Dylemat prośba o poradę

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 546
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Dylemat prośba o poradę

#1

Post napisał: oskaeg » 23 lut 2012, 12:01

Witam, mam tylko nadzieje ze dobry dział sobie wybrałem

Panowie mam dylemat i nie wiem co z tym zrobić ale zanim zacznę to muszę coś wyjaśnić.

Mieszkam w wieżowcu i mam do dyspozycji pomieszczenie w którym mogę sobie "dłubać" ale pomieszczenie jest tak małe ze o wsadzeniu jakieś normalnej frezarki z profili można zapomnieć. Dlatego zacząłem kombinować z "Zośką" bo jest stosunkowo mała.

Na moje szczęście sprzedajemy mieszkanie i przeprowadzamy się za miasto do domu tak ze Zosia znowu będzie wiertarką a Ja zacznę w końcu budowę normalnej frezarki ale nastąpi to nie wcześniej jak za 3 miesiące dlatego chciałbym wykorzystać czas jaki mi pozostał w blokach żeby się jak najwięcej nauczyć obsługi programów.

Kombinowałem godzinami jak w prowizoryczny sposób zamocować wrzeciono żeby mieć Zetkę i wydaje mi się ze najlepszym rozwiązaniem będzie jak powieszę belkę albo profil miedzy obie te ściany tak jak zaznaczyłem to na rysunku. Chińczyka umieściłbym na środku a górę zośki przesunął trochę w prawo, teoretycznie nie powinno to ze sobą kolidować a wiertarka powinna być funkcjonalna. Myślę ze do drewna powinno to się sprawdzić.

Problem polega tylko na mechanizmie osi Z bo nie wiem czy robić go prowizorycznie ? czy już pseudo profesjonalnie ?
Załączniki
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (209.97 KiB) Przejrzano 1309 razy
Ostatnio zmieniony 26 lut 2012, 10:52 przez oskaeg, łącznie zmieniany 3 razy.



Tagi:

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#2

Post napisał: MlKl » 23 lut 2012, 12:32

A to srebrne nad uchwytem wiertarskim się obraca wraz z nim, czy stoi?

Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 546
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: oskaeg » 23 lut 2012, 13:03

MlKl pisze:A to srebrne nad uchwytem wiertarskim się obraca wraz z nim, czy stoi?
Ten element jest nieruchomy i już były kombinacje z nim :) kupiłem obejmy na rury (widziałem ze niektórzy tak robią) i zamocowałem wrzeciono na 3 obejmach plus taki stalowy element zamocowany do uchwytu wiertarskiego ale kicha rusza się trochę na dole i jak frezuje drewno to widać ze znosi na boki trzeba było by blokować koło u góry ale to tez nie takie proste.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”