Jak zmierzyć rozmiar frezu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Istquai
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:25
Lokalizacja: Chełm

Jak zmierzyć rozmiar frezu

#1

Post napisał: Istquai » 19 gru 2011, 16:55

Cześć, znalazłem w piwnicy jakieś frezy. Chciałbym je wystawić na allegro ale nie ma żadnych wymiarów na nich napisanych (starły się). Znalazłem tylko w internecie że są to frezy promieniowe, tarczowe i walcowe. Wie ktoś może jak mam zmierzyć ich wymiary? Mierzy się średnice calego frezu, grubość, długość "zęba" czy jeszcze coś innego? Poniże przedstawiam zdjęcia frezów.

Obrazek
Obrazek



Tagi:


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce

#2

Post napisał: rc666 » 19 gru 2011, 17:32

Z tego co widze są to frezy do drewna ale na 100% procent nie jestem pewien. Średnicę zewnętrzną można suwmiarką zmierzyć. Wewnętrzna średnica równięz jest potrzebna.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...


Autor tematu
Istquai
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:25
Lokalizacja: Chełm

#3

Post napisał: Istquai » 19 gru 2011, 17:37

Wiem że są to frezy do metalu na 100%. Ale nie wiem gdzie mam zmierzyć bo na najmniejszym promieniowym jest napisane NFRb-3, na srednim (po prawej stronie) jest napisane NFRb-9 a na najwiekszym napis jest starty i nie wiem jaki jest jego rozmiar


jachu
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 13 cze 2010, 23:24
Lokalizacja: podlaskie/czarna b.

#4

Post napisał: jachu » 19 gru 2011, 18:29

rc666 pisze:Z tego co widze są to frezy do drewna ale na 100% procent nie jestem pewien. Średnicę zewnętrzną można suwmiarką zmierzyć. Wewnętrzna średnica równięz jest potrzebna.
Żaden z tych frezów nie jest do drewna:). Są tam 3 promieniowe wklęsłe, 3 walcowo-czołowe i 4 tarczowe. Wszystkie do żelaza i jego stopów oraz innych metali. Oznaczanie wygląda tak: podajesz sr. zewnętrzną freza (np.125), śr. trzpienia, na którym siedzi (są znormalizowane: 16, 22, 27, 32, 40, 50, 60) oraz szerokość (np.8, 12, 14itp.). Są jeszcze niuanse: przy frezach piłkowych oprócz w/w podajesz ilość zębów (np.72), przy krążkowych modułowych tylko moduł i nr freza (są w kompletach 8- i 15- sztukowych), przy kątowych oczywiście kąt a przy promieniowych promień - twój NFRb3 to frez promieniowy z wewnętrznym promieniem 3mm czyli frezuje kształt wałka o śr. 6mm. Tak możesz znaleźć wymiar tego nieznanego - przykładaj wałki aż jakaś średnica będzie przylegać do kształtu freza.


Autor tematu
Istquai
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:25
Lokalizacja: Chełm

#5

Post napisał: Istquai » 19 gru 2011, 19:21

ok dzieki wielkie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”