frezarka cnc - sterowanie 4 silnikami

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#51

Post napisał: pitsa » 01 lip 2012, 23:04

tuxcnc pisze: Cz Ty jesteś debilem, czy po prostu chcesz mnie na siłę wyprowadzić z równowagi ?
Tuksiku daj sobie spokój. Mnie też wysyłałeś już do czubków. Ja ci wybaczyłem, ale nigdy nie wiadomo na kogo trafisz. ;-)

Może spokojnie poczekajmy na wyjaśnienie, o co chodzi z tymi jak "kształtuje się siła napędu bramy w funkcji długości bramy" i krok po kroczku jakoś uda nam się porozumieć. :mrgreen:


zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 16245
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#52

Post napisał: kamar » 02 lip 2012, 06:32

Zaczyna się kolejna, fajna wojenka teoretyków. Kol. pitsa , chociaż "cudze dzieci" uczy to usiłuje poznać działające urządzenia a i sam coś buduje. Pozostali zaś z dumą deklarują, że nigdy, niczego nie zbudowali. Ale będą walczyć z bylejakością do ostatniej kropli mojej krwi. Kazdy by chciał realizować swoje genialne pomysły za cudze pieniądze.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#53

Post napisał: bartuss1 » 02 lip 2012, 08:05

chyba stronę wczesniej kos napomknął o moim milionowym przypadku, no jeszcze nie wygrałem szóstki.
rozwiązanie z dwoma silnikami po bokach na przekładniach paskowych zastosowałem jakoś 5 lat temu w plazmie, miesiąc temu sie dowiedziałem ze ta maszyna nadal pracuje - fabryka tłumików Polonez w Koninie, więc nad kwestią mechaniczną nie ma się co roztrząsać, przypadki się zdarzają, nawet te raz na milion, a co do maszyny której ów przypadek dotyczył, po przeróbce napędu podłużnego pracuje nadal.
o prądzie nie będę się wypowiadał, gdyż to nie moja działka.
nadmienię jednak ze nieładnie jest pyskować do dr czy profesora, ale widocznie na forum anonimowo można kazdemu.
dlaczego u nas nie ma takiej kultury jak na cnc zone ?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#54

Post napisał: Leoo » 02 lip 2012, 12:58

tuxcnc pisze:No więc oczywiście przy przekroczeniu parametrów znamionowych rdzeń się nasyci i moment nie będzie rósł proporcjonalnie do napięcia, co właśnie tam napisałem.
Kolega powinien wrócić do podstaw elektotechniki i poczytać o cewkach indukcyjnych a zwłaszcza jaki wpływ na nasycenie ma szczelina powietrzna, która istnieje w silniku.
Na razie nie mamy o czym dyskutować.
Załamał Ci się lód pod nogami w kwestii napięcia, teraz szukasz nasycenia... Wymyśl coś ciekawszego.

Może kolega bartuss1 podejmie się analizy napędu?

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#55

Post napisał: syntetyczny » 02 lip 2012, 13:07

Może moderator usunie po prostu wątek?Bo toż to nabijanie sobie tylko postów przez niektórych....
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#56

Post napisał: pitsa » 02 lip 2012, 13:32

syntetyczny pisze:Może moderator usunie po prostu wątek?
Trochę szkoda wprowadzać na forum totalitaryzm moderatorski. Przecież takie jest życie - nie wszystko dzieje się tak jak nam się marzy. :-)
Ten wątek to szkoła wyprowadzenia dyskusji na dobrą drogę. Może tym sposobem poduczymy się trochę kultury dyskusji. :mrgreen:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”