Rekonstrukcja frezarki MAHO MH 1000 c/352

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
robert.p
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:18
Lokalizacja: dobiegniew

Rekonstrukcja frezarki MAHO MH 1000 c/352

#1

Post napisał: robert.p » 11 paź 2010, 13:49

Witam wszystkich na początku zaznaczę że jestem nowy( na tym forum).
Posiadamy w zakładzie frezarkę MAHO MH 1000C , w której wysiadło sterowanie CNC432 Philipsa. Moim zamiarem jest odrestaurowanie zabytku i przywrócenie jej do pracy. Jako programu sterującego chciałbym wykorzystać program MACH3 do tego jakiś kontroler ruchu. W maszynie są zainstalowane silniki Indramat odpowiednio 2G1125IR-BB-3302 H2 jako spindle motor,oś X,Y MDC9.20/SSA-0/S031 a oś Z MDC 9.30/SSA-1/S031 do "napędu" silników sterowniki tyrystorowe (silniki jak i sterowniki są sprawne) sterowanie silników jest w systemie+/-0-9V. Do wymiany prawdopodobnie listwy pomiarowe , krańcówki. i teraz meritum sprawy czy taki zestaw mógłby zadziałać MACH3 + kontroler ruchu Smooth Stepper + Spindle control (4 szt) + sterownik PLC (zamiast wymieniać wszystkie przekaźniki ). Do spindle control układzik do zmiany polaryzacji. Jestem ciekaw waszych sugestii. Pozdrawiam



Tagi:


Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post napisał: Maq » 11 paź 2010, 23:33

Znajomy pracuje na dokładnie takiej frezarce i to sterowanie sobie chwali. Może nie jest to szczyt technologii ale ponoć bardzo funkcjonalne. Nie ma możliwości uruchomienia starego sterowania? Może to by było najprostsze rozwiązanie...


Autor tematu
robert.p
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:18
Lokalizacja: dobiegniew

#3

Post napisał: robert.p » 12 paź 2010, 00:27

Witam. po mimo usilnych starań sterowanie padło. W zakładzie mamy także Maho MH 600C , które jako tako ożywiłem (obydwie umarły w tym samym czasie , mogło być coś w sieci) . W 600 po wprowadzeniu na nowo stałych maszynowych maszyna działa bez możliwości korekcji wprowadzonego programu (obsługa nie może się pomylić) i zapamiętuje tylko jeden program (Maho 600 ma ten sam system Philipsa). Ale ważniejsza jest ta większa nieżywa maszyna i z tond mój pomysł na renowację z unowocześnieniem poza tym możliwość pracy w sieci jest nie bagatelna (obsługa plików dxf). Nadmienię że maszyna poza sterowaniem jest w bardzo dobrym stanie . Hydraulika sprawna brak luzów . Tylko czy to się uda? Pozdrawiam

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#4

Post napisał: kostner » 12 paź 2010, 01:35

Jasne ze sie uda tylko zaponij o smothstepperze i od razu bierz sie za DSPMC (poszukaj na forum) albo CSMIO-IP ale nawersje +/- 10V trzeba jeszcze poczekac. Ja mam MH 900C i tam powedruje wlasnie dspmc albo siemens 802C. Problem w moim przypadku jest taki ze musze ja w zasadzie od zera odpalac. Jezeli masz schemat elektryczny to bez problemu da sie ja odpalic.
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”