Wybór silnika do frezarki 420x300

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
krashai
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2016, 22:07
Lokalizacja: Legnica

Wybór silnika do frezarki 420x300

#1

Post napisał: krashai » 11 paź 2016, 22:19

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum i liczę, że nie ostatni! :)

Tematem budowy własnej frezarki CNC zacząłem interesować się stosunkowo niedawno, stąd też będę miał do Was koledzy mnóstwo pytań! :)

Do rzeczy, planuję w ciągu półtorej roku skonstruować frezarkę CNC, założyłem sobie, że powierzchnia jej stołu roboczego będzie wielkości powiedzmy kartki A3. (tj. 420x300)
W ciągu następnego tygodnia chciałbym już wykonać część zamówienia i zacząć już powoli składać całość do kupy, oczywiście projekt będę starał się na bieżąco opisywać na forum.
Dodam również, że chciałbym aby sterowanie opierało się na Raspberry :) Maszyna nie będzie wykorzystywana do celów produkcyjnych, popracuje raczej kilka godzin na tydzień.

Z tego co zdążyłem wyczytać na forum, stawiam w swoim projekcie na serva, jeśli chodzi o mój budżet to jest on w gruncie rzeczy nieograniczony, jednak wolałbym nie przesadzać :)

Tutaj pojawia się moje pytanie, czy ktoś jest w stanie polecić mi jakieś serva odpowiednie do mojego projektu? Nie siedzę w tym temacie, a chciałbym przeczytać opinię kogoś doświadczonego. :)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!



Tagi:


Tomasz_K
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:58
Lokalizacja: ok. Rybnika

#2

Post napisał: Tomasz_K » 29 paź 2016, 18:25

Myślę że za dowolne serwo wraz z inventerem kupisz 4 komputerki Raspberry.
Pomyśl nad bardziej zaawansowanym kontrolerem ruchu.

Pozdrawiam
Tomasz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”