Projekt plotera frezującego do szkoły

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
SeVV
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2012, 10:53
Lokalizacja: Gdańsk

#21

Post napisał: SeVV » 02 lut 2012, 20:10

AOLEK nie mam pojęcia, dlaczego tak Ci się otwiera ten plik. Ściągam, rozpakowuję i śmiga normalnie i w Auto CADZIE 2009 i 2010. Może do DXF`a dać?
Luźne zaliczenie to znaczy przedstawić jakąś na prawdę prostą obrabiarkę z zestawieniem użytych części i kosztorysem poglądowym. To na prawdę żadna praca dyplomowa ani nic wielkiego, zwykłe zaliczenie wykładu..

W załączniku przesyłam plik w pdf
Załączniki
ploter-Model.pdf
(28.15 KiB) Pobrany 214 razy



Tagi:


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#22

Post napisał: galon » 02 lut 2012, 21:06

Wojteo CK pisze:
galon pisze:przydał by mi się tytuł-- inż-- przed nazwiskiem nie postudiował by ktoś za mnie bardzo ładnie proszę--- tylko nie pchajcie się drzwiami i oknami opał drogi a mróz spory :twisted:
Jak mi zapewnisz utrzymanie przez 3,5 roku to nie ma problemu :twisted:
a w jakim miasteczku byś to chciał uczynić --bo życie studenckie nie wszędzie jednako kosztuje

pitsa
a czyż nie lepiej brzmiałoby prezes rady naczelnej mgr inż---------------- :oops:


Wojteo CK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2009, 17:52
Lokalizacja: Kielce

#23

Post napisał: Wojteo CK » 02 lut 2012, 21:11

Do tej pory studiuje w CK to Kielce mogłyby być :mrgreen:

Ale w sumie to do Ciebie powinna należeć decyzja co do miejsca :idea:
Scientists dream about doing great things. Engineers do them.

James A. Michener

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#24

Post napisał: bartuss1 » 02 lut 2012, 21:22

dajcie se siana z tymi prezesami
byłem przewodniczacym rady nadzorczej i do tej pory cien sie za mną ciagnie w KRSie, chociaz firma juz dawno nie istnieje, pitsa zna Bartoszuka z polibudki, razem działalismy swego czasu i co w tym nadzywczajnego ze ja zwykły inż miałem pod sobą dr ? tytuły mozna sobie wsadzić miedzy ksiązki i pochwalic sie w stopce maila do klienta
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
SeVV
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2012, 10:53
Lokalizacja: Gdańsk

#25

Post napisał: SeVV » 02 lut 2012, 21:38

Ktokolwiejk się zlituje ? :D

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#26

Post napisał: ursus_arctos » 02 lut 2012, 22:38

Chyba uwaga o tym, co się pokazuje po otwarciu DWG miała być delikatną sugestią, że z goła nie każdy ma AutoCADa.

Co do zawartości PDFa - dosyć to ogólnikowe, np. nie ma zaznaczonego sposobu zapewnienia ruchu po prowadnicach - łożyska, tuleje czy co tam ma być.
Ewidentny błąd jest taki, że konstrukcja się trzyma na stole - powinna być jeszcze podstawa - płyta jakaś albo rama z profili. Stół dobrze jest, jak się da zdjąć - w końcu za którymś razem oberwie frezem ;) i trzeba go będzie wymienić albo naprawić - jak będzie elementem konstrukcyjnym, to będzie to niezwykle trudne przedsięwzięcie.
Poza tym nie widzę wielkich mankamentów, ale ja jestem programista/elektronik a nie mechanik; niech się inni wypowiedzą.

Awatar użytkownika

ADI-mistrzu
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:04
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#27

Post napisał: ADI-mistrzu » 02 lut 2012, 23:09

Jak luźna forma to zrób zwykły "mazak".
4 drukarki atramentowe, sterowniki do tego i parę kątowników... i po robocie.


Wyżej masz link z moim prototypem plotera laserowego zrobionego właśnie z drukarek... w 2 czy 3 klasie technikum.
Koszta praktycznie żadne a efekt ładny jak na taki sprzęt:
Obrazek Obrazek

Nie chcę Cię w lasery pchać, dlatego lepiej jak wstawisz tam jakiś flamaster na elektromagnesie zamiast lasera.


Skrzydlaty
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 613
Rejestracja: 22 lis 2006, 15:41
Lokalizacja: Bochnia/Kraków

#28

Post napisał: Skrzydlaty » 02 lut 2012, 23:30

galon pisze:
Wojteo CK pisze:
galon pisze:przydał by mi się tytuł-- inż-- przed nazwiskiem nie postudiował by ktoś za mnie bardzo ładnie proszę--- tylko nie pchajcie się drzwiami i oknami opał drogi a mróz spory :twisted:
Jak mi zapewnisz utrzymanie przez 3,5 roku to nie ma problemu :twisted:
a w jakim miasteczku byś to chciał uczynić --bo życie studenckie nie wszędzie jednako kosztuje
Macie na mysli inż. z mechaniki? Zapraszam na AGH, koszty zejdą na drugi plan :twisted:
FDSA pisze:
Skrzydlaty pisze:Cytujesz Panią z działu handlowego? :mrgreen:
Akurat jakiegoś pana....
A już myślałem, może firmowe podejście :cool:
Ja kiedyś wysłałem zapytanie o 2szt wałków 1m z podporami oraz 2 szt. wałków 0,5m z podporami. W proformie dostałem 2szt. 1m z podporami - ok. Ale 0,5m już tylko same podpory. Napisałem maila opisującego "sytuacje" wraz z dokładniejszym wyjąsnieniem co potrzebuje (pierwsze było i tak jasne- koledzy sprawdzali). Odpowiedzi nie dostałem. Widocznie się Pani obraziła.... Tylko nie wiem czy tylko niecierpliwa czy już zbyt prosto wyjaśniłem.... :mrgreen: I trza było dzwonić.... Do pozostałej części kadry zastrzeżeń puki co nie mam :wink:

Awatar użytkownika

FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

#29

Post napisał: FDSA » 03 lut 2012, 08:00

E..to się ciesz ze choć za pierwszym razem Ci odpowiedzieli :) Prosząc o symulację przekładni pasowej (dodam ze się nie narzucałem a wykonanie sumulacji zostało mi zaproponowane przez rozmówcę) pod względem dokładności / naciągu pasa - po tygodniu meczenia okazało się ze się nie da bo... nie podałem średnicy osi napędowej :) Nie mówię już o kilkunastu przypadkach kiedy stwierdzenie zaraz oddzwonimy kończyło się mamy Cię w du...żym poważaniu. Tylko w tym roku zostawiłem tam już kilka tys zł ale co raz częściej szukam po prostu gdzie indziej i jeśli mam tylko opcję to trzymam się z daleka. Nigdy nie narzekałem na ceny czegoś co jest załatwione dobrze ale mam alergię na podejście jak u chińczyka i ostentacyjne robienie klienta w konia :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”