Mała frezarka-przeróbka na cnc

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 19
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#31

Post napisał: Mateusz-M » 04 gru 2012, 17:46

MlKl pisze:

Zestaw "samochodowy" - koła z rozrządu i pas 6PK 900 mm.
Witam.
Eee rozrządu na wielorowkowym pasie nie widziałem i raczej nie ma, za to pompy i alternatory tak.
Z pasem i przełożeniami jeszcze mam czas pomyśleć, najprawdopodobniej do szybkich obrotów będzie wielorowkowy, a do niskich przekładnia wielostopniowa na pasach zębatych.
Trzeba będzie pośpieszyć sie z osią obrotową żeby sobie koła htd wyfrezować.

Mocowania bloków łożyskujących do X

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#32

Post napisał: MlKl » 04 gru 2012, 18:05

A ja się rozglądam za wariatorkiem od skuterka. Były dwa na złomie z rok temu, ale jeszcze wtedy nie wiedziałem, co z tego można wymodzić. I będę miał płynną regulacje przełożenia na wariatorze, i płynną regulację obrotów na falowniku.


Autor tematu
Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 19
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#33

Post napisał: Mateusz-M » 04 gru 2012, 18:14

MlKl pisze:A ja się rozglądam za wariatorkiem od skuterka. Były dwa na złomie z rok temu, ale jeszcze wtedy nie wiedziałem, co z tego można wymodzić. I będę miał płynną regulacje przełożenia na wariatorze, i płynną regulację obrotów na falowniku.
Fajny pomysł na zachowanie momentu, szukaj na allegro, od 4T chińskich tego dużo i tanio, chociaż to waży ze 2 kg to na złomie kolega ze 3 zł zapłaci :smile:


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#34

Post napisał: IMPULS3 » 04 gru 2012, 18:51

zmarnowany150 pisze:Mocowania bloków łożyskujących do X
Coś koledze doradzę odnośnie fazowania otworów bo widzę ze to czym bylo fazowane trochę nierówno pracowalo i wychodzą takie wielokąty. Jak to bylo wiertlo to proponuje zmienić na jakieś narządzie z większa ilością ostrzy np.4 (nawet przeszlifowac z freza palcowego) i w momencie fazowania material mocno przycisnąc do podloża. Obroty nie za duze tak okolo 200 i wychodzi naprawdę równa ładna fazka. :smile:


Autor tematu
Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 19
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#35

Post napisał: Mateusz-M » 06 gru 2012, 22:40

IMPULS3 pisze:
zmarnowany150 pisze:Mocowania bloków łożyskujących do X
Coś koledze doradzę odnośnie fazowania otworów bo widzę ze to czym bylo fazowane trochę nierówno pracowalo i wychodzą takie wielokąty. Jak to bylo wiertlo to proponuje zmienić na jakieś narządzie z większa ilością ostrzy np.4 (nawet przeszlifowac z freza palcowego) i w momencie fazowania material mocno przycisnąc do podloża. Obroty nie za duze tak okolo 200 i wychodzi naprawdę równa ładna fazka. :smile:
hehe właśnie te fazki wielokątowe to wkrętkarką z ręki robione :smile: obiecuję poprawę :grin:
Ale dzięki za radę, przyda się.

Jeden blok łożyskujący już wydłubała, otwór pod łożysko miał byc 0.02 wcisk, a wyszło że lekko sie wsuwa bez luzu, tak na "0"
Obrazek

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11569
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#36

Post napisał: RomanJ4 » 06 gru 2012, 23:25

zmarnowany150 pisze:miał byc 0.02 wcisk, a wyszło że lekko sie wsuwa bez luzu, tak na "0"
Jakby co, to można zapunktować.
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 19
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#37

Post napisał: Mateusz-M » 12 gru 2012, 21:05

RomanJ4 pisze:
zmarnowany150 pisze:miał byc 0.02 wcisk, a wyszło że lekko sie wsuwa bez luzu, tak na "0"
Jakby co, to można zapunktować.
Witam.
Otwory zostały roztoczone pod większe łożyska na wcisk, swego czasu punktowałem w skuterze któregoś klienta i z tego co wiem do tej pory działa :smile:

