Wybór frezarki

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
mineque
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 22
Posty: 592
Rejestracja: 12 wrz 2010, 01:59
Lokalizacja: Południe

Wybór frezarki

#1

Post napisał: mineque » 12 lut 2016, 00:53

Witam,

od kilku lat śledzę wątki dzielnych budowniczych, a teraz chyba nadchodzi pora gdy dołączę do użytkowników maszyn cnc. Tyle tylko że na skróty, przez zakup.

Poszukuje frezarki ze sterowaniem 3D do frezowania w twardym drewnie, aluminium (180 HB), nie byłoby źle gdyby mogła na mniejszych posuwach podziałać coś w stali.
Planuje również na własne potrzeby wykonywać formy wtryskowe z aluminium do tworzyw.

Znalazłem na allegro takie modele:

http://allegro.pl/frezarka-ploter-grawe ... 30197.html
http://allegro.pl/frezarka-ploter-frezu ... bi_c=99171
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=59 ... ule_id=802
http://allegro.pl/grawerka-frezarka-cnc ... 23075.html

Moim niedoświadczonym okiem najbardziej przekonuje mnie Onred.

Może są tu użytkownicy w/w maszyn i mogą się o nich wypowiedzieć, ew polecić inne maszyny w zbliżonym do nich budżecie?


Dzięki za pomoc :)



Tagi:

Awatar użytkownika

elofura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 239
Rejestracja: 16 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Jacentów

#2

Post napisał: elofura » 12 lut 2016, 01:50

Coś słabo śledzisz tych budowniczych. Onred i Certus - to chłopaki z forum. Ja na twoim miejscu od razu odstrzeliłbym ROUTERMAX ROTARY 6090 - jest częściowo na wałkach. Jednym słowem porażka za taką kasę. SERON ma mniejszy prześwit w Z-tce niż Onred i Certus. Więc również bym go odstrzelił. Pozostaje teraz kwestia z kim się dogadasz.
Zaczynam przygodę.


Autor tematu
mineque
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 22
Posty: 592
Rejestracja: 12 wrz 2010, 01:59
Lokalizacja: Południe

#3

Post napisał: mineque » 12 lut 2016, 03:42

Oczywiście wiem o tym , czytałem temat gaspara z budowy większego modelu na granitowej płycie.

Za to nie kojarzę za bardzo za wiele informacji nt tego certusa, nawet na stronie jest ukryty, nie wyszczególniony wśród modeli. Dlatego napisałem tutaj licząc na podpowiedź czy lepiej będzie poświęcić trochę pola roboczego na rzecz mocniejszej konstrukcji.


Darsis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 61
Rejestracja: 11 kwie 2013, 13:04
Lokalizacja: Zawadzkie

#4

Post napisał: Darsis » 12 lut 2016, 06:00

OnRed mogę polecić. Przez dwa miesiące na 3 zmiany działał w pylącym materiale (kompozyt o strukturze drewna) detale 3D o wymiarach ok. 800x600 i jestem zadowolony.
Jak gryzie stal przy obróbce szybkościowej to dam znać w przyszłym tygodniu, jak wykonam próby.


Autor tematu
mineque
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 22
Posty: 592
Rejestracja: 12 wrz 2010, 01:59
Lokalizacja: Południe

#5

Post napisał: mineque » 12 lut 2016, 07:36

Darsis pisze:OnRed mogę polecić. Przez dwa miesiące na 3 zmiany działał w pylącym materiale (kompozyt o strukturze drewna) detale 3D o wymiarach ok. 800x600 i jestem zadowolony.
Jak gryzie stal przy obróbce szybkościowej to dam znać w przyszłym tygodniu, jak wykonam próby.
Witam,

Używasz frezarki która podawałem wyżej czy tej większej na granicie?


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 28
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#6

Post napisał: Tomciotu » 12 lut 2016, 11:14

A może tak dołożyć z 10 koła i kupić frezarkę używaną przemysłową z magazynem zamiast nową zabawkę i nie przejmować się czy stal pójdzie czy zacznie coś odpadać :wink:


Darsis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 61
Rejestracja: 11 kwie 2013, 13:04
Lokalizacja: Zawadzkie

#7

Post napisał: Darsis » 12 lut 2016, 12:11

Używasz frezarki która podawałem wyżej czy tej większej na granicie?
Tej większej na granicie. Nie zauważyłem że o małej piszesz :oops:

Wyślij im wszystkim detal, niech zrobią próby przy tobie i wtedy zadecydujesz.
Do drewna na pewno będziesz potrzebował jeszcze wyciąg do frezarki.
A może tak dołożyć z 10 koła i kupić frezarkę używaną przemysłową z magazynem zamiast nową zabawkę i nie przejmować się czy stal pójdzie czy zacznie coś odpadać :wink:
Z używanej przemysłowej cnc za 40 tysięcy to też bym się bał, że coś odpadnie :wink:


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 28
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#8

Post napisał: Tomciotu » 12 lut 2016, 12:28

A zdziwił byś się kolego że maszyny z 1990-1995 były lepiej robione niż obecnie, pozdrowienia dla AFM i Chocianów :-)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#9

Post napisał: bartuss1 » 12 lut 2016, 14:37

maszyna do drewna ktora ma lizac stal, mogłby sie zdecydować czego szuka, bo zwykle maszyny do obrobki drewna służą do obróbki drewna i pochodnych, a moze sam jeszcze ne wie co w zasadzie chce robic i jakis taki "przydaś" na potencjał firemkowy.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
mineque
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 22
Posty: 592
Rejestracja: 12 wrz 2010, 01:59
Lokalizacja: Południe

#10

Post napisał: mineque » 12 lut 2016, 16:22

bartuss1 pisze:maszyna do drewna ktora ma lizac stal, mogłby sie zdecydować czego szuka, bo zwykle maszyny do obrobki drewna służą do obróbki drewna i pochodnych, a moze sam jeszcze ne wie co w zasadzie chce robic i jakis taki "przydaś" na potencjał firemkowy.
Zgodnie z tym co producenci piszą :
KMP45 jest frezarką narzędziową zaprojektowaną specjalnie na potrzeby dokładnej i wydajnej obróbki aluminium, jego stopów oraz innych metali kolorowych i tworzyw sztucznych.
....
Frezarka ONRED KMP45 umożliwia również obróbkę stali gatunkowych, żeliwa, mosiądzu itp. Doskonale nadaje się produkcji form, wykrojników, tłoczników, matryc, stempli itp.
Skoro producent uznaje ja za maszynę uniwersalna to czemu użytkownik nie może jej tak używać?
zwłaszcza akapit o formach, wykrojnikach, stemplach sugeruje że co nie co sztywności maszyna powinna mieć.
A mnie zależy na ustaleniu na ile można liznąć tą stal czy to tylko głaskanie będzie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”