kupię lub zlecę wykonanie wycinarki do styropianu

Maszyny do wycinania gorącym drutem

Autor tematu
airmodels
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2012, 21:27
Lokalizacja: Częstochowa

kupię lub zlecę wykonanie wycinarki do styropianu

#1

Post napisał: airmodels » 15 sty 2012, 21:42

Witam

Jak w temacie , poszukuję wycinarki do styropianu . Jestem modelarzem, potrzebuję wycinać skrzydła i kadłuby modeli . Jako ,że nie posiadam doświadczenia w budowie maszyn , najchętniej kupię lub zlecę wykonanie takiej maszyny.

:cool:



Tagi:


hornet20
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:18
Lokalizacja: Krakow

#2

Post napisał: hornet20 » 19 sty 2012, 11:50

Kolego - takie posty tylko w dziale gielda.
Opisz pozatym co potrzebujesz... zbudowalem kilka ploterow do styro, ale ogloszenie brzmi jak "kupie samochod - czerwony" ;)
Jakie pole i do czego ma sluzyc ??

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotr Rakowski » 23 sty 2012, 22:56

Kol. hornet20 - autor wątku napisał. Jest modelarzem i chce wycinać kadłuby i skrzydła. To raczej oczywiste ogłoszenie.

Kol. airmodels - potrzebujesz maszyny z tzw. niezależnym ruchem ramion. Jest to obrabiarka 4-osiowa w wykonaniu 2xXY. Jeśli zdecydujesz, czy pole pracy 1000x1000 mm i drut 1000 mm Ci wystarczy - zapraszam do mnie. Wykonam dla Ciebie taki ploter. Oprogramowanie zarówno do rysowania, przygotowania g-kodów, jak i sterownik mam gotowy.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


hornet20
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:18
Lokalizacja: Krakow

#4

Post napisał: hornet20 » 27 sty 2012, 11:42

Piotr Rakowski pisze:autor wątku napisał. Jest modelarzem i chce wycinać kadłuby i skrzydła. To raczej oczywiste ogłoszenie.
;) Nie jest to oczywiste, tez jestem modelarzem i mam dwa plotery o roznym polu roboczym, oczywiscie oba 4-osiowe. Powiem szczerze ze moj pierwszy ploter mial pole 300x300 i cialem dokladnie wszytsko to co na 1000x1000 tylko wiecej kombinacji...

Jesli juz chcesz precyzowac zamierzenia autora watku, radzilbym abys wcisnal mu ploter o polu roboczym 1250x650 i dlugosci drutu 1250. Wchodzi wtedy nie tylko plyta styropianowa, ale i styrodurowa. Po co modelarzowi kolumny po 1m na wysokosc jeszcze nie wyczailem... ale moze nie mam az takiego doswiadczenia :P
Przy czym bardzo przydaje sie mozliwosc skrocenia drutu przez przesuniecie kolumny albo dolozenie sztywnych nakladek na kolumne - mozliwe jest wtedy wycinanie ostroslupow o kacie wierzcholkowym wiekszym niz 90* - dla podanego pola roboczego maszyny. Choc takie akcje wykorzystuje sie jedynie w nielicznych przypadkach: dzioby lodzi, splywy gondoli silnikowych samolotow, laczniki miedzy skrzydlem a kadlubem w akrobatach np katana, segmenty misliwca B-2 oraz Hortena.



Pozdrawiam

kol. Piotrze - Nie mam zwyczaju domyslac sie na sile co ktos akurat potrzebuje. Jednak faktem jest, ze ploter tego typu moge zbudowac za cene o jedno zero mniejsza niz Ty.

ps. W wycinarkach modelarskich nie uzywa sie g-codow, ani super "programow do rysowania". W standarcie autocad lub corel i dedykowane programy typu Jedicut, GMFC foamworks i kilka innych.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 27 sty 2012, 21:58

hornet20 pisze:ps. W wycinarkach modelarskich nie uzywa sie g-codow, ani super "programow do rysowania". W standarcie autocad lub corel i dedykowane programy typu Jedicut, GMFC foamworks i kilka innych.
a czego sie uzywa ?
ręki do przepychania drutu po wczesniej przygotowanych zeberkach ?
przeciez na g odach to ja moge sobie zrobic okno w sypialni z czestościa otwierania i zamykania jak mi wygodnie i o ile za kazdym razem ma sie otworzyc, i co najwazniejsze zaprogramowanie tego zajmie mi kilka sekund więc nie kumam o co biega z tym twierdzeniem, ze niby drukarka ?
przy 4 osiowce rysuje sobie dwa odrebne przekroje z odsunieciem o tyli ile mi sie widzimisie i pstryk enter
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: Piotr Rakowski » 28 sty 2012, 10:46

kol. hornet20 - przez 5 lat parałem się tematyką modeli R/C, więc raczej wiem, co piszę.
To jakie możliwości będzie miała maszyna - jest rzeczą drugorzędną - do ustalenia ze zlecającym.
Dla mnie to jest nadal super oczywiste ogłoszenie.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
airmodels
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2012, 21:27
Lokalizacja: Częstochowa

#7

Post napisał: airmodels » 05 lut 2012, 14:51

Piotr Rakowski, Witam

Panie Piotrze ,czy możemy porozmawiać przez telefon ??? , bardzo mnie interesuje zrobienie tego plotera do styropianu!!! Gdyby podał Pan swój nr na PW ja zadzwonię .

Pozdrawiam Airmodels

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post napisał: Piotr Rakowski » 05 lut 2012, 16:24

Kol. Airmodels - podałem Panu mój numer na PW.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


shaggy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2012, 15:32
Lokalizacja: Ustroń

Re: kupię lub zlecę wykonanie wycinarki do styropianu

#9

Post napisał: shaggy » 17 kwie 2012, 09:29

airmodels pisze:Witam

Jak w temacie , poszukuję wycinarki do styropianu . Jestem modelarzem, potrzebuję wycinać skrzydła i kadłuby modeli . Jako ,że nie posiadam doświadczenia w budowie maszyn , najchętniej kupię lub zlecę wykonanie takiej maszyny.

:cool:
JA w podobnym temacie, mam tylko pytanie: czy Taka maszyną moge ciąć płaskie płyty styropianowe? kosztuje tyle, ze moge od niej tego wymgac, czy raczej nie?


ter_haar
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 09 mar 2009, 14:31
Lokalizacja: poznań

Re: kupię lub zlecę wykonanie wycinarki do styropianu

#10

Post napisał: ter_haar » 17 kwie 2012, 18:41

shaggy pisze: JA w podobnym temacie, mam tylko pytanie: czy Taka maszyną moge ciąć płaskie płyty styropianowe? kosztuje tyle, ze moge od niej tego wymgac, czy raczej nie?
Ciąć możesz spróbować, ale śmieci i farfocli będzie przy tym tyle, że pewnie dasz sobie z tym spokój. W sumie równie dobrze możesz spróbować ciąć styropian zwykłą piłką włosową za pare zł - maszyna z obrazka do przecież nic innego jak taka 'lepsza' piła włosowa.

No i przede wszystkim to nie ma żadnego związku z cnc. To maszyna obsługiwana ręcznie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”