Tuleje rozprężno zaciskowe BK16 - z czym to jesc

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
dsc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:34
Lokalizacja: Gdansk

Tuleje rozprężno zaciskowe BK16 - z czym to jesc

#1

Post napisał: dsc » 07 cze 2013, 18:38

Witam,

w projekcie mam walek 25mm srednicy na ktorym chce osadzic kolo pasowe 48 zebow HTD5 (15mm). Znalazlem w ofertach kilku dystrybutorow tuleje rozprezno zaciskowe BK, planowalem uzyc tuleji BK16-25x50 zeby nie bawic sie w wycinanie rowkow i wpusty, ale nie do konca wiem z jakimi kolami pasowymi uzywac tych tuleji. Otoz dostepne sa kola pasowe pod tuleje Taperlock oraz kola z otworem pilotowym, te dwa typy roznia sie gruboscia, jedne maja 25mm, drugie 20.5mm + pierscien na srube mocujaca (ktory zostanie usuniety, bo srednica tulei jest wieksza). Sama tuleja ma 28mm, ale w kole siedzi jedynie 22mm, wiec pytanie brzmi:

Mozna uzyc kola, ktore ma mniejsza grubosc niz tuleja? w tym wypadku jak uzyje kola z pilotem, to tuleja bedzie wystawac z jednej strony na 1.5mm.

Pytanie moze glupie, ale po pierwsze kola pasowe HTD5 pod Taperlock sa dosc trudno dostepne, a po drugie srednio mi sie chca zgrac kola pasowe na wale i silniku przy grubosci kola na wale wiekszej niz 20.5mm

Pozdrawiam,
dsc.



Tagi:


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tuleje rozprężno zaciskowe BK16 - z czym to jesc

#2

Post napisał: CFA » 07 cze 2013, 19:03

dsc pisze: ale nie do konca wiem z jakimi kolami pasowymi uzywac tych tuleji. ... wiec pytanie brzmi:
Mozna uzyc kola, ktore ma mniejsza grubosc niz tuleja?
Ale przecież masz koło z konkretnym numerem Taberlocka (Taperbuchse) i konkretna tuleja
z tym rozmiarem pasuje pod względem szerokości do koła (piasty). Nie pamiętam czy akurat są jakieś drobne różnice w szerokosci, ale jeśli nawet, to dopuszczone jest to konstrukcyjnie, bo tuleja z numerkiem odpowiednim musi pasować (kąt i śrubki).


Autor tematu
dsc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:34
Lokalizacja: Gdansk

#3

Post napisał: dsc » 07 cze 2013, 20:38

Fakt, kola pasowe pod Taperlock maja podany numer pasujacej tuleji Taperlock, ale ja chce zamontowac tuleje BK16, ktora Taperlockiem nie jest.

Pozdrawiam,
dsc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”