zakup uzywanej CNC i przeróbka

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Piwowarek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2010, 23:48
Lokalizacja: wroc

zakup uzywanej CNC i przeróbka

#1

Post napisał: Piwowarek » 03 sie 2014, 11:13

Stoję przed dylematem. Wziąć leasing nową czy kupić używaną 12-letnią i ją przerobić (m.in oprogramowanie).
Z jednej strony kupię nową maszynę i będę miał spokój na parę lat (gwarancja, maszyna niewyeksploatowana), z drugiej jednak strony kupując używaną mogę zaoszczędzić sporo pieniędzy. Maszyna ma mi służyć głównie do obróbki płyty meblowej, blatów (wg zlecenia klientów). Jest sporo aukcji z CNC i wachlarz cenowy również spory. Chciałbym dopasować maszynę do swoich wymagań, tylko nie wiem, która będzie sie nadawać do przerobienia. Ma wiercić oraz frezować z góry i z boku, ma mieć również program do projektowania typu AUtoCaD:) Mój budżet to 70 tys. złotych ( czy to realne ?). Jakie macie doświadczenia z przeróbkami maszyn? Czy zlecić budowę osobie która ma pojęcie w temacie?



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 03 sie 2014, 12:15

kolega ma już jakąś maszynę na oku? Więcej danych czy to ma być centrum do obróbki czy też jakiś ploter 4 osiowy? bo obrabiać blaty można i na 1 i na 2 maszynie.
Skąd też założenie że maszynę 12 letnią trzeba przerabiać tym bardziej oprogramowanie?. No chyba że chcesz kupić z "uwalonym" sterowaniem i reanimować. Tylko w tym przypadku ciut wiedzy potrzeba gdyż przemysłowe maszyny to nie czerwony chińczyk za grosze, z finansami można popłynąć.

Co do używanych to tylko firmówki, żadnych dziwactw ze stodoły, przynajmniej będzie duża szansa że lata jeszcze przepracuje, no i łatwiej o serwis lub osobę obytą z takim sprzętem.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Piwowarek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2010, 23:48
Lokalizacja: wroc

#3

Post napisał: Piwowarek » 03 sie 2014, 12:20

mam na oku taką IME

Kod: Zaznacz cały

-45-000-zl-i4461283275.html 
tylko sie zastanawiam czy te pole robocze Y nie za małe (. I nie mam pojęcia co to jest za oprogramowanie. Po za tym serwis Imy to chyba tysiące a nie setki :) ?


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 03 sie 2014, 12:33

szybciej bym o tej pomyślał http://allegro.pl/centrum-obrobcze-cnc- ... 78457.html

Odpowiedź sobie na podstawowe pytania czego potrzebujesz i oczekujesz od maszyny, nikt nie powie Tobie czy stół będzie ok czy za mały nie znając Twoich potrzeb wymagań.
Bardziej bym polecił maszyny Weeke czy Homag-a ale to budżet tak x2
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Piwowarek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2010, 23:48
Lokalizacja: wroc

#5

Post napisał: Piwowarek » 03 sie 2014, 12:51

o kurcze ciekawy temat... wydaje mi sie ze jest lepsza niz ta IMA. Potrzebuję maszyny w miare uniwersalnej-już tłumaczę. Póki co, klientów mam na ciecie i oklejanie, natomiast wielu klientów pyta się o usługi centrum. Korzystam teraz z CNC po znajomości, robię podstawowe rzeczy, łuki, pasowanie blatów, otwory, nawierty pod kołki itp. Wydaje mi się, ze takie centrum, jak to w linku sprosta moim oczekiwaniom, warto ten temat przemyśleć. Nie stać mnie natomiast na 250-350tys. Jedynie leasing bądź dofinansowanie z UE. Ale to i tak wiąże się z dużo większa gotówką.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#6

Post napisał: dance1 » 03 sie 2014, 13:05

mamy kilka maszyn z biesse group (co prawda do szkła i kamienia) i patrząc na cenę/ jakość jesteśmy bardzo zadowoleni.
Ważne jest także żeby maszynę obejrzeć podczas akcji a nie od handlarzy sprowadzających z zachodu kupić i martw się sam człowieku.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Piwowarek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2010, 23:48
Lokalizacja: wroc

#7

Post napisał: Piwowarek » 03 sie 2014, 14:42

dance1 a jak z serwisem tych maszyn ? na co zwrócić uwage aby nie wkopać się z zakupem ?


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#8

Post napisał: dance1 » 03 sie 2014, 14:56

z tego co mi wiadomo dość popularna maszyna w Polsce, dokładnie co do serwisu musieliby się właściciele wypowiedzieć.
Oczywiście na oględziny warto by zabrać człowieka który o maszynach cnc ma pojęcie, może znajdziesz kogoś w okolicy.
Plusem jest że ta maszyna cały czas pracuje na produkcji, możesz pogadać z operatorem, może coś podpowie na początek, może też firma jakąś pomoc na początek zaoferuje. Warto zapytać, porozmawiać.
I don't like principles, I prefer prejudices


jarosław pawlik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 09 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: toruń

podpowiem

#9

Post napisał: jarosław pawlik » 10 sie 2014, 08:10

Kup np. Authora 510 z wymiennikiem narzędzi i frezem bocznym a nie jakieś Biesse !! Biesse to nieudane konstrukcje - choć niektórzy chwalą!! Kup raczej Weeke Homaga, Morbidelkę ale nie Biesse Rovera! Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”