Zapraszam do obejrzenia mojej galeri :)

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
szalonyelektron
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 114
Rejestracja: 04 paź 2004, 22:02
Lokalizacja: Kutno

Zapraszam do obejrzenia mojej galeri :)

#1

Post napisał: szalonyelektron » 19 sty 2006, 21:47

Witam
Po dłuuugim czasie zabawy na forum znalazłem troche czasu aby pokazać część moich osiągnięć. Oczywiście urządzenia są w fazie budowy i jeszcze wiele w nich zostanie zmienione w 1 napewno mocowanie blatu, prowadnice na grubsze i cała koncepcja osi z. A co do czarnej to jest jak narazie tylko prezentacja całkiem skutecznego rozwiązania na prowadnicach szufladowych (pełen wysów osi bez ugięć i niepotrzebnych luzów czyli wyeliminowana większość wad tych rozwiązań). Zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami.



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#2

Post napisał: Piotrjub » 20 sty 2006, 03:37

Juz cos na niej robiles

Awatar użytkownika

Autor tematu
szalonyelektron
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 114
Rejestracja: 04 paź 2004, 22:02
Lokalizacja: Kutno

#3

Post napisał: szalonyelektron » 20 sty 2006, 10:34

Na metalowej tak choć nie ukrywam że jest to urządzenie przeznaczone do totalnej przderóbki. Niestety tanie wałki z allegro sa powiedzmy mocno niedoskonałe i to w najbliższym czasie zmieniam 25mm powinno starczyć. Innym problemem jest brak maszyn na których mógłbym dorobić odpowiednie detale jak mocowania łożysk liniowych, wałków itp, ale myśle że sukcesywnie uda mi się coś w tej dziedzinie zrobić. Jak narazie maszynką bawiłem się w frezowanie i grawerowanie w miękkich materiałach oraz robiłem obwody drukowane. Wyniki były całkiem znośne, chopć wymiana prętów jest nieodzowna.


PETERS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 249
Rejestracja: 21 lut 2005, 12:12
Lokalizacja: CNC

#4

Post napisał: PETERS » 20 sty 2006, 11:58

No no no. Ta druga maszynka całkiem ciekawa już jest-niskobudżetówka, ale jednak zawsze. Jakiej średnicy masz prowadnice i skąd dorwałeś materiał na frezare - chodzi mi o rame??- bo ja złaziłem u siebie całe miasto i w żadnym ze sklepów nie mogłem dostać takich "profili"

Z*&&ście rozwiązana konstrukcja ramy, jak na tego typu maszynkę 8)

Awatar użytkownika

Autor tematu
szalonyelektron
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 114
Rejestracja: 04 paź 2004, 22:02
Lokalizacja: Kutno

#5

Post napisał: szalonyelektron » 20 sty 2006, 16:06

W sumie obie maszyny są niskobudżetowe jak narazie na obie nie wydałem więcej niż 1300pln :) prowadnice mają tylko 14mm to jest stanowczo za mało! przymierzam się do 25 tylko mam problemy z dorobieniem nowych obejm na łożyska liniowe lub tuleje teflonowe, może ktoś z szanownych forumowiczów będzie pomocny :D Natomiast co do konstrukcji ramy to jest jak narazie jedyna rzecz w maszynce z której jestem zadowolony na 100% jako stary adept szkoły budowania z klocków lego technic kilka miesięcy rozmyślałem robiłem projekty, testowałem różne konstrukcje efektem końcowym jest twór taki jak na fotkach. Przy 2 dodatkowych profilach uzyskałem naprawde sztywną konstrukcje. Zamiast przykręcać ramiona do profili poziomych mogłem przedłużyć profile poruszające się na osi Y i miałbym frezarke z ruchomą bramą, jak narazie jest brama nieruchoma. Materiały wszystkie na maszyne zdobyłem przez internet gdyż u mnie w okolicy też nie ma żadnych konkretnych sklepów. Aluminium mam z firmy Tabal bardzo przyjemnie robi się z nimi interesy docinają na wymiar i mają całkiem niezłe ceny.


deemon
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 96
Rejestracja: 26 lis 2004, 06:33
Lokalizacja: Sosnowiec

#6

Post napisał: deemon » 21 sty 2006, 13:00

mozesz napisać conieco o tej firma - ile np krzyczą za docinanie aluminium i ile miałoby ono kosztować.
A orzede wszystkim jaki jest adres www i ile u nich czeka sie na porzesyłke i jakie preferują formy płatności.Dzięki

Awatar użytkownika

Autor tematu
szalonyelektron
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 114
Rejestracja: 04 paź 2004, 22:02
Lokalizacja: Kutno

#7

Post napisał: szalonyelektron » 21 sty 2006, 13:06

Ostatni raz u nich kupowałem wiosną mogło się troszke zmienić do tego czasu. Ale wtedy za profile standartowe cena była koło 17pln za kilo, blachy stopowe to już wyższe koszty bo ponad 30pln za kilo, ale mają wielki wybór np teraz przymierzam się do zakupu prętów kwadratowych "pełnych" 40/40 . Jak pamiętam minimalną długością jest 1mb gdzie docięcie na wymiar było gratis:) Co do realizacji to czekałem około 10 dni więc nie tak strasznie, wszystko doszło kurierem i zapłata była przy odbiorze. Ich adres http://www.tabal.pl/tabal.php


PETERS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 249
Rejestracja: 21 lut 2005, 12:12
Lokalizacja: CNC

#8

Post napisał: PETERS » 21 sty 2006, 13:08

No właśnie widziałem, że przy tak rozwiązanej konstrukcji, brama może być zarówno stała jak i ruchoma. O odlewaniu był tu fajny topic... ale może masz jakieś własne zdjęcia z procesu technologicznego? Fajnie - odlałeś część do frezarki, może nie jest to ideał, ale kształt jest skąplikowany, pozatym jakby odlać trochę większy produkt i później go poddać obróbce to było by całkiem całkiem 8)

Awatar użytkownika

Autor tematu
szalonyelektron
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 114
Rejestracja: 04 paź 2004, 22:02
Lokalizacja: Kutno

#9

Post napisał: szalonyelektron » 21 sty 2006, 13:13

:) Na forum był mój filmik ale jak chcesz to zaraz zrobie fotki kilku surowych odlewów nie szlifowanych robionych na tracony styropian. Szczerze wyszły one okropnie pod względem estetyki ale to prototypy :D na wiosne testuje nową technologie. Odlew w maszynce był cięty drutem oporowym ręcznie. Po odlaniu RĘCZNIE szlifowany na kamieniu szlifierskim :) Znajomy jeden odlew poddał obróbce na frezarce jedno co troszeczke skopsałęm to mieszanina aluminium duralu i pochodnych wyszedł stop baerdzo lekki ale kruchy i ciężki w obróbce a więc do wiosny......


PETERS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 249
Rejestracja: 21 lut 2005, 12:12
Lokalizacja: CNC

#10

Post napisał: PETERS » 21 sty 2006, 19:29

No chętnie bym looknął, na nowe fotki z odlewów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”