Deczko poszło do przodu:
Toczenie uszczelniacza nakrętki kulowej
Obrazek
Obrazek
Nakrętkę trzeba było mocno ukrócić z wysokości, ciężko było :grin:
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Śrubka już siedzi
Obrazek
Zestaw "samochodowy" - koła z rozrządu i pas 6PK 900 mm.
U mnie taki pasek 6PK długości 900 mm żyje i nie widać oznak zmęczenia przy 1,1 kW. Są jeszcze krótsze, pytaj w hurtowniach motoryzacyjnych.
Sorki kolego Miki za to głupie pytanie na PW ale jakoś nie wpadło mi to oznaczenie do głowy po przeczytaniu dwa razy, więc musiałem trzeci raz zobaczyć :lol:


Autor tematu
Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 19
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#38

Post napisał: Mateusz-M » 04 sty 2013, 19:31

Witam.
Święta przemęczyłem bez żadnych postępów, ale już powoli coś się dzieje.
Przekładnia wyleciała i niebawem skończę napęd na paski.
Na zdjęciu kawałek przedłużonej tulei z wieloklinem w środku co by koła pasowe wyrzucić nad wrzeciennik.
Obrazek
Koła pasowe 10pk już gotowe:
Obrazek
Wykrajanie środka na mocowanie wentylatora.
Obrazek
Coś takiego wyszło:
Obrazek


Autor tematu
Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 19
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#39

Post napisał: Mateusz-M » 02 sie 2013, 23:45

Witam.
Mała aktualizacja tematu :smile:

Wkroczyła podzielnica, od wewnątrz wygląda na nieużywaną, z ważniejszych rzeczy to jej masa bo około 60kg więc w pojedynkę można sobie poradzić, obecny silnik krokowy jest dla niej za słaby, w planach 6.9 lub 8.5NM.
Obrazek
Obrazek

Powoli zaczynam robić nową oś Z tzn, mocowanie pod wrzeciono.
Obrazek

Obrazek

coś takiego z grubsza będzie

Obrazek

Obrazek

W międzyczasie powstała przecinarka 300x500 :wink:

Obrazek

Wjechała nowa maszynka :smile: Już nie będzie męki żeby wykonać kanałek na tokarce :mrgreen:
Mała strugarka pozioma bez żadnych luzów lecz bez silnika.

Może wypowiedzieć sie ktoś kto używa podobnej i naprowadzić mnie jaki silnik do niej włożyć i ile zrobić skoków
suwaka na minute? Dodam że pod ręką mam na zbyciu 1.5kw 1f, da rade przy powiedzmy 100 przesuwach na minute?
Obrazek
Obrazek

Planuje jej dać dłutaka ze 4-5mm i rozjeżdżać kanałki na dwa razy, miejszych jak 5 nie robie.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#40

Post napisał: IMPULS3 » 04 sie 2013, 01:04

Mateusz-M pisze:Może wypowiedzieć sie ktoś kto używa podobnej i naprowadzić mnie jaki silnik do niej włożyć i ile zrobić skoków
suwaka na minute? Dodam że pod ręką mam na zbyciu 1.5kw 1f, da rade przy powiedzmy 100 przesuwach na minute?
Nie używam takiej, ale....
Z mojego doświadczenia wynika że ilość skoków jest zależna od długości skoku. Krótki skok-szybsze obroty, dłuższy skok-niższe obroty. Bo ważna jest prędkość liniowa suwaka!!! A realnie to długość skoku suwaka około 100mm / ilość uderzeń 30-60/min.
A silnik 1.5KW powinien dać radę.

[ Dodano: 2013-08-04, 01:07 ]
Mateusz-M pisze:Planuje jej dać dłutaka ze 4-5mm i rozjeżdżać kanałki na dwa razy, miejszych jak 5 nie robie.
Ja mam w większości wymiar nożyka-wymiar kanałka, a jak chcesz rozbijać to będziesz miał sporo roboty ze szlifowaniem nozy, bo musi być on dość sztywny.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”