wrzeciono 2100W

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
anna80
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 53
Rejestracja: 09 mar 2015, 17:52
Lokalizacja: Lodz

wrzeciono 2100W

#1

Post napisał: anna80 » 24 maja 2015, 14:40

Hej Chłopcy ;) Co sądzicie o frezarce gornowrzecionowej erbauer 2100W

FREZARKA ERBAUER ERB380ROU
6.35mm / 12.7mm
Obrazek
DANE TECHNICZNE:
- moc 2100W
- regulacja 11500 - 28000 obr/min
- tulejki do frezów 1/4'' i 1/2''
- pojemność zanurzenia 55 mm
- zasilanie 230V 50Hz
- waga 4,3 kg

Mam podejrzenia iż jest tania jak na taką moc , multiszlifierki maja od ; 130 -300[ W] w przedziale cenowym 100-150 zloty a tu max 250 zl za taki "sprzet".. Nie zawsze jest tak ze co drogie to dobre ale roznie to bywa ;) Być może , na trudną dostepność części w razie awarii :D
Mam nadzieje ze erbauer nadaje sie do obrobki drewna ;) Nie wiem czy sie skusić na erbauera czy lepiej kupic taniej zwykła multiszlifierke ;) Będe czekała na wasze zdania ;)
;)



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 24 maja 2015, 15:21

multiszlifierka a frezarka górnowrzecionowa to 2 różne maszynki, także jak je porównywać?
Tak samo jakbyś ploterek na biurko porównywała z kolumnową frezarką.
Do czego ta maszynka ma służyć? w moc 2100W bym nie wierzył.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
anna80
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 53
Rejestracja: 09 mar 2015, 17:52
Lokalizacja: Lodz

#3

Post napisał: anna80 » 24 maja 2015, 16:30

dance1 pisze:multiszlifierka a frezarka górnowrzecionowa to 2 różne maszynki, także jak je porównywać?
Tak samo jakbyś ploterek na biurko porównywała z kolumnową frezarką.
Do czego ta maszynka ma służyć? w moc 2100W bym nie wierzył.
Materiały, które będe poddawała obróbce: drewno, sklejka, MDF, tworzywa, PCV, . Mianowicie grawerowanie oraz frezowanie prostych kształtòw ;) moc za ta cene mnie też nie przekonuje ;)
Multiszlifierka do grawerowania dała by rade ale żeby coś wiecej , nie jestem przekonana , nie miałam tego nigdy w reku nie znam zakresu możliwości :D


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 24 maja 2015, 17:22

czyli chcesz tą frezarkę jako wrzeciono zawiesić? :lol: zbieraj na kressa lub chińskie wrzeciono (było trzeba wcześniej mówić).
marketowe multiszlifierki grzeją się na potęgę także do grawerów itp zadań raczej nie polecam, szkoda $
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
anna80
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 53
Rejestracja: 09 mar 2015, 17:52
Lokalizacja: Lodz

#5

Post napisał: anna80 » 24 maja 2015, 18:42

dance1 pisze:czyli chcesz tą frezarkę jako wrzeciono zawiesić? :lol: zbieraj na kressa lub chińskie wrzeciono (było trzeba wcześniej mówić).
marketowe multiszlifierki grzeją się na potęgę także do grawerów itp zadań raczej nie polecam, szkoda $
Tak , chce zawiesić jako wrzeciono ; Na Kressa , lub innego chinczyka przenacze wyplatę z wakacji ;)
Wrzeciono ktore jest na obrazku mnie nie bardzo interesuje bo takie moglabym sobie sama zrobić ze silniczka od wkretarki z makity , ale interesuje mnie taka koncowka , gdzie montuje sie frezy ;) Mam na mysli cała koncówke abym mogła nałpżyć na wałek ;)Czy ktoś widział to coś? Do grawerowania zdało by egzamin , tak uwazam :D

Obrazek


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#6

Post napisał: dance1 » 24 maja 2015, 19:16

er11, nie montuje tam się frezów tylko freziki/freziczki, uchwyt tego typu kupisz u Chińczyka bez problemu, przeważnie z trzpieniem, jak wyobrażasz sobie montaż takiego uchwytu? Pamiętaj że frezy tej średnicy wymagają wysokich obrotów. To nie niskoobrotowy uchwyt wiertarki czy wkrętarki.
Strata uzębienia może być bardziej kosztowna od zakupu odpowiedniego wrzeciona.
I don't like principles, I prefer prejudices


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: diodas1 » 24 maja 2015, 19:54

Do takich delikatnych prac, szczególnie jeżeli mają być wykonywane w domu, zainwestuj w takie gotowe wrzecionko jak pokazałaś lub nieco mocniejsze http://allegro.pl/wrzeciono-400w-i5087052808.html a będziesz zadowolona. Dość precyzyjne i cichobieżne. Nie nagrzewa się też tak jak multiszlifierka- może długo pracować bez wyłączania dla ostygnięcia. Kiedy będzie potrzeba, zawsze możesz do tego dokupić dodatkowe tulejki dla innych średnic frezów http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... fault-0519 Są one też sprzedawane na sztuki. Samodzielna budowa wrzeciona wymaga jednak warsztatu. Nakładanie samej końcówki na byle jaki silnik to strata pieniędzy. Pojawi się problem z łożyskami, luzami zakresem i regulacją obrotów. Same kłopoty. Na "mokrego chińczyka"z falownikiem, który też pracuje względnie cicho szarpniesz się kiedy rzeczywiście będzie potrzeba. Kress to wyjec do stolarni.


Autor tematu
anna80
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 53
Rejestracja: 09 mar 2015, 17:52
Lokalizacja: Lodz

#8

Post napisał: anna80 » 25 maja 2015, 00:55

Samodzielna budowa wrzeciona wymaga jednak warsztatu. Nakładanie samej końcówki na byle jaki silnik to strata pieniędzy. Pojawi się problem z łożyskami, luzami zakresem i regulacją obrotów. Same kłopoty
Masz racje , narzedziami podstawowymi nie grzesze ;) Moglabym pobawić sie w szkole ale odpuszcze ;)

Dzieki Chłopaki ;)

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#9

Post napisał: Alvar4 » 29 maja 2015, 22:53

Tą końcówkę którą zaznaczyłaś na zdjęciu można kupić na Ebay w cenie około 70 zł. Końcówka jest na tulejki er 11 i ma otwór do zamocowania na wałku 7.98 mm do montażu na gorąco na wałku 8mm.
Nie wiem ile pracujesz/masz zamiar pracować poszukiwanym wrzecionkiem. Do krótkotrwałych okazyjnych prac to Kress czy jakaś frezarka górnowrzecionowa (na przykład ten Erbauer) będzie wystarczająca ale jak chcesz tym sprzętem pracować po kilka godzin dziennie to po pierwsze zfiksujesz od hałasu które te wrzeciona generują a po drugie będą w nich szybko się zużywać łożyska i szczotki co generuje za sobą denerwowanie się że robota ma być skończona do końca dnia a tu wrzeciono nie działa i weź tu wytłumacz klientowi że maszyna się zepsuła i nie zrobisz. Także łatwiej nam by było Ci coś doradzić jak byś podpowiedziała co robisz i ile robisz/masz zamiar robić. Pozdrawiam.

A tak na marginesie jak interesuje Cie frezowanie to może zagadaj z chłopakami z FabLabu w Łodzi. Oni są pokręceni na punkcie maszyn (sami budują frezarki CNC) więc Ci coś doradzą, pokarzą i pomogą, myślę. Tu masz linka: http://fablablodz.org/
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”