Moja pierwsza frezarka cnc 1000x750x200

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#11

Post napisał: habit_m_ » 28 lip 2011, 16:40

100 % koledzy wyżej mają racę. Nie uzyskasz tych 0,1 mm na podparciu wałka na środku. 0,1 mm to uzyskasz wałkiem podpartym na całej długości.

Za takie pieniądze nie zbudujesz takiej maszyny, nie wiem jak byś zaoszczędzał to się nieda.

Stal to jak kolega pisze, jest dość tania. 100% nieznajdziesz na złomie tego co chcesz albo tego co Ci potrzebne, zresztą nawet niewarto bo niewiele drożej kupisz materiał produkcyjny. Jeżeli chciałbyś zaoszczędzić i masz czas szukać stalo to proponuję poprdukcję w dużych zakładach.

Na złomie z mojego doświadczenia to się opłaca kwasówkę i aluminium szukać, ale czarne to niewarto.

Nierozumiem tej nieruchomej bramy skoro na rysunku jest ruchoma. Zresztą z nieruchomą bramą to Ci wyjdzie na ten obszar roboczy monstrum.


maciek



Tagi:


Autor tematu
9przemas3
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 20 lip 2011, 21:28
Lokalizacja: grabowiec

#12

Post napisał: 9przemas3 » 28 lip 2011, 16:41

Już dowiedziałem się że ta konstrukcja nie ma sensu.


habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#13

Post napisał: habit_m_ » 28 lip 2011, 16:46

Na taki obszar roboczy proponuję przejżeć forum kolegów z takimi obszarami roboczymi i coś podobnego wykonać. Kolega zobaczy np. moje wątki tam będzie coś podobnego ale niższego w osi Z, zresztą przy takich założeniach, popatrząc na konstrukcję kolegów szybko kolega zakuma jaka musi być konstrukcja.

Jeżeli kolega planuje przeznaczyć na taki obszar roboczy taki budżet i potraktować te pieniążki jako hobby, których już nigdy nieodzyska - nieodrobi to można zaryzykować, ale kolega się bardzo dobrze zastanowi, bo może dojś do pewnego etapu, w którym do skończenia maszyny zostanie jeszcze sporo wkładu, i kolega stwierdzi że już niewarto i jak inni męczennicy będzie próbował sprzedać po kosztach niedokończoną konstrukcję.

Nie piszę aby krytykować, czy jakoś źle życzyć. Życzę jak najlepiej ale sam miałem z dwa razy chwile zwątpienia przy budowie swojej pierwszej maszynki.

maciek


Autor tematu
9przemas3
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 20 lip 2011, 21:28
Lokalizacja: grabowiec

#14

Post napisał: 9przemas3 » 28 lip 2011, 23:35

Dzięki za dobre rady zamierzam zbudować coś na twój wzór tylko zamiast pasków dać śruby trapezowe.

Wiem że budowa maszynki nie będzie prosta w wakacje chodzę do pracy i to co zarobię mam nadzieję że starczy na zrobienie maszynki.


habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#15

Post napisał: habit_m_ » 28 lip 2011, 23:46

Ja wcale nie proponuję pasków, paski mają istotne wady, ale do mojej obróbki to raczej więcej zalet niż wad.

maciek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”