Elektrowrzeciono typu mokra chinka w negliżu

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających
Awatar użytkownika

Autor tematu
syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Elektrowrzeciono typu mokra chinka w negliżu

#1

Post napisał: syntetyczny » 19 gru 2016, 13:19

Cześć! Ostatnio robiłem demontaż wrzeciona typu mokra chinka, może komuś się przyda fotorelacja ;)
Zacząłem od górnego dekla
Obrazek
Poszło łatwo. Jak widać, opływanie wodą jest tylko z zewnątrz. Zabezpieczona woda przed wypłynięciem 2 oringami. W tym wrzecionie poszło uszczelnienie i zalało górne łożysko.
Obrazek
Ten dekiel w tym przypadku jest nie ściągalny, ale są 3 śrubki M3, którymi można go wyciągnąć. Dolny się tak dało. Wydać śrubę ściągającą łożyska stożkowe. Aby zdjąć wał, musiałem dorobić taki klucz z klucza nasadowego 17
Obrazek
Następnia dolna pokrywa
Obrazek
Osłona łożysk stożkowych. Ten element z 4 dziurkami, to jest pierścień do kasowania luzów na łożyskach. Ponieważ nie miałem odpowiedniego klucza, złapałem rurowym.
Obrazek
Tak to wyglądało po odkręceniu.
Obrazek
I wyszedł wał z łożyskami
Obrazek
Łożysko górne jest dociągane śrubą z łbem kwadratowym, pod nim są podkładki sprężynujące i następnie pierścień blokujący.
Obrazek
Tak wychodzi, dolny zespół łożyskowania.
Obrazek
Tutaj jest stojan:
Obrazek
Tutaj górny zespół łożyskujący. Chciałem przegwintować te M3 na M4, żeby ściągnąć ten pierścień, ale poszedł gwintownik i po zabawie. Chciałem sprawdzić, czy da się wyciągnąć stojan i przewinąć na niższe obroty(np. 6-8tyś obrotów).
Obrazek
Zrobiłem jeszcze zdjęcie łożysk co są na dole. Ułożenie w tandemie na jodełkę.
Obrazek
Na górze jest pojedyncze 7002-2 UTE, a na dole 2xH7004C-2.


Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#2

Post napisał: k-m-r1 » 17 sty 2017, 19:27

Jakie wnioski z demontażu ? Co poradzisz kolejnej osobie.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#3

Post napisał: pioterek » 13 lut 2017, 01:37

syntetyczny pisze:Chciałem sprawdzić, czy da się wyciągnąć stojan i przewinąć na niższe obroty(np. 6-8tyś obrotów).
Mam takie pytanie pomocnicze, bo mógł bym się zapytać znajomego co przewija silniki, tylko czy parametry tego silnika są takie?
Model Year: 2016 MPN: a201507105
Voltage: 220V Model: ER20 2.2kw water
Frequency: 400HZ Country/Region of Manufacture: China
Type: Water Cooled Country of Manufacture: China
Material: Steel and Plastic Power: 2.2kw
Speed: 24000RPM UPC: 607885241766
http://www.ebay.pl/itm/2-2KW-WATER-COOL ... 3a61c3d4cf
Jeżeli to taki sam silnik to wyglądało by, że posiada dwu-biegunowe uzwojenie, zmiana ilości biegunów do 4 jest prosta i powoduje zmniejszenie prędkości o połowę, Zmiana ilości biegunów do sześciu czy ośmiu jeszcze mocniej redukuje obroty, ale czy jest możliwa to można stwierdzić po zapoznaniu się z parametrami uzwojenia w aktualnym stanie i po dokonaniu obliczeń. Jest jeszcze to zależne od tego co to za falownik zasila ten silnik i jak można za jego pomocą zmieniać parametry zasilania silnika, bo z tego co wiem zasilanie go częstotliwością 100 Hz zmniejszy jego prędkość obrotową do 6000 rpm, ale nie wiem co się będzie działo z poborem prądu, bo jego natężenie mogło by drastycznie wzrosnąć jeżeli falownik nie ograniczy go na swoj sposób. Nie wiem też jakie problemy pojawiły by się z mocą tego silnika, czy by zbytnio nie spadła przy jednoczesnym ograniczeniu tego prądu. Ograniczenie prądu wraz ze zmniejszaniem częstotliwości jest konieczne ze względu na to, że drut w uzwojeniu jest obliczony na jakieś konkretne natężenie prądu, które przy zmniejszaniu częstotliwości by się powiększało. Nie wiem jeszcze jakie jest te uzwijenie dwu czy raczej trójfazowe i czy ten falownik przemienia prąd jednofazowy na trójfazowy?

Nie wiem co jest, ale jakoś te zdjęcie uzwojenia nie daje się powiększyć w mojej przeglądarce a chciałem podejżeć te uzwojenie nieco dokładniej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”