Pierwsza Frezarka CNC

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
technik88
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 19 cze 2013, 15:00
Lokalizacja: od kolegi

Pierwsza Frezarka CNC

#1

Post napisał: technik88 » 30 paź 2013, 10:44

Witam,
Czy moglibyście mi podać cenę części frezarki (oczywiście zrobionej własnoręcznie) która byłaby przeznaczona do grawerowania oraz frezowania aluminium (małych detali czytaj bardzo małych 60x50x30) jak i pracy w drewnie.
Zależy mi o przykładowych cenach silnika, prowadnic, sterowników itd. Nie musi być szczegółowo wymienione co i jak. Chciałbym wiedzieć czy jest sens abym zabierał się za budowę takiej maszynki.

Dzięki.



Tagi:


beowolf
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 318
Rejestracja: 06 kwie 2008, 09:46
Lokalizacja: Rzeszów

#2

Post napisał: beowolf » 30 paź 2013, 12:26

wejdź na allegro, poszukaj, dodaj ceny i masz. Orientacyjnie na takie małe pole robocze:
-wałki 16 podparte - ok. 2 metry
-łożyska z obudowami - 12 sztuk
-śruby (nie wiem jakie wolisz - taniej to trapezowe) poniżej metra
-3 nakrętki
-3 łożyska skośne dwurzędowe (najtaniej - podparcie z jednej strony)
-silniki 2Nm
-sprzęgła
-elektronika - z tego co pamiętam na allegro są zestawy lepszych sterowników za 1400 - 1500 zł już z silnikami a jak nie to jakiś chiński....albo od sponsora na L298....
-materiał na ramę
-materiał na bloki łożyskujące (jeśli nie masz gdzie zrobić to można kupić też na allegro)
-OBRÓBKA powierzchni....
-jakieś wrzeciono (może KRESS albo taniej jakieś do drewna)
Wszystko (oprócz obróbki) możesz znaleźć na allegro. Nawet ceny materiału jak dobrze poszukasz

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: noel20 » 30 paź 2013, 12:33

Dużo zależy od twojej inwencji twórczej gdy będziesz robił projekt maszynki i pracowitości. Czy dużo elementów będziesz kupował i składał jak klocki a unikatowe zlecał, czy jak najtaniej. W podpisie jest moja. Rama to płyta betonowa. Kosztowała ok 100zł. Dobrą stalową obrabianą cieplnie i mechanicznie, czy składaną z profili alu można nabyć szybciej i będzie lepsza, ale 1500 trzeba liczyć. Jest więc różnica. Silniki po 150zł licz za jeden. Sterownik trzyosiowy dobry za 400 możesz kupić. Sterowanie po lpt masz wtedy. Jak chcesz po usb to jeszcze co najmniej 500zł. Prowadnice liniowe jak do alu to na wszystkie osie może się uda za 1000zł, ale można i 2000zł. Napędy to kolejna sprawa. Można na szpilkach budowlanych. Wyjdzie 200zł, ale precyzja żadna. Można na paskach. Wyjdzie 500zł. Już lepiej. Można na śrubach trapezowych. Też wyjdzie ponad 500, a na kulowych będzie już ekstra, ale 1500 pewnie trzeba szykować.
Wszytko zależy od materiałów które chcesz obrabiać ( to wiemy ), od wielkości pola roboczego i dokładności jaką chcesz uzyskać.
A jeszcze wrzeciono. 1500zł.
Moja z podpisu to dwa miesiące robienia projektu i trzy miesiące roboty. Wyszło 3500zł bez komputera i wrzeciona. Więc do alu to 5kzł trzeba szykować.
Taka jest moja opinia.


Autor tematu
technik88
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 19 cze 2013, 15:00
Lokalizacja: od kolegi

#4

Post napisał: technik88 » 30 paź 2013, 13:58

A czy byłaby możliwość aby ktoś wrzucił rys złożeniowy przykładowej maszyny a już super byłoby rysunki poszczególnych części maszyny (przykładowej). Na podstawie której mógłbym dostosować części na swoją frezarkę i ją narysować w cad (mam nadzieję ) + jakieś ew ulepszenia ramy czy coś w ten deseń.


beowolf
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 318
Rejestracja: 06 kwie 2008, 09:46
Lokalizacja: Rzeszów

#5

Post napisał: beowolf » 30 paź 2013, 14:02

a może Ci ją jeszcze zbudować?
Całe forum pełne jest konstrukcji różnego typu...

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Post napisał: zacharius » 30 paź 2013, 14:34

no comment
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


mlekocccp
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2012, 22:00
Lokalizacja: Walim

#7

Post napisał: mlekocccp » 30 paź 2013, 17:18

technik88 pisze:A czy byłaby możliwość aby ktoś wrzucił rys złożeniowy przykładowej maszyny a już super byłoby rysunki poszczególnych części maszyny (przykładowej). Na podstawie której mógłbym dostosować części na swoją frezarkę i ją narysować w cad (mam nadzieję ) + jakieś ew ulepszenia ramy czy coś w ten deseń.
Widzę, że nick nieadekwatny do Ciebie.


Skrzydlaty
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 613
Rejestracja: 22 lis 2006, 15:41
Lokalizacja: Bochnia/Kraków

#8

Post napisał: Skrzydlaty » 30 paź 2013, 18:40

technik88 pisze:A czy byłaby możliwość aby ktoś wrzucił rys złożeniowy przykładowej maszyny a już super byłoby rysunki poszczególnych części maszyny (przykładowej). Na podstawie której mógłbym dostosować części na swoją frezarkę i ją narysować w cad (mam nadzieję ) + jakieś ew ulepszenia ramy czy coś w ten deseń.
A potem będą pytania typu "co to są pasowania"

Awatar użytkownika

fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#9

Post napisał: fus23 » 30 paź 2013, 18:57

Witam
Zacznij od oglądania konstrukcji na forum , wszystkich drewnianych i metalowych maszyn ..
Potem daj sobie tydzień przerwy...
usiądź i pomyśl co chcesz na tym robić jakie wielkości chcesz obrabiać powiedzmy że 350 na 400 mm
Potem weź narysuj sobie powiedzmy 350 mm na 400 mm kwadrat i zacznij myśleć jak z tego zrobić rysunek maszyny , pomyśl jaka musi być rama - jaką musi mieć wielkość posiedź tak tydzień przy rysowaniu i będziesz wiedział już o co pytać na forum
Ale zanim zaczniesz pytać to przeczytaj z 4 ukończone projekty w dziale maszyn metalowych i 4 w dziale drewniane myślę , że nie będziesz miał po takim zabiegu głupich pytań i będą cie poważniej traktować na forum
Puki co to ci raczej nikt nie pomoże , po prostu sam nie wiesz czego chcesz więc skąd my mamy wiedzieć czego ty chcesz .....
pozdrawiam


Autor tematu
technik88
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 19 cze 2013, 15:00
Lokalizacja: od kolegi

#10

Post napisał: technik88 » 31 paź 2013, 08:28

Sorry koledzy ale nie miałem na myśli aby kopiować wasze projekty itp. Chciałem zobaczyć co z czym się je i jak podejść do budowy takiej maszyny. Nigdy tego nie robiłem i dlatego mam wątpliwości.
Zrobię tak jak kolega wyżej napisał i zobaczymy co z tego wyjdzie.

I jeszcze jedno. Wiem co chciałbym robić na tej maszynce i nawet może coś zarobić lecz szczerze nie znam się na budowie takiej frezarki.

Wychodzę z założenia że wszystkiego można się nauczyć :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”