Frearka - ploter

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
..BiGr:..
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2011, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów

Frearka - ploter

#1

Post napisał: ..BiGr:.. » 23 lis 2011, 22:24

Witajcie

Na forum jestem już od jakiegoś czasu i przyglądam się konstrukcjom jakie tu powstają i powoli dojrzewam do stworzenia swojego plotera ze stałą bramą.
Pole pracy jakie przewiduję to maksymalnie X-500mm, Y-500mm, Z-200mm obrabiane materiały to laminaty tworzywa oraz metale kolorowe, nic twardszego nie przewiduję.
-sterowanie m542 o których tyle dobrego pisano na forum ;)
-śruby trapezowe 16x4 nakrętki z brązu
-silniki krokowe 3.1Nm 4.2A
-wrzeciono to kress 800W lub 1050W

A teraz kilka pytań:

Jakiego typu prowadnice wykorzystać podparte fi16 czy niepodparte fi30, które z tych rozwiązań będzie lepsze? W przypadku wałków niepodpartych czy zastosować taką samą średnicę we wszystkich osiach?

Rama skręcana z profili aluminiowych czy spawana?

Czy silniki 3.1Nm nie są trochę na wyrost dla wszystkich osi? z tego co widziałem na forum plotery o takim polu pracują też z silnikami 2Nm. W przyszłości ploter będzie wyposażony w 4 oś obrotową czy można do niej zastosować również silnik 3.1Nm

W przypadku ramy spawanej trzeba ją odprężyć i ewentualnie przygotować powierzchnie pod podpory czy ktoś orientuje się gdzie w okolicach Częstochowy można coś takiego zrobić?

Mam nadzieję że żadne z moich pytań nie okaże się głupie a wasza rady pozwolą na zbudowanie solidnej maszynki.

pozdrawiam Grzegorz



Tagi:


orzel10000
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 212
Rejestracja: 30 paź 2011, 08:32
Lokalizacja: lubelskie

#2

Post napisał: orzel10000 » 24 lis 2011, 07:39

silniki 2Nm 2.8A spokojnie ci wystarczą. a z prowadnicami fi 30 nie podparte będziesz miał mniej roboty i tańszy koszt a efekt prawie ten sam. rama spawana wyjdzie cię taniej jak aluminiowa ale trzeba umieć spawać.
zastosuj tak silniki 2Nm 2.8A prowadnice fi 30 lub fi 35 nie podparte i ramę spawaną

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”