Demontaz formy wtryskowej - problem

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

Demontaz formy wtryskowej - problem

#1

Post napisał: Armstec » 25 cze 2016, 22:22

Witam

Mam niesamowity problem z demontażem tych bolców centrujących (i dużych i małych)
musze je usunąc nie niszcząc szlifowanej 30mm płyty probowałem wszelkich sposobów jakie moglem wymyślic żaden nawet nie drgnął , nie chcą się odkrecac ani w prawo ani w lewo i są kosmicznie twarde nie sposób je wiercic , wiertła w ogóle nie biorą tego (otwory w których są kołki są przelotowe od drugiej strony tez jest dostep do nich, wybic też nie daje rady

moze ktoś z was wie jak wymontować je bez uszkodzenia kosztownej płyty w której są ?

ps. przy okazji ktos orientuje się co to za materiał może byc płyty i bolców ? na pewno to jakis fikuśny stop stali diabelsko twardy

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#2

Post napisał: ONATOS » 25 cze 2016, 23:39

Armstec pisze:probowałem wszelkich sposobów jakie moglem wymyślic żaden nawet nie drgnął
- solidna prasa hydrauliczna o nacisku min 20t, często mam takie problemy ,
Armstec pisze:co to za materiał może byc płyty i bolców
najprawdopodobniej WCL lub WCLK z azotowaną powłoką, po usunięciu tej powłoki można wiercić ale bez wiertła VHM się nie obędzie - stal hartowana.


Autor tematu
Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: Armstec » 26 cze 2016, 00:49

tak czułem ze to jakas narzędziówka ale z taka twardą francą jeszcze sie chyba nie spotkałem

a masz jakąś rade jak to położyc w prasie na czym żeby nie uszkodzic płaszczyzn, ten syf na zdjęciu to brud i przypalona masa bez problemu to się zmywa (zajme sie czysczeniem po usunieciu bolców)
sam metal jest płaski jak stół pomiarowy i w idealnym stanie i zalezy mi abym nie musiał go planowac i azotowac bo to spore koszty (500x450mm i obie strony)

prase mam prawie identyczną jak ta czyli wejdzie na styk tylko co podstawic sklejkę ?
Obrazek


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#4

Post napisał: ak47 » 26 cze 2016, 07:55

podstaw stalową płytę a na nią sklejkę czy inne deski. Tylko płyta taka żeby przy wybijaniu kołków kołek się nie oparł o płytę którą położysz ;) Ta powłoka tak łatwo się nie uszkodzi i nie schodzi. U nas często powlekają stemple i matryce powłoką która nadaje im twardości i jest koloru żółtego/złotego. Powłokę można zedrzeć tylko szlifowaniem i drążarkami. Nie widziałem żeby zeszła od stukania i pukania.

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#5

Post napisał: ONATOS » 26 cze 2016, 09:08

Armstec pisze:a masz jakąś rade jak to położyc w prasie na czym żeby nie uszkodzic płaszczyzn
żeby nie uszkodzić płyty podstawiam sztywna płytę stalową z otworem aby główka kolumny czy stempla formującego mogła swobodnie sie wysunąć.
Nigdy, powtarzam nigdy, nie podstawiam żadnych desek czy sklejek. W taki sposób można doprowadzić do pęknięcia płyty. Ewentualnie, pod płytę, można podłożyć tekturkę żeby nie porysować powłoki płyty .


Autor tematu
Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: Armstec » 30 cze 2016, 21:03

na prasie udało się wycisnąc wszystko jedne wyszły dość łatwo kilka wręcz z hukiem ale ogólnie pełny sukces
wciskam odpowiednie ikonki dla was i dziekuje za pomoc

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#7

Post napisał: ONATOS » 01 lip 2016, 16:57

Takiej średnicy trzpienie czy stemple wypchać to pryszcz. Najgorsze do wypchnięcia to stemple czy rdzenie formujące 5 czy 4 mm a są i mniejsze. To dopiero wesoło jak taki stempel trzyma na całej szerokości płyty. A często tak sie zapiecze że zostaje tylko drążenie a w najlepszym wypadku wiercenie VHM co trwa sporo czasu na mikro-posuwie.


Autor tematu
Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post napisał: Armstec » 01 lip 2016, 18:15

No właśnie tez duże bolce to pikus , ale te małe kołeczki fi 12mm trzeba było wyciskac z drugiej strony płyty przez otwór 4,5mm troche musiałem pokombinować skąd wziąść taki stępel cieniutki by dał rade wytrzymac takie ogromne ciśnienie

A widac odrazu które kołki wyszły łatwo a które trzeba było mocniej przekonac że aż są ślady
(mówimy o mega twardym materiale aż cała prasa sie gieła i to na stęplu 4,5mm)

aż dla bezpieczenstwa dałem miedzy siebie a prase 10mm płyte poliwęglanu, na wypadek gdyby poszło odłamkowym, ale naszczęscie obylo sie bez sensacji

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”