Projekt inżynierski

Maszyny do wycinania gorącym drutem

Autor tematu
p.smusz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:08
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Projekt inżynierski

#1

Post napisał: p.smusz » 27 lis 2013, 10:14

Witam,

Jestem na ostatnim semestrze studiów inżynierskich, a na swój temat projektu inżynierskiego wyprałem właśnie ploter termiczny, jako sterowanie użyłem podzespołów zakupionych na stronie http://www.akcesoria.cnc.info.pl/ czyli: Płyta główna SSK-MB2 oraz Sterownik Silnika Krokowego SSK-B02. Samą koncepcję plotera też już jest z wykorzystaniem kulowych prowadnic szufladowych H45 oraz przeniesienie napędu za pośrednictwem pasa zębatego HTD 5M 9mm. Tylko teraz muszę się uporać z samą dokumentacją i szukam różnych materiałów, książek, publikacji poświęconym tematyce ploterom termicznym jak i obróbce z wykorzystaniem innych źródeł ciepła nie tylko rozgrzany drut oporowy. Jeśli ktoś z was spotkał się z materiałami poświęconymi właśnie tej tematyce będę bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam Paweł



Tagi:


micro
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 472
Rejestracja: 20 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: micro » 27 lis 2013, 22:10

...wyprałem właśnie ploter termiczny
I to pisze już prawie inżynier ? :razz: .

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 27 lis 2013, 22:16

w perwolu
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

johny0688
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 28 gru 2011, 00:08
Lokalizacja: Kolbudy k.Gdańska

#4

Post napisał: johny0688 » 03 gru 2013, 23:12

Stary wycinarkę do styropianu to się robiło na zajęciach technicznych w podstawówce gdzie ty studiujesz, że ktoś ci pozwolił robić taki temat :shock: i w dodatku te prowadnice szufladowe, w pracy inżynierskiej chcesz pokazywać takie druciarstwo?! Przecież jak recenzent to zobaczy to umrze z beki. A skoro robisz to na standardowych sterownikach sterownikach B02 to co więcej jest potrzebne oprócz forum?
Zrobić coś z czymś to jest nic. Zrobić coś bez czegoś żeby było jak z tym czymś, to dopiero coś!


konczer
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:04
Lokalizacja: podlasie

#5

Post napisał: konczer » 13 sty 2014, 22:51

Kolego bez urazy, ale jako przyszły inżynier powinieneś się wstydzić co takiego pisać. Po pierwsze, nie wyobrażam sobie ze twój promotor zdecydował się poprowadzić realizacje takiej pracy (chyba że masz za zadanie bardzo rozwinąć cześć teoretyczną) ale nie wydaje mi się to zasadne. Budowa takiej prowizorki na prace dyplomową w mojej ocenie jest co najmniej niestosowna, nie kończysz technikum kolego!


Materiałów na temat sterownia, budowy, rozwiązań tego typu maszyn jest naprawdę masa. Masz na swojej uczelni bibliotekę, zapewne dobrze uzbrojoną w literaturę techniczną, wiec czego jest ci jeszcze potrzeba? Chęci?


Fajnie że chcesz zrobić coś co powstanie nie tylko na papierze, to się niewątpliwie chwali! Jednak pamiętaj że musi to wyglądać. Jeśli trafisz na normalnego recenzenta, który nie boi się własnego cienia, i liznął choć trochę na żywo tego o czym czytał w książkach, to wróże ci interesującą obronę. Oj będzie o czym wnukom opowiadać :twisted:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”