Styrodur

Maszyny do wycinania gorącym drutem
Awatar użytkownika

Autor tematu
ScOOti
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 70
Rejestracja: 30 maja 2006, 10:15
Lokalizacja: Wawa / Kabaty

Styrodur

#1

Post napisał: ScOOti » 04 sie 2006, 13:53

Witam;

Czy ktos ma namiary na jakas hurtownie styroduru oraz styropianu.

Chodzi mi o belki typu 2m x 1m x 1m

Czyli nie potrzebuje malych tafli tylko belki.


Po dluzszym szukaniu po necie to wiekszosc jest ale tylko w taflach. nie moge znalesc belek.

Pozdrawiam
Tomek



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#2

Post napisał: Piotrjub » 04 sie 2006, 14:54

Do budowy domu kupowalem styrodur w chemi polskiej (najtaniej) moze moga i inne kwsztalty dostarczyc.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: diodas1 » 05 sie 2006, 00:31

O styrodur w tak dużym formacie pewnie należy pytać u samego źródła czyli w wytwórni gdzie następuje spienianie w formach. Oglądałem niedawno na programie Discovery film z takiej fabryki . Po spienieniu przegrzaną parą w stalowych formach granulatu powstają właśnie takie wielkoformatowe bryły i od razu wędrują na przecinarki które rozdzielają je na plastry o różnych,zamówionych przez dystrybutorów grubościach.

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#4

Post napisał: kostner » 09 sie 2006, 00:53

w zeszlym roku szukalem troche po sieci i styrodur jest to zastrzezona nazwa firmy BASF i ona tez to produkuje nawet niedaleko mnie :)
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 sie 2006, 00:22

Masz pecha, bo oryginalny na BASFowski styrodur sprzedaje jedynie TUPLEX (mają na jego sprzedaż wyłączność). I jest n strasznie u nich drogi.
Taki styrodurowo-podobny materiał produkuje firma Mech-Rol-Plast http://mrp.com.pl Materiał nazywa się Termopian.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#6

Post napisał: numerek » 01 mar 2007, 21:10

Piotr Rakowski pisze:Masz pecha, bo oryginalny na BASFowski styrodur sprzedaje jedynie TUPLEX (mają na jego sprzedaż wyłączność). I jest n strasznie u nich drogi.
Taki styrodurowo-podobny materiał produkuje firma Mech-Rol-Plast http://mrp.com.pl Materiał nazywa się Termopian.
zonk .... :)
firma plastics TB również sprzedaje styrodur Basf (oryginał) i wcale nie taki drogi .....


sorry za odgrzewanie tematu ale własnie jestem po zakupach i się przypomniało

Awatar użytkownika

gosart
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2005, 08:20
Lokalizacja: Brzeg

#7

Post napisał: gosart » 04 lip 2007, 19:44

a to jeszcze ja sie dołacze do odgrzewania tematu ;-)

firma TUPLEX i firma Plastiks to Mama z córka ;-)...wiec nie daleko pada jabłko od jabłoni :))..stad towar w magazynach.

Pozdrawiam
piotrek .:.

i szukamy dalej styroduru (nie koniecznie pod ta nazwą) w duzych formatach, poza BASF'em oczywiscie
Pozdrawiam

piotrek .:.


sabaczek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2011, 08:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gdzie kupić styrodur Basf i inne

#8

Post napisał: sabaczek » 08 kwie 2011, 08:19

Witam,

obecnie z tego co mi wiadomo to TUPLEX i firma Plastiks proadzą sprzedaż Basfa i styrisolu.

Jeśli interesują was aktualne ceny styroduru i nie wiecie gdzie kupić najprościej to zapraszam tutaj:Tanio-Buduj.pl - Styrodur


Supremo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 127
Rejestracja: 30 paź 2006, 08:56
Lokalizacja: Poznań

#9

Post napisał: Supremo » 09 kwie 2011, 21:52

Obawiam się że takiego bloku 2m x 1m x 1m nigdzie nie kupisz. Standardowa max. grubość styroduru lub jego zamienników to 12cm. Na zamówienie można dostać do 16cm (chyba gdzieś kiedyś znalazłem i 20cm), ale koszt i czas oczekiwania jest bardzo duży. Wynika to z technologii produkcji. W przeciwieństwie do styropianu, polistyren ekstrudowany (=styrodur) nie formuje się w bloki i tnie na plasterki, a od razu kształtuje na wybraną grubość. W budownictwie, czyli branży do której skierowany jest ten produkt nie stosuje się izolacji ze styroduru grubszej jak 12cm bo się to nie opłaca. Dlatego producenci polistyrenu ekstrudowanego nie produkują "na plac" płyt grubszych niż owe 12cm.
Dodatkowo sprawę pogarsza fakt, że na każdy 1cm grubości płyty czas sezonowania/dojrzewania wynosi minimum 10 dni co jest kolejną przeszkodą/kosztem dla producentów.

ops.. właśnie spojrzałem na datę pierwszego postu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”