sinumeric-shopmill

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
roman6666
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:31
Lokalizacja: Śrem

sinumeric-shopmill

#1

Post napisał: roman6666 » 28 sie 2012, 16:53

Proszę o pomoc. Jestem początkującym operatorem frezarki cnc. Dziś podczas obróbki wyskakiwał mi taki błąd - cytuję : Blokada posuwu:osie główne →palec wodzący narzędzia lub przedmiotu obrabianego→dalsze
Palec wodzący brak gotowości /brak inicjalizacji
..... Czy Ktoś może mi pomóc? Co robiłem źle? choć pierwszy błąd wyskoczył podczas trwania programu który był już wcześniej używany i nic takiego się nie działo.


roman6666


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 28 sie 2012, 20:53

masz tlumaczenie tego bledu w jezyku w ktorym jest program? znaczy sie angielski, niemiecki, ja tych przekladow na polski nie trawie i nie rozumiem.
Nie rozumiem po co tlumaczyc program, pulpit, jak z tego babole wychodza. Za takie tlumaczenia producent po dupsku powinien dostawac. A z 2 strony na ..uj komu tlumaczenie jak sie po chwili maszyne na pamiec zna.
Kody bledow sa jakies czy tylko te "alarmy"?


Autor tematu
roman6666
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:31
Lokalizacja: Śrem

#3

Post napisał: roman6666 » 28 sie 2012, 21:02

zobaczę jutro w pracy czy sytuacja się powtórzy , jeżeli tak to spisze te kody bo faktycznie były , ale byłem tak wkurzony ( bo miałem właśnie kończyć prace) i nie zapisałem ich niestety :/
roman6666


karolekqazplm
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

#4

Post napisał: karolekqazplm » 28 sie 2012, 23:02

witam pracuje na shopmill :) problem jest tego typu że źle zdefiniowałeś narzędzie, np jeśli masz czujnik 3d to powinieneś zdefiniować za pomocą odpowiedniego narzędzia oczywiście po prawej stronie,

miałem właśnie taki problem i zmieniłem narzędzia, często się też zdarza że sonda wyda ża szybko reakcję na krawędź ale to inny błąd się pojawi.
moja rada: proszę na spokojnie i dokładnie wprowadzić prawidłowo narzędzia do offsetu

daj znać jak Ci to pójdzie jutro się zapytam technologa jakie inne sposoby są rozwiązań.

[ Dodano: 2012-08-28, 23:06 ]
zajrzyj również do samouczka shopmill :wink: lub do dtrki odnośnie nr błędu :grin: albo poszukaj w necie dodając nazwę maszynki w googlach :P :roll:


Autor tematu
roman6666
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:31
Lokalizacja: Śrem

#5

Post napisał: roman6666 » 29 sie 2012, 17:21

Dziękuje bardzo za podpowiedzi. Dziś taka sytuacja nie powtórzyła się , mam nadzieje że teraz będzie wszystko ok. Powiem wam szczerze że do końca nie wiem jaki był powód tego błędu. Zacząłem przeglądać cały program , zajrzałem do offsetu, jednak nigdzie nic nie zmieniałem, puściłem symulacje programu jeszcze raz , później puściłem program i poszedł.... mam jednak wrażenie że nie raz te oprogramowanie na tej maszynie ma jakieś "zawiechy" , a może po prostu brakuję samego doświadczenia. Jeszcze raz wielkie Dziękuje.
roman6666


karolekqazplm
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

#6

Post napisał: karolekqazplm » 30 sie 2012, 16:35

Myślę że temat zamknięty .


romekt7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2020, 19:54

Re: sinumeric-shopmill

#7

Post napisał: romekt7 » 29 sty 2020, 20:03

Witam, nie zakładam nowego tematu bo problem mam podobny, tylko że bardziej złożony.

Mianowicie podczas pomiaru sondą detalu po wyjeździe na bezpieczną odległość wyskoczył błąd.

Zazwyczaj w takim momencie wystarczył JOG i reset ewentualnie z+ na krańcówkę i reset i błąd znikał.

Tym razem tak się nie stało. Do tego wszystkiego pomyślałem że jak wywołam wymian narzędzia to po prostu maszyna zmieni narzędzie i błąd zniknie. A tutaj zonk.

Podsumowując:

Sonda na krańcówce w Z
Narzędzie do wymiany opuszczone
Pokazuje błędy:

Podam całe z kodami aby nie było: :D

700228 Urządzenie podnoszące magazynu nie w położeniu podstawowym
701012 Blokada posuwu: osie główne ---> palec wodzący narzędzia lub przedmiotu obrabianego --> dalsze
701901 Magazyn narzędziowy: Problem z kubkiem
701142 Palec wodzący brak gotowości?brak inicjalizacji

Moja frustracja wzrastała a więc uruchomiłem maszynę ponownie z nadzieją, że bynajmniej błąd kubka zniknie i będzie można cokolwiek zrobić, ale dalej zonk..

no i kolejny błąd z testem bezpieczeństwa: 700544 ...ten z zamknięciem drzwi.

Dodam tylko że Maszyna DMG 1100V frezarka 3 osiowa na sterowaniu simensa z nakładka shopmill czy turn ale chyba mill bo frezarka


Ktoś miał kiedyś taki problem i jak go rozwiązał? Bo działania z poziomu OEM poprzez schowanie kubka czy pozycjonowanie wrzeciona na punkt wymiany narzędzia nie działa. Można tylko otwierać i zamykać drzwi. Safety testu też nie robi po uruchomieniu. Jestem bezradny na chwile obecną.

Dla bezpieczeństwa Sundę wyciągnąłem z wrzeciona.


wojtek10916
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 514
Rejestracja: 23 mar 2014, 22:21
Lokalizacja: East Midlands

Re: sinumeric-shopmill

#8

Post napisał: wojtek10916 » 29 sty 2020, 20:49

Wyłączenie maszyny to najgorsze co mogłeś zrobić, teraz już jej nie uruchomisz bez wyzerowania ręcznego wszystkich ruchomych części magazynu. Poszukaj w instrukcji lub dzwoń do servisu po instrukcje.


romekt7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2020, 19:54

Re: sinumeric-shopmill

#9

Post napisał: romekt7 » 29 sty 2020, 21:18

wiesz co najgorsze że właśnie nic się nie dało zrobić... jak to ręcznie po wyłączać? pokazał błąd o sondzie, potem o kubku i zonk... nic nie działało :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”