obudowa łożyska z odlewu żeliwnego, prośba o sprawdzenie

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
piotrkow89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2010, 19:19
Lokalizacja: Lublin

obudowa łożyska z odlewu żeliwnego, prośba o sprawdzenie

#1

Post napisał: piotrkow89 » 01 wrz 2010, 19:37

Obrazek


Witam wszystkich!

Usiłuję zrobić projekt procesu technologicznego na uczelnię. Jest to proces produkcji obudowy łożyska z gotowego odlewu żeliwnego. Więc interesuje nas sama obróbka gotowego odlewu. Wypełniłem sobie kartę technologiczną i chciałbym poprosić Was o sprawdzenie, czy może coś dobrze było by zmienić, czy może jest całkiem źle, i czy moglibyście coś w tej kwestii pomóc. Ogólnie z wypełnianiem potem kart instrukcyjnych sobie poradzę, jedynie zależy mi na sprawdzeniu tej mojej kolejności działania. :)

Założyłem sobie że naddatki na obróbkę to 1mm. A punkt 50- toczenie wykonuję po skręceniu dwóch obudów, ponieważ są symetryczne, a otwory będą miały już wywiercone. Nie wiem tez czym by można je było skręcić tak aby potem dało się to zamocować w uchwycie tokarki.

Mam świadomość że pewnie moje myślenie jest niezbyt dobre, ale jestem bardzo początkujący w temacie, pierwszy raz mam styczność z takim przedmiotem jak inżynieria wytwarzania. Nie mniej jednak przedmiot jest ciekawy i chciałbym się czegoś nauczyć.




Obrazek


Dzięki wielkie za wszelką chęć pomocy.



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 1

#2

Post napisał: zdzicho » 02 wrz 2010, 16:22

Po co to chcesz szlifować? Takie dokładności to z obróbki skrawaniem.
Na NUA25 nie szlifuje się otworów . To szlifierka uniwersalna narzędziowa.
Na wiertarce można to gwintować,ale po przeróbce tej maszyny i zastosowaniu przystawki.
Po co rozwiercać otwór 10,5?
8000 szt .chcesz trasować?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”