jakiee łożyska do servomotoru DC

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

jakiee łożyska do servomotoru DC

#1

Post napisał: Dolce » 25 maja 2011, 10:56

Witam.
Posiadam servomotor DC firmy Electrocraft model E19-2. Jest to silnik czteroszczotkowy, wirnik jest łożyskowany za pomocą obustronnie za pomocą łożysk kulkowych jednorzędowych. Oryginalnie są zamontowane w silniku łożyska firmy NSK, które mają z obu stron osłonę kulek z tworzywa. Chciałem wymienić łożyska, dlatego proszę o poradę jaki typ łożyska zastosować.
Ponieważ łożyska są "calowe" (wymiary w mm : 12,7x28,575x7,9) dlatego też i niewielki jest wybór - zdecydowałem się na zakup łożysk w firmie Albeco, poniżej przedstawiam ofertę :

R 8.ZZ EZO cena 9zł
R 8-2RS EZO cena 9zł
R 8.LLU/5C NTN cena 49zł
R 8.ZZ/2A NTN cena 14zł
R 8 ZZC3/5K NTN cena 29zł

Powyższe łożyska są chyba standardowymi wyrobami, nie są cichobieżne.
Silnik będzie pracował z bardzo niewielką prędkością obrotową (ok. 120 obr/min) i zależy mi, żeby pracował maksymalnie cicho. Silnik nie będzie narażony na zanieczyszczenie (pył), urządzenie będzie pracowało w zamykanej szafce pod blatem w "zwykłym" pomieszczeniu.
Czy zakupić po prostu najtańsze łożysko firmy EZO (ponieważ nie odczuje się różnicy w pracy silnika na droższych łożyskach) czy też z powyższej listy wybrać droższe, firmy NTN ?
Jaki rodzaj uszczelnienia łożyska wybrać ?
W firmie polecono mi uszczelnienie z blaszek (ZZ) - doradca tłumaczył mi, że unika się "zespawywania" kulek łożyska na skutek przechodzących przez kulki impulsów elektrycznych - ale jak wspomniałem oryginalnie były montowane łożyska z przykrywkami z tworzywa.
Będę wdzięczny za poradę.
Pozdrawiam - Tomasz.



Tagi:

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: ALZ » 25 maja 2011, 11:15

EZo to niezłe łożyska, a więc nie ma co kombinować - załóż te R 8-2RS EZO cena 9zł .
RS lepsze bo zabezpieczą przed pyłem szczotkowym.


Autor tematu
Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Dolce » 26 maja 2011, 00:17

Dzięki za poradę.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”