Frezarka pionowa z twardościomierza Rockwella

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
coldhotforging
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 06 gru 2012, 19:55
Lokalizacja: Konin

Frezarka pionowa z twardościomierza Rockwella

#1

Post napisał: coldhotforging » 04 maja 2013, 12:39

Witam,
planuję budowę frezarki(małej biurkowej).
Założenia były takie, że miało być w miarę oszczędnie(tzn. od 4 miesięcy kompletuję zespoły kupowane raczej okazyjnie) plus zespoły/elementy które miałem ale kupiłem po cenie złomu i z tego co nabyłem powstanie konstrukcja. Czyli ograniczeniami są parametry rzeczy które nabyłem)
Obróbka mechaniczna będzie raczej po znajomości.
Jako, że miejsce docelowe frezarki to kawalerka a w przeciągu roku mała piwnica, frezarka ma mieć nieduże gabaryty.

-Sterowanie to zelrp-4 osie
-śruby kulowe 16 +bloki łożyskujące handlowe,
-prowadnice to wózki na szynach- nie wiem jeszcze jakie(ale udało mi się już kupić używane, czekam aż przyjdą),
- korpus to kupiony za 20 zł częściowo rozebrany twardościomierz Rckwella,
-silniki to chyba 1,9Nm,
-stolik Teowy stalowy o wymiarach 460x150x15 mm z odzysku,
-elektronika ma być zabudowana w korpusie,
-mam dwie śruby kulowe 500mm, nie chcę ich skracać, dlatego od osi y wchodzi we wnętrze korpusu,
-wrzeciono- zostawiam to na koniec
-obrabiać bym chciał czasami aluminium,

Wrysowałem sobie wszystko w 3d(bardziej poglądowo niż juz ostatecznie, bo jak sami widzicie jeszcze koncepcja była na wałkach podpartych-jak przyjdą szyny wtedy będę już mógł rysować normalnie).

Obrazek
Największy problem jaki mam to sam korpus, tzn. chce się upewnić że idę w dobrą stronę.
No i tu chcę pomocy od Was.
Chcę go przefrezować jak na zdjęciu nr2. Korpus ma łączenia wewnątrz ale zdaję sobie sprawę, że będzie trzeba jeszcze jakieś wstawić. Czy nie osłabię go za mocno?Podstawa wystawać będzie 150 mm w powietrzu i jest to płyta stalowa o grubości 25-30mm.I to jest wersja nr 1, która najbardziej mi się podoba ze względu na gabaryty(i do niej jest dopasowane powyższe złożenie.(oczywiście podczas frezowania zadbałbym o bazy które ułatwią mi pozycjonowanie chociażby płyt). Wersja ta w sumie jest odpowiednikiem pospawanych dwóch ceowników.

nr1. stan aktualny
Obrazek
nr2
Obrazek
Wersja nr 2, to zostawienie góry korpusu a dół przefrezować jak na rysunku nr3 i całośc postawić na ceowniku 200mm. Uzyskam wiekszy zakres pracy, ale i większy gabaryt maszyny. No i zastanawiam się czy od osi Z wózki mogłby być nieruchome(bo dawanie prowadnic na takiej długiej płycie jak wyrysowąłem to średnio mi pasuje)
nr3
Obrazek
Wersja nr 3 to przefrezowanie boku korpusu i pośrubowanie do niego dwóch płyt na których bokach umieściłbym prowadnice jak na rysunku nr 4(kolega Smouki chyba ma tak umieszczone prowadnice.

nr4
Obrazek

Z góry przepraszam, za chaotyczny post ale wersji juz tyle przerabiałem i każdego dnia mam inne wizji ;))
Więc za jakieś sugestie będę z góry wdzięczny bo pewnie pozwoli mi to ruszyć ostro z kopyta. Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#2

Post napisał: skrzat » 04 maja 2013, 13:43

Miałem podobną koncepcję jednak nie udało mi się kupić korpusu w rozsądnej cenie i całość zrobiłem z ceownika 10. Sam korpus żeliwny potraktował bym jako usztywnienie konstrukcji wycinając jak najmniej. Coś w stylu jak u Ciebie na 4 fotce tylko nie w ten sposób ;)
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!


Autor tematu
coldhotforging
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 06 gru 2012, 19:55
Lokalizacja: Konin

#3

Post napisał: coldhotforging » 04 maja 2013, 14:28

skrzat pisze:Miałem podobną koncepcję jednak nie udało mi się kupić korpusu w rozsądnej cenie i całość zrobiłem z ceownika 10. Sam korpus żeliwny potraktował bym jako usztywnienie konstrukcji wycinając jak najmniej. Coś w stylu jak u Ciebie na 4 fotce tylko nie w ten sposób ;)
Wiesz będę bardzo wdzięczny jeśli zdradzisz w jaki sposób, oczywiście jeśli to nie problem ;)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#4

Post napisał: IMPULS3 » 04 maja 2013, 18:20

Podobno cel uświęca środki, ale....
Powiem tak: gdybym nie miał twardościomierza to chetnie bym koledze zrobił nowy korpus a zabrał twardościomierz. Moze lepiej spróbowac ogłosić taką zamianę niz dewastować taki korpus, a nóż ktoś się zgodzi..


Autor tematu
coldhotforging
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 06 gru 2012, 19:55
Lokalizacja: Konin

#5

Post napisał: coldhotforging » 04 maja 2013, 20:51

IMPULS3 pisze:Podobno cel uświęca środki, ale....
Powiem tak: gdybym nie miał twardościomierza to chetnie bym koledze zrobił nowy korpus a zabrał twardościomierz. Moze lepiej spróbowac ogłosić taką zamianę niz dewastować taki korpus, a nóż ktoś się zgodzi..
Pewnie i tak, szkoda tylko że ktoś wcześniej go zdewastował. Oprócz wgłębnika i pokrętła nie było śruby i stolika, plus pewnie parę innych rzeczy. Myślałem, żeby go doprowadzić do używalności i np z 2 zrobić jeden, ale ceny na allegro "zabiły".
Był zwyczajnie na złomie..

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#6

Post napisał: Alvar4 » 06 maja 2013, 15:52

W tamtym roku tez przytargałem taki twardościomierz i jest w większości kompletny poza samym diamentem. Miałem go sprzedać ale tak jakoś się nie dogadałem z kolega z forum bo za daleko i trochę drogo. Na razie nie mam na niego pomysłu ale do tej pory służy mi jako mała praska do osadzania łożysk w rożnego rodzaju rolkach i kółkach. Pozdrawiam. :wink:
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”