Jak dobrać właściwy zasilacz i transformator??

Maszyny do wycinania gorącym drutem

Autor tematu
berrrcik21
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 414
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Jak dobrać właściwy zasilacz i transformator??

#1

Post napisał: berrrcik21 » 15 cze 2007, 23:03

Witam!
Ostatnio dość mocno zainteresował mnie temat zbudowania plottera CNC do styropianu i jestem w posiadaniu takich sterowników: http://www.akcesoria.cnc.info.pl/sterow ... sskb05.htm
I mam pytanie: jaki powinienem zastosować zasilacz oraz transformator do takiego sterownika?? Czy mógłby być taki??: http://www.akcesoria.cnc.info.pl/zasilacz_mz01.htm Tylko ze on ma napięcie wyjściowe 50V, ale pisze ze jest to maksymalne, czyli mam rozumieć, że mogę uzyskać niższe?? Czy jest to uzależnione od napięcia wyjściowego transformatora?? Pytam bo w instrukcji do sterownika jest napisane napięcie zasilania w zakresie 24÷30V. Czy inne parametry tego zasilacza są optymalne do zasilania tych sterowników?? Czy z jednego zasilacza będę mógł zasilać cztery sterowniki?? A jeśli ten zasilacz nie nadaje się do tych sterowników to jaki by się nadawał, o jakich parametrach??
Kurcze trochę dużo pytań jak na jeden post:) Pytam o to wszystko, gdyż nie znam się za bardzo na elektronice, a bardzo chciałbym zbudować taka wycinarkę. Z góry bardzo dziękuje za wszelkie porady i informacje, są one dla mnie bardzo cenne. Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi :)

Robert



Tagi:


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#2

Post napisał: Leoo » 15 cze 2007, 23:37

Maksymalne napięcie doprowadzone do SSK-B5 to 30V. Przekroczenie tej wartości spowoduje nieodwracalne uszkodzenie układu. Napięcie wyjściowe transformatora sieciowego nie może być wyższe niż 21V, moc minimum 120W dla 4 silników. MZ-01 nadaje się do zasilania urządzenia. Niezbędne zastosowanie ogranicznika napięcia. Wszystko znajdziesz na forum.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”