śruba vtx

Dyskusje dotyczące śrub kulowych i trapezowych.

Autor tematu
zhakk23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2014, 21:44
Lokalizacja: Iława

śruba vtx

#1

Post napisał: zhakk23 » 04 sie 2015, 19:44

Witam.
Zastanawiam się którą śrube wybrać. Na pewno bedzie to fi 25 ale teraz skok : 5 czy 10 mm. Maszyna bedzie obrabiać głównie stal, jak zaczne budowę to "pokaże się światu". Silniki krokowe, myśle o przłożeniu 1:2 aby nie tracic momentu przy wzroście obrotów.

Mam do wyboru śruby poltechu oraz marki VTX. Cenowo wychodzą różnie ale za "jakość moge dopłacić" tylko czy warto? I teraz nie wiem bo opinie o krakowskim sklepie są jakie są...

1. http://www.e-*.pl/sruba-kulowa ... 6_142.html [konkurencja wyrzuca link - dopisać "p.oltechcnc" oczywiście bez kropki :P]
czy może
2. http://www.ebmia.pl/sruba-kulowa-251010 ... 65591.html + http://www.ebmia.pl/nakretka-sruby-kulo ... 65600.html

Przewagą poltechu jest to że potrzebuje odcinków 1000 i 800mm gdzie VTX daje tylko 1000mm.

I jeszcze jedno: brać pojedynczą czy podwójną nakrętke ? Zależy mi na dokładności.

Mam dylemat. Pomożecie ?



Tagi:

Awatar użytkownika

gutek77
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2010, 02:25
Lokalizacja: Małopolskie

#2

Post napisał: gutek77 » 04 sie 2015, 21:17

Ja kupowałem tam dwa razy . Za pierwszym razem . 1500 mm TR 20 przyszedł krzywy jak fiks . Chyba 2-3 mm łuk środkiem .Drugim razem ubite mocowanie aluminiowe pod wałkiem prowadzącym (może to kurier hmm) .
Śruby kulowe mam firmy ABBA i nie narzekam oprócz tego że obróbka daje w kość . Tokarka nie gryzła więc poszła na szlifierkę .
Jeśli chodzi o skok i przełożenie to masz 4 warianty 2 różne skoki i dwa przełożenia . Musisz obliczyć opór skrawania materiału dla konkretnego materiału , narzędzia , wrzeciona . Wtedy obliczysz czy masz zapas czy nie . Jeśli masz to możesz jego czesc przeznaczyć na szybszy "szybki posuw". Pytanie też jakie masz silniki !
Automatyk-Elektryk


Autor tematu
zhakk23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2014, 21:44
Lokalizacja: Iława

#3

Post napisał: zhakk23 » 04 sie 2015, 22:29

Silników nie mam bo elektrykę chce robić w przyszłym roku, teraz jest kompletowanie stali, mechaniki.
Wrzeciono będzie zrobione z przystawki frezarskiej (taka przejściówka z frezarki poziomej na pionową) bo dorwałem 2 sztuki, jedna poszła od razu na zrobienie dużej wiertarki pionowej. Silnik planuje 4kw 2880 obr, nie większy bo posiadam falownik 4kw trójfazowy. Teraz pytanie o obliczenia oporów skrawania ?
Co do firmy gdzie kupić śruby to przemyśle bo nie widzi mi się ich kupować 2 razy bo przyślą jakieś g*wno..

A co do krokówek to rozglądałem się na gotowe zestawy "nema 34 1600oz" to daje coś koło 11nm ale zanim to bede kupować to bede troche mądrzejszy o sprawy elektroniczne :)

Awatar użytkownika

gutek77
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2010, 02:25
Lokalizacja: Małopolskie

#4

Post napisał: gutek77 » 05 sie 2015, 21:50

Automatyk-Elektryk

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe”