Zakleszczenie Oprawki we wrzecionie POMOC

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
jasjest
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 08 lut 2015, 13:31
Lokalizacja: Bielsko

Zakleszczenie Oprawki we wrzecionie POMOC

#1

Post napisał: jasjest » 08 cze 2016, 15:01

Witam, dziś pracując na bramowym centrum obróbczym ze sterowaniem SINUMERIK 840d złapałem awarię podczas ręcznej wymiany freza z oprawką we wrzecionie. Uchwyt poluzowałem funkcją M66 w trybie MDI, po czym nacisnąłem przycisk, konieczny do poluzowania narzędzia(przełącznik), wymieniłem narzędzie i nacisnąłem przycisk ponownie, problem w tym, że maszyna nie odczytała tego zamocowania (co pokazuję w zdjęciu na dole)
włączył się GANTRY, a nie mogę włączyć posuwu, obrotów, ruszyć maszyną w żadnym trybie...
Nie da się zwolnić hydraulicznego uchwytu, narzędzie "utknęło", próbowałem restartować maszynę itd. nic nie podziałało , uchwyt jest zamkinięty bo widzę to w drugim wrzecionie ...
Ma ktoś jakiś pomysł jak wydobyć tą oprawkę z wrzeciona i przywrócić funkcjonowanie ?
Coś rozkręcić , czy raczej pogrzebać w sterowaniu, dodam, że w maszynie nie działa magazyn i zostaje jedynie wymiana ręczna ...
Serdecznie proszę o pomoc, ponieważ jutro muszę to naprawić, dziś przez 3h próbowałem i nic ...

ZDJĘCIE BŁĘDÓW:
http://wrzucaj.net/image/VYoMB



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 08 cze 2016, 19:34

co to za maszyna? uchwyt hydrauliczny/pneumatyczny czyli także i zawór być musi, odnajdź go i zależnie od rodzaju, w niektórych przekręcenie śrubki zmienia kierunek a jak nie to zamień połączenia i narzędzie powinno być zluzowane. 2 możliwość czujnik narzędzia do sprawdzenia, ustawienia, jaki masz nie mam pojęcia ale są różnego typu od dotykowych, zbliżeniowych po optyczne, działają inaczej ale robią tą samą robotę czyli odczytują dane o zamocowaniu oprawki i wysyłają do sterowania.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
jasjest
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 08 lut 2015, 13:31
Lokalizacja: Bielsko

#3

Post napisał: jasjest » 08 cze 2016, 19:37

Maszyna - TOS KURIM
Będę musiał przejrzeć schematy i ogarnąć ten zawór ... jeśli owe są...


skorpioncnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2016, 14:00
Lokalizacja: Krakow

#4

Post napisał: skorpioncnc » 15 cze 2016, 09:24

Poprawność chwytu narzędzia sprawdzana jest za pomocą jednego bądź 2 czujników. Najpierw sprawdź czy masz poprawne sygnały z czujników. Program nie ruszy dopóki nie będziesz miał potwierdzenia poprawnego chwytu narzędzia.
Odblokować możesz na dwa sposoby:
1 Oszukując czujniki że narzędzie jest poprawnie zamocowane i robiąc odblokowanie.
2 Mając ciśnienie hydrauliczne bądź pneumatyczne ( w zależności jaki jest system zaciągu), zdejmuje się kostkę elektryczną z elektrozaworu (1) i otwiera go ręcznie, popychając popychacz (2). Popatrz na zdjęcia.
Ważne żeby ktoś trzymał narzędzie kiedy ty otworzysz zawór.ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”