Jakie sterowniki podpasują do Silników krokowych

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
arekcnc3
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2013, 19:39
Lokalizacja: Brzegi

Jakie sterowniki podpasują do Silników krokowych

#1

Post napisał: arekcnc3 » 27 lut 2013, 21:24

Witam posiadam dwa silniki na Osie X i Y ,są to silniki krokowe firmy MAE o oznaczeniu HY 200 3437, mają moc 4,6Nm, prąd 6,6A, średnica fi 86, dł. 94, fi oś 9,5, silniki bipolar.Mam problem z dopasowaniem odpowiednich sterowników ponieważ jestem zielony w tych sprawach, będę wdzięczny za Pomocne Uwagi, Pozdrawiam Arek

Obrazek



Tagi:


rickenCNC
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:52
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: rickenCNC » 27 lut 2013, 21:37

Pisz napriv pomogę w dopasowaniu sterowników.


Skrzydlaty
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 613
Rejestracja: 22 lis 2006, 15:41
Lokalizacja: Bochnia/Kraków

#3

Post napisał: Skrzydlaty » 28 lut 2013, 16:20

Może tak na forum? Po to jest forum żeby inni korzystali...


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#4

Post napisał: Zbych07 » 28 lut 2013, 16:51

Skrzydlaty pisze:Może tak na forum? Po to jest forum żeby inni korzystali...
Tak powinno być ale wystarczy przeczytać posty "forumowicza" ( a jest ich malutko ) żeby zrozumieć,
że jego celem nie jest dzielenie się wiedzą na forum tylko ... własny biznes. :???:
Mamy albo "pisz na pw to pomogę" - czytaj sprzedam, albo "polecam taką maszynkę" i ... tu link do maszynek które akurat "forumowicz" sprzedaje. :???: .
Czyli kolejny przykład -> Forumowiczów i regulamin Forum mam w d.... :twisted:


Autor tematu
arekcnc3
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2013, 19:39
Lokalizacja: Brzegi

#5

Post napisał: arekcnc3 » 28 lut 2013, 20:33

""Tak powinno być ale wystarczy przeczytać posty "forumowicza" ( a jest ich malutko ) żeby zrozumieć,
że jego celem nie jest dzielenie się wiedzą na forum tylko ... własny biznes. :???:""

Drogi forumowiczu Zbych07, moja mała liczba postów jest spowodowana tym że po prostu posiadam konto od niecałego miesiąca i jest to moje pierwsze konto na jakimkolwiek forum internetowym i dlatego założyłem tu konto ponieważ dowiedziałem się od znajomego ze istnieje forum o CNC na którym otrzymam niezbędną pomoc od doświadczonych w temacie forumowiczów i między innymi będę także mógł sprzedać , kupić lub tak jak ostatnio wymienić trochę sprzętu.Przyznam panu racje ponieważ nie zapoznałem się z regulaminem i jeżeli w jakikolwiek sposób łamię regulamin , proszę o usunięcie konta, Pozdrawiam Arek


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7618
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#6

Post napisał: pukury » 28 lut 2013, 20:39

witam.
przecież kol. tego nie pisał do Ciebie :shock:
chodziło mu raczej o kogoś innego .
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#7

Post napisał: Zbych07 » 28 lut 2013, 23:43

arekcnc3 pisze:""Tak powinno być ale wystarczy przeczytać posty "forumowicza" ( a jest ich malutko ) żeby zrozumieć,
że jego celem nie jest dzielenie się wiedzą na forum tylko ... własny biznes. :???:""

Drogi forumowiczu Zbych07, moja mała liczba postów jest spowodowana tym że po prostu posiadam konto od niecałego miesiąca i jest to moje pierwsze konto na jakimkolwiek forum internetowym i dlatego założyłem tu konto ponieważ dowiedziałem się od znajomego ze istnieje forum o CNC na którym otrzymam niezbędną pomoc od doświadczonych w temacie forumowiczów i między innymi będę także mógł sprzedać , kupić lub tak jak ostatnio wymienić trochę sprzętu.Przyznam panu racje ponieważ nie zapoznałem się z regulaminem i jeżeli w jakikolwiek sposób łamię regulamin , proszę o usunięcie konta, Pozdrawiam Arek
:grin: Tak jak napisał Przedmówca - nie chodziło mi Kolego arekcnc3 absolutnie o Ciebie tylko o rickenCNC - zapraszającego na pw już kolejną Osobę,

ale .... :mrgreen:

uderz w stół a nożyce się odezwą - ... ponieważ nie zapoznałem się z regulaminem ...



A tak trochę bliżej tematyki tego forum.
Czy ta maszynka, którą prezentujesz na fotce to Twoje dzieło ?

:grin:


Autor tematu
arekcnc3
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2013, 19:39
Lokalizacja: Brzegi

#8

Post napisał: arekcnc3 » 01 mar 2013, 10:39

witam.
maszynka to moje dzieło,dwa lata temu chciałem zrobić coś żeby ułatwić sobie życie w temacie planowania głowic ale troche mnie poniosło:)
pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”