Polerowanie wibracyjne

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
einstein
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 595
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Polerowanie wibracyjne

#1

Post napisał: einstein » 23 cze 2016, 20:52

Mam kilkaset mosiężnych elementów do wypolerowania. Detale małe 22x22x35mm.
Czy polerowanie wibracyjne mocno zaokrągli krawędzie?
Czy możecie polecić jakąś firmę która wypolerowała by małe detale?
W necie można znaleźć głównie firmy zajmujące się polerowaniem felg, ale oni będą mieli trochę duże kształtki (tak mi się wydaje)



Tagi:


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: Armstec » 25 cze 2016, 00:40

to jak mocno zaokrągli krawędzie zależy od tego jak dużo materiału trzeba zebrac tzn w jakim stanie jest powieszchnia czy sa glebokie rysy itp.

samo polerowanie wibracyjne może byc drobnym granulatem odpowiednim kształcie na mokro i zaokrąglenie będzie znikome tak jak przy polerowaniu np. ostrzy noży czy nawet monet na lustro (oczywiscie nozy przed ostrzeniem) sztućców, łusek nabojowych (a łuski mają bardzo wysrubowane normy)
Wiec polerowanie wibracyjne na pewno bedzie dobre nie martw sie o krawedzie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

alternatywą jest tez polerowanie chemiczne (elektropolerowanie)
nadaje sie w ten sposób połysk praktycznie bez żadnej modyfikacji kształtu w skali mikro powieszchnia będzie sie swiecic jak psu jaja ale będzie rozpraszac swiatło (nie przejżysz sie jak w lustrze odbicie bedzie rozmazane) czasami to jest porządane no i metoda bardzo szybka i tania
Obrazek Obrazek

polerowanie mechaniczne raczej odpada z racji na pracochłonnosc kazdą czesc trzeba by robic pojedynczo i potecjalnie ta metoda jest najbardziej inwazyjna i krawedzie zniszczy mocno


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: upadły_mnich » 02 lip 2016, 12:07

Właśnie uruchomiłem swoją polerkę. Poleruję drobne elementy z mosiądzu.
Mogę potwierdzić to co kolega wyżej napisał. Inwazyjne polerowanie to polerowanie ręczne. Tu jak przyciśniesz to na krawędziach masz promień 1mm.
Polerowanie w bębnie jest raczej wybłyszczaniem powierzchni i nic na krawędziach nie zauważyłem. Mało tego: w detalach mam otwór przelotowy fi3,5mm i nie chciało mi się fazować krawędzi. Po obróbce ten grat właściwie został. Mi on nie przeszkadza bo jest niewielki.
Nie próbowałem co prawda jakiejś dłuższej obróbki. Koledzy z forum po 5 godzin a nawet więcej obrabiali detale. Mi wystarczy wybłyszczenie powierzchni.

Szkoda, że nie mieszkam bliżej bo chętnie próbę bym przeprowadził.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”