Gięcie blachy

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Ryhawa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2007, 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Gięcie blachy

#1

Post napisał: Ryhawa » 11 sty 2007, 16:05

Witam
Nie wiem jak mam wyliyczyć wymiar blachy wyjściowej dla elementu poddanego procesowi giecia. Oczywiście wymiary elementu gotowego znam. Mi wychodzą dziwne wartości.


Pozdrawiam

Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 11 sty 2007, 16:31

w przyblizeniu liczy sie to zakladajac, ze dlugosc osi (warstwy obojetnej, nie sciskanej i nie rozciaganej) blachy sie nie zmienia, a wewnetrzny promien zaokraglenia wynosi 2s gdzie s to grubosc blachy. majac te zalozenia wyznaczasz dlugosci osi odcinkow prostych blachy oraz dlugosc luku osi (warstwy obojetnej) promienia naroza, dodajesz to do siebie i masz zadana dlugosc blachy przed gieciem.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#3

Post napisał: pop9 » 11 sty 2007, 19:35

w przyblizeniu ale skutecznie na przykładzie mamy do wygiecia ceownik wysoki na 100 mm i o równych pólkach o długosci 25 mm( wymiary zewnetrzne ceownika) z blacy gr 3mm. przy gięcu w ok 90 st mozna zastwsowac nastepujący wzór na kazde gięcie odejmujemy od sumy wymiarów zewnetrznych 2 gr blachy tj 150-2g*6mm=138 co daje sumę wymiarów wewnwtrznych to drugi sposób. A inaczej na kazdym gięciu odejmujemy od wymiaru całkowitego pułki grubosc blachy!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”