Naprawa wrzeciona

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

kondzio_m
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2014, 18:10
Lokalizacja: Podkarpacie

#21

Post napisał: kondzio_m » 01 lis 2016, 20:53

Staram się nie montować byle czego
I moje wrzeciono



Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#22

Post napisał: cnccad » 01 lis 2016, 21:34

Zastanawiam się i wydaje się mi że FAG będzie ok. Po co poprawiać producenta.
Ja po wymianie łożysk nie dostałem jeszcze reklamacji a minęło więcej jak dwa miesiące. Jest lekko ponad rok.
Nie ma cudów, prawidłowy montaż , dobrej jakości łożyska i ich prawidłowa eksploatacja , skutkuje prawidłowym działaniem.
W maszynach , gdzie mam wrzeciona były przez producenta wprowadzone procedury rozgrzewające łożysko. Tam gdzie nie było , to sam to robiłem.
Miało to za zadanie , podczas pierwszego uruchomienia wolno rozkręcać wrzeciono. Trwało to kilka minut ale według mnie jest to dobra procedura.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


bartx
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 85
Rejestracja: 01 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Pszczyna

#23

Post napisał: bartx » 03 lis 2016, 15:49

cnccad pisze:Zastanawiam się i wydaje się mi że FAG będzie ok. Po co poprawiać producenta.
Ja po wymianie łożysk nie dostałem jeszcze reklamacji a minęło więcej jak dwa miesiące. Jest lekko ponad rok.
Nie ma cudów, prawidłowy montaż , dobrej jakości łożyska i ich prawidłowa eksploatacja , skutkuje prawidłowym działaniem.
W maszynach , gdzie mam wrzeciona były przez producenta wprowadzone procedury rozgrzewające łożysko. Tam gdzie nie było , to sam to robiłem.
Miało to za zadanie , podczas pierwszego uruchomienia wolno rozkręcać wrzeciono. Trwało to kilka minut ale według mnie jest to dobra procedura.
Teknomotor np. zaleca 9000 rpm przez 5 minut i faktycznie po tym czasie wrzeciono 2kW robi się delikatnie ciepłe (obudowa w miejscu łożysk). Informacja jest zawarta w manualu na stronie producenta.


Natan5064
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 373
Rejestracja: 06 sty 2015, 00:45
Lokalizacja: Konin

#24

Post napisał: Natan5064 » 16 kwie 2017, 20:34

Troce to podejrzane że twój nick brzmi tak samo jak nazwa firmy którą polecasz....
a mówisz to tak, jakbyś byś jeszcze z innej firmy..
ale zbieg okoliczności nie? a może to przypadek ?...


afrykaner
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 2007, 14:56
Lokalizacja: W-wa

#25

Post napisał: afrykaner » 22 cze 2017, 20:01

Ktoś się orientuje, czy kolega AZL nadal działa?. Dzwoniłem dzisiaj i nie ma takiego numeru.
Trafia się urlop to i wrzecionu coś się należy za to tyranie ( Teknomotor 5,6 kw 24.000 )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”