Zakup frezarki manualnej do 4000

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
mZwierzu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2014, 20:34
Lokalizacja: Chełm

Zakup frezarki manualnej do 4000

#1

Post napisał: mZwierzu » 06 paź 2014, 14:25

Witam. Rozglądam się od dłuższego czasu za frezarką/frezarko-wiertarką do wykonywania małych/średnich przedmiotów z aluminium, mosiądzu czy tworzyw sztucznych (stal sporadycznie). Poszukuję maszyny do garazu/przydomowego warsztatu, a nie maszyny przemysłowej z której będę żyć. Budżet chciałem ograniczyć do 4000pln. Poszukuję odpowiednika tokarki którą kupiłem i z której jestem zadowolony (używany Hobbymat MD65). Części chciałbym aby jednak były precyzyjne, aby się to do czegoś nadawało.

Początkowo znalazłem proxxona - ale to.. wszyscy wiecie. Potem poczytałem o TAIG`u i Sherline, też się wyleczyłem. Aktualnie zastanawiam się czy wciągnąć SIEG`a X2 czy BF16 Vario czy jeszcze coś innego ?
http://www.optimum-machines.com/product ... index.html - nie znalazłem za dużo opinii na jej temat a chciałbym ją kupić - dobry czy zły wybór? Chciałbym też zainwestować w osprzęt więc wolałbym nie przepłacać za sprzęt którego nie wykorzystam.



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 06 paź 2014, 16:43

Zapytaj'  iszczyg ' bo jak pamientam chyba nabyl taki wynalazek zamiast uszkodzonej "Zośki"
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#3

Post napisał: Frantz » 07 paź 2014, 14:08

Na alle drogo widziałem małą frezarke narzędziowa za 3000 tyś która jest nieporównywalnie bardziej profesjonalną maszyna niz te wypociny hińskie a jeżeli chodzi o sztywność nie ma żadnego porównania z tym hińskim chłamem.Ostatnio sam kupiłem małą frezarke firmy Hermlle za 3000 tyś zł w idealnym stanie a po rozkręceniu przewiozłem ją za cene paliwa moim Mondikiem .Obecnie czeka w cześciach na przerobke na CNC Serwa już sa ale czekam jeszcze na elektronike. Pozdrawiam


chrobot
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2006, 23:37
Lokalizacja: polska

#4

Post napisał: chrobot » 08 paź 2014, 23:25

hińskie :) ort

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”