Parametry obróbek materiałów

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

Parametry obróbek materiałów

#1

Post napisał: habit_m_ » 15 mar 2011, 07:59

Dzień dobry. Powoli wkraczam (narazie teoretycznie) w parametry obróbek różnych materiałów, a koledzy z tego co widzę mają duże doświadczenia. Mam pomysł czy byśmy mogli założyć taki temat, i kto by chciał się podzielić wiedzą wrzuciłby swoje doświadczenia jakie parametry dla jakich narzędzi najlepiej się sprawdzają przy obróbce różnych materiłów.

Nie znalazłem takiego tematu, a po co niszczyć z włąsnego doświadczenia freziki jak można skorzystać z doświadczeń innych.

Moje wrzeciono to chyba typówka Kress 1KW. Materiał na początek to chyba pójdzie sosenka do ćwiczeń, ale z tego co czytam to koledzy różne materiały obrabiacie.

ps. takie małe jeszcze pytanie, koledzy polecacie te wrzeciona chłodzone wodą z falownikiem. Z tego co widzę one są w kształcie cylindra, jak sie je mocuje na maszynie? Za kołnierz tak jak kressa czy obejmami za cylinder?



Tagi:


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#2

Post napisał: mdg » 17 mar 2011, 12:18

habit_m_ pisze: kto by chciał się podzielić wiedzą wrzuciłby swoje doświadczenia jakie parametry dla jakich narzędzi najlepiej się sprawdzają przy obróbce różnych materiłów.
Na taki ogólny temat to można książkę napisać (ok 300 stron). Na początek pooglądaj katalogi producentów narzędzi skrawających i zalecane tam parametry skrawania. :mrgreen:
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


radeko
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 20 lut 2009, 20:17
Lokalizacja: -;)

#3

Post napisał: radeko » 28 mar 2011, 16:03

Parametry książkowe producentów narzędzi są "marketingowe" i obliczone na krótki czas żywotności ostrza.
Radzę bezpiecznie podzielić to przynajmniej przez 2

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”