Sztachety produkcja

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

kazek168
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 37
Rejestracja: 16 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Nowa Sól

#31

Post napisał: kazek168 » 20 maja 2009, 06:43

tprzemo pisze:Ile średnio wychodzi takich zwykłych sztachet z deski??
Na to pytanie to chyba powinieneś sam znać odpowiedź, bo nikt niewie jakie masz wymiary desek ani jakie sztachety chcesz robić.



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2819
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#32

Post napisał: koala.g » 20 maja 2009, 09:10

Jak duże masz te deski ?


tprzemo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2009, 10:50
Lokalizacja: lbln

#33

Post napisał: tprzemo » 21 maja 2009, 19:55

Nie wiem... jutro pójdę zmierzę je :wink:
W sumie to coraz bardziej się jednak zastanawiam nad kupnem ich, skoro tak radzicie...
Przymierzałem się do robienia samemu, bo takie były plany jak ojciec przywiózł te deski, później sprawy się trochę pokomplikowały no i płot nie skończony :neutral:


khaazad
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2009, 14:32
Lokalizacja: Królewo

#34

Post napisał: khaazad » 31 gru 2009, 14:43

Witam
Jestem nowy na forum i nie chciałem zakładać ze startu nowego tematu dlatego tu się podłączam.
Zamierzam rozpocząć produkcję sztachet i małej architektury ogrodowej i potrzebuję pomocy w wyborze maszyn. Posiadam frezarkę trzpieniową i mnóstwo frezów ozdobnych do tego dużą frezarkę na frezy nakładane pilarkę z wózkiem o długości 4m brakuje mi tylko grubościówko wyrówniarki i tu pojawia się właśnie jeden z moich problemów ponieważ mój budżet zamyka się w cenie 3500 a w tej cenie mogę kupić jedynie chińczyka. Czy warto kupować taką maszynę jeśli planuję produkować większe ilości?


Pozdrawiam Andrzej Krzemiński


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2819
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#35

Post napisał: koala.g » 31 gru 2009, 15:17

Nie.
Najlepsze są ciężkie żeliwne niemiecki maszyny.
Chińczyki dla hobbysty ; po jakimś czasie deski nie będą równe.

Potrzebujesz jeszcze dużą (małe są właściwie do sklejki) piłę taśmową do zakrętasów.


khaazad
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2009, 14:32
Lokalizacja: Królewo

#36

Post napisał: khaazad » 02 sty 2010, 21:02

A można by takie zacięcia które, wykonuje się na pile taśmowej robić na frezarce dolno wrzecionowej od szablonu ?

A co myślicie o tej maszynie?http://www.allegro.pl/item866465034_grubosciowka.html

pozdrawiam Andrzej


lordspy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2009, 17:34
Lokalizacja: Polska

#37

Post napisał: lordspy » 03 sty 2010, 12:49

Zdecydowanie polecam zrobić to na frezarce dolno wrzecionowej (z postu wynika , że ją posiadasz) . Szybkość wykonania w stosunku do pilarki taśmowej będzie nieporównywalna. Co do maszyny to za tą kwotę zakupisz na allegro podobną nową produkcji austriackiej choćby taką http://www.allegro.pl/item861198679_str ... garki.html


khaazad
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2009, 14:32
Lokalizacja: Królewo

#38

Post napisał: khaazad » 03 sty 2010, 15:12

Ale czy na pewno warto kupować te z Austrii ? Z tego co czytałem to wszystkie są robione w Chinach tylko różnią się kolorystyką i marką. I teraz już sam nie wiem co robić... mówisz że ta do której podałem linka nie jest warta kupna?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź


lordspy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2009, 17:34
Lokalizacja: Polska

#39

Post napisał: lordspy » 03 sty 2010, 15:26

Czy jest warta kupna sam ocenisz . Ze zdjęcia wynika że ta maszyna ma już swoje lata i zapewne odbije się to na jakości i dokładności obróbki. Ja postawiłbym raczej na coś nowego. Patrząc na różnorodność maszyn jakie ta przykładowa firma ma w swojej ofercie nie wydaje mi się żeby to było produkowane w chinach.
A jeśli szukasz czegoś profesjonalnego to polecam odwiedzić http://www.felder.pl tylko tam ceny z górnej półki.


khaazad
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2009, 14:32
Lokalizacja: Królewo

#40

Post napisał: khaazad » 04 sty 2010, 00:02

Na profesjonalną niestety brak funduszy:( Potrzebuję czegoś na początek czegoś co posłuży mi na tyle długo żeby na siebie i na następczynię zarobić. Wszędzie gdzie prowadzone były takie dyskusje te austryjaki tanie zbierają dużo gorsze opinie od używanych maszyn w podobnych cenach. z tego co czytałem nowe maszyny z dolnej półki bardzo szybko tracą precyzję pracy. I teraz już nie wiem sam czego szukać :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”