Podłączenie silniczka.

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
paniczTroll
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 16 mar 2011, 22:30
Lokalizacja: Małopolska

Podłączenie silniczka.

#1

Post napisał: paniczTroll » 25 kwie 2011, 23:29

Witam. :)


Potrzebuję pomocy więc zwracam się do szanownych forumowiczów z prośbą o porade.
Mam pare silniczków wymontowanych z xero czy czegoś takiego i fajnie by było gdyby się zaczęły kręcić, czy ktoś może mi powiedzieć czy jest szansa na uruchomienie ich na zasadzie podłączenia odpowiedniego napięcia do odpowiednich pinów,czy potrzebna będzie bardziej skomplikowana zabawa. Chodzi mi o to żeby silniczki kręciły się ciągle na maxa, nie trzeba tu żadnej precyzji ;)

silniczek nr.1


http://img62.imageshack.us/i/54084659.jpg/

i drugi:
http://img28.imageshack.us/i/32417044.jpg/

Dziękuję i pozdrawiam. :)



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7873
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: tuxcnc » 25 kwie 2011, 23:49

Pierwszy to silnik bezszczotkowy (BLDC) z regulatorem obrotów.
Jakieś 24 V i ze 30 W na oko.
Powinien się kręcić po podaniu odpowiednich napięć na odpowiednie końcówki, ale jakich i na które, to nie wiem.
Na płytce powinien być jakiś układ scalony, jak będziesz znał typ, to i do połączeń dojdziesz.
Jak układu scalonego nie ma, to znaczy, że sterownik był na osobnej płytce i będzie problem go uruchomić.

Drugi to silniczek 48 kroków na obrót o bardzo małej mocy.
Wymaga sterownika bipolarnego i nie warto sobie głowy zawracać.

.


Maniek2011
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2011, 10:53
Lokalizacja: Poland

#3

Post napisał: Maniek2011 » 26 kwie 2011, 11:14

Ten drugi wygląda na krokowy a ten pierwszy nie jestem pewien ale możliwe że też jest to coś tego pokroju. Najlepiej poszukaj w necie info o tym wpisując symbol/numer z silnika w google. Może uda Ci się coś znaleźć na ten temat. Jeśli chcesz aby Twój silnik tylko się obracał to nie wiem czy jest sens stosować do tego celu krokowca. Zasadę działania tego silnika znajdziesz na forum lub w google. Temat wałkowany tysiące razy. Jeżeli potrzebujesz zwykłego silnika DC to po co zastępować go silnikiem do którego potrzebny jest sterownik? Znacznie taniej wyjdzie Ci znaleźć zwykły silniczek DC lub nawet go kupić niż zrobić sterowanie do tego. Wybór jednak należy do Ciebie. Napisz może coś więcej... do czego chcesz go użyć? Co to ma robić? To spróbuję lepiej pomóc.

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#4

Post napisał: blue_17 » 27 kwie 2011, 01:34

Do tego pierwszego weżniesz schemat video z którego to wytargałeś i powinno być wszystko czarno na białym :)
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”