kumpli, nie wieze ze nikt Ci tam niechce pomoc, innymi słowy pierdo..... ciebie i wszystkich twoich leniwych kolezkow ktorzy zagladaja tu na forum i mysla ze to smietnik. Propnuje wywalac z forum za takie tematy odrazu.

A co do tematu 50mm naddatku to jak pomnozysz sobie 50szt. przez 50mm odcietego wału to wychodzi Ci 10 dodatkowych wałków, kurde mac czy ty wogole wiesz co ty piszesz ?? nie wiesz nie pisz.
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#6

Post napisał: numerek » 01 cze 2008, 10:49

w końcu nie jestem sam w tej opini ..........
wodzu .. podzielam Twoją opinię w całości

forum zrobiło się tablicą ogłoszeń
wchodzą nieuki i ŻĄDAJĄ pomocy
lenie paskudne !!!

zamknąć forum i tyle bo co rusz zamiast ciekawego tematu widać żądanie rozwiązania problemu dla leni .......


ehhh


Seba-Jongen
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 205
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Post napisał: Seba-Jongen » 01 cze 2008, 11:55

Są również pocieszające strony tej sprawy - Wodzu i Numerek -będziecie dłużej niezastąpieni (emeryturka pewnie dopiero po 80tce :lol: ) no i im mniej chcących tym większa mamona (o ile nie przyjadą Ukraińcy lub Turki).
Wodzu pisze:a nie forum dla uposledzonych umysłowo dzieci kwiatów których rodzice wysłali do szkoły technicznej
to tylko argument by szkoły były prywatne (będą się uczyć ci co chcą) a nie chować się przed wojskiem za Twoje pieniądze.
DsxSoft pisze:Żeby było to dobrze bo...
:shock:
Przy takim podejściu jakiś czas temu to można było tylko dobrze po buzi dostać :mrgreen:


dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

#8

Post napisał: dell » 01 cze 2008, 16:11

Draco pisze:
kaleena pisze:jakiś prosty przecinak do przetoczenia średnicy za kołnierzem
:shock: :shock: :shock:
chcialbym zobaczyc jak ty to toczysz przecinakiem.srednica z fi54 na fi45 . .

Takich rzeczy ucza w dąbrowie górniczej że można i przecinakiem jechać :)


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#9

Post napisał: upadły_mnich » 01 cze 2008, 20:57

oj wszystko jest kwestią technologii :grin:
na tokarce to sześcian można wytoczyć a na frezarce to kulę wyfrezować.
Fakt, który poruszyli koledzy: miło jest pomóc komuś, kto wiedzy szuka. Wiele jest takich wręcz bzdur, które nie są wyjaśnione w ogólnie dostepnych podręcznikach. Nie wiem dlaczego ale tak jest. Mało tego: wszyscy koledzy z forum znają z praktyki jakąś cząstkę wiedzy o której w książkach nie piszą.
Jak ja lubię sformułowania np: "Katalog tłoczników" rozdział: sprężynowanie - " "spręzynowanie materiału wyznacza się korzystając z praktyki i opierając się na doświadczeniu"... :smile:
Ale jak kolega wyżej napisał: nie można wrzucać na forum czy wogóle w internet pytań gdzie zadający zadanie (nauczyciel, wykładowca itp) chciał pobudzić do myslenia. Dodatkowo połowa pytających nawet nie przeczyta odpowiedzi - po co. Wszak z 2 się zdaje to co się przemęczać.
Kurka...jak ja żałuję, że nie chodziłem na niektóre wykłady.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#10

Post napisał: Bbuli » 01 cze 2008, 21:40

No tak.Młody zjebki dostał.Ja nie pomogę bo nie potrafię.Czy inni także nie?
Robi się forum zawodowców-super specjalistów.Aż strach o coś zapytać.A u góry pisze-amatorskie maszyny CNC...Jak ktoś by znalazł czas i podpowiedział to inni także by się czegoś dowiedzieli.Ale po co.Dokładać tylko...
A jak ma kumpli co naprawde nic nie kumają to co ma zrobić? CO MA ZROBIĆ????
Kto od razu był orłem to niech opier.... dalej założyciela wątku i mnie.
Pomóżcie mu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”