PLOTER FREZUJĄCYDO FRONTÓW MEBLOWYCH - szukam wykonawcy

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
MAKWI
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2006, 19:07
Lokalizacja: MYSZYNIEC

PLOTER FREZUJĄCYDO FRONTÓW MEBLOWYCH - szukam wykonawcy

#1

Post napisał: MAKWI » 02 lis 2006, 19:17

WITAM SZANOWNYCH GRUPOWICZÓW

Siedzę na tym Waszym forum już jakiś czas i kusi mnie zbudowanie maszyny do frezowania frontów meblowych. Jak naraze robię te fronty na frezarce górnowrzecionowej na tzw. kopytach. Stare wzory robi sie fajnie ale mając takie urządzenie jak wy tu budujecie mozna by robić za każdym prawie razem inny wzór.

Z tego co poczytałem ja nie dam rady sam zrobić takiego urządzenia. Pytam więc czy są tu ludzie chętni podjąć się takiego zlecenia.

Sądzę że nie wszyscy będą zainteresowani tym wątkiem więc może zainteresowanych proszę na prv [email protected]

Pole pracy myślę 2000x600x20

Pozdrawiam



Tagi:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#2

Post napisał: numerek » 02 lis 2006, 21:37

oooooo to już wyższa szkoła jazdy
to nie jest mała frezarka to juz wielka maszyna
widziałem kilka takich maszyn i slabo to widzę
tam sie pracuje grubymi frezami tak na oko to fi 20 i wiecej najczęściej profilowe
to potęzna rzecz !

jak znajdziesz kogoś kto się podejmie to licz już dużą kaskę chociazby na konstukcję - to swoje musi ważyć


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#3

Post napisał: olo_3 » 03 lis 2006, 00:40

MAKWI,

Nie poddawaj się to nic trudnego zbudować maszynę do takiego zastosowania o jakim piszesz.
Precyzja jest tam „drugoplanowa” .
Na Twoim miejscu zwiększył bym pole pracy, a w szczególności w 20mm - bo cóż to za wymiar – na dobra sprawę frez jest dłuższy co skutecznie uniemożliwi jego mocowanie, jeśli na dzień dzisiejszy, takie wymiary mogą być wystarczające, za rok mogą się okazać stanowczo za małe. Ponadto jeśli ma to być maszyna do frezowania drewna to raczej zapewnił bym jej szybkie posuwy, nadto pomyśl aby mogła jednoczenie polerować drewno – bo przecież nie będziesz tego ręcznie robił – nie po to się buduje maszyny.

Przemyśl dobrze sprawę zlecenia konstrukcji, bo tanio możesz jedynie samemu zrobić, natomiast za maszynę wykonana i zaprojektowana na poziome trzeba słono zapłacić.
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7606
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 03 lis 2006, 01:26

witam !! myślę że Kol. olo_3 ma rację , jak potrafisz robić meble ( dokładnie ) to i ploter do nich zrobisz ! . tylko ten wymiar 20mm to naprawdę mało ( jak pisał Kol. ) . musisz mieć miejsce na materiał , jakies odejście freza i trochęluzu . a co będzie jak przyjdzie Ci frezować coś grubszego niż płyta paździerzowa ? . poza tym przy tych nakładach trochę więcej kasy i masz coś dużo lepszego . właśnie tak ! nie załamuj się - wszystko robią ludzie - jak ktoś inny coś zrobił to czemu Ty nie dasz rady ? pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#5

Post napisał: gaspar » 03 lis 2006, 07:49

Zgadzam się z przedmówcami.
Ogranicznikami są tutaj tylko czas i pieniądze.
Wszystko jest do zrobienia trzeba tylko chcieć i mieć cieprliwość aby wytrwać do końca.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie


Autor tematu
MAKWI
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2006, 19:07
Lokalizacja: MYSZYNIEC

#6

Post napisał: MAKWI » 03 lis 2006, 11:11

Kurcze dzięki wszystkim za słowa otuchy. Jesteście żadką grupą ludzi gdzie na taki post jak mój nie odpowiada się np: " czytaj netetykietę, bujaj się facet to nie ta grupa itp itd."

A teraz do rzeczy:

- maxymalny wymiar frontów to 2000x600
- maxymalna grubość materiału to 38 mm
- bardzo dobrze byłoby gdyby urządzenie wykonywało frezowanie obwiedniowe ale jeśli ma to wybitnie podnieść koszt wykonania to mogę sobie podarować - zawsze pozostaje frezarka dolnowrzecionowa
- polerowanie materiału to też super pomysł
- materiał w którym będziemy pracowali to tylko MDF

Znając teraz moje wymagania może pomożecie mi ustalić parametry początkowe maszyny

pzdr

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#7

Post napisał: Wodzu » 04 lis 2006, 00:35

Zobacz projekty z bramami przesuwnymi, przy tych wymiarach to chyba najlepsze rozwiązanie.
A frezarki dolnowrzecionowe nie wyrzucaj przyda się na wrzeciono :mrgreen:
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